Kollariniza 31 Günde 1 Inch Ekleyin!

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve sarc4stic tarafından 22 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. latisumus

latisumus Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu programı 2 ay yaptım ölçü kaybettim 15 ve 12 tekrar yapıpta ölçü alamazsınız definasyon kazanırsınız.

2. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hadi be kötü olmuş o zaman senin için latisumus!Aslında iyi bir taktik diğer bolgeleri hafifletip kola odaklanmak.latissumus sen o şekil mi yaptın yoksa heryere full konsantre olarak mı yaptın?

3. latisumus

latisumus Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben sadece kol çalıştım 2 ay boyunca diğer yerleri hiç çalışmadım.

4. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    diğer yerleri hiç çalısmadın o zaman yazıda 3 gun kol çalısılması gerektiğini soyluyor sen butun hafta hergun kola mı asıldın?kaç gun kol çalıstın?

5. latisumus

latisumus Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pazartesi -pazu
    salı -arka kol
    çarşamba -ön kol

perşembe -pazu
    cuma -arka kol
    cumartesi -ön kol

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Öncelikle sarc a uğraşı için çok teşekkür ediyorum.
    -Günde 2 egzersiz yaparak nasıl bir verim sağlanabilir bana pek mantıklı gelmedi.Kola yüklenmek bir idmanda sadece 2 hareketle nasıl olabilir?Üstelik
    1 i biceps diğeri triceps hareketi...Taşarcasına doldurma prensibine göre aynı adaleyi çalıştıran hareketlerin ardı ardına yapılmasıyla birlikte o bölgeye kan max. bir şekilde hücum edecektir.Kas inşaa edilmesinde tuğla vazifesi gören protein,enerji için gerekli olan yağ ve k.h.,hayati önem taşıyan O2...Bunların hepsi kanla taşınır.Ancak kola yüklenme adı altında yapılan 1 biceps ve 1 triceps idmanında ne kadar kan pompalaya biliriz?Aklım yemedi..
    -Ayrıca bilindik bir kural;az tekrar-ağır kilo ile çalışarak hacim kazanılır.Ama buradaki tekrar sayıları 12-15.Bu bence definasyon için...
    -1 pound a 2 gr protein denmiş.Bu gerçekten böyle mi olmalı?Çünkü kg. a orantılarsak 4 gr protein demektir.Ve ben 95 kg. ım.Günde 380 gr protein mi almam gerekiyo?

7. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    wrestler bunlar benimde kafama takıldı fakat ortada cvp yok

8. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    1 Ayda 37 Cm Olan Kollari 40 Cm Sinirini Zorlatmayi Başardim...
    Ama Ağir Basma Ve Iyi Dinlenip Protein Ağirlikli Belenmeyle Neden 45 Cm Olmasin :)

9. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    AYIBOĞAN ölçülerdeki artış malesef ilk zamanlardaki gibi olmuyor 1ayda yaklaşık 3cm ölçü almışsın ama sende biliyorsunki her ay okadar ölçü alamazsın hatta yıllar sonra gelişimin durmaya yakınolduğu dönemlerde kollarına ekleyeceğin yarım cm lik ölcü gözlerinden yaşlar bile getirebilir.. yani herkesin bi genetik limiti vardır belki birçok insan naturel olarak ömrü boyunca +45 kol göremeyecektir ;)

10. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sarc çeviri için teşekkür ederim.ancak anlamadığımız nokatalar var.
    pazartesi ve cuma tüm bölgeler+kol idman ok
    çarşamba ise sadece kol idmanı 2 hareket+5 set
    çok yeterli olur gibi gözükmüyor.nedense okurken gaza gelip yapmaya kalkınca 2 hareketle başbaşa kalındığında çok kötü moral bozuluyorr

11. kainat

kainat Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yazıyı çeviren arkadaşa saol derim ama herkesede işimize bakalım böyle şeyler ilizyon olur diyiyorum genede eskiden beri bu sporun içinde olan arkadaşlar deneyip sonucu belirtirlerse düşünürüm ama epey eski başlık ve bence bir sonuç alınamamıştır

12. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Arkadaşlar ben bu programı bir öğrencime yaptırmaya başladım bir buçuk hafta oldu ve yarım cm aldı bicepsleri. Tabi beslenmeside çok iyi

13. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    onu bilmiyorum ama triseps çalışan kadının fiziği mükemmel. güzellik deyil fizik olarak.

Morphling bunu beğendi.
  14. atacan94

atacan94 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Teknik Öğretmen
    Yer:
    Bursa
    Merhabalar, ben bu programı %85 tamlıkla uyguladım. Niye %85 dedim. Çünkü bazen program az geldiğini düşünerek Çarşamba günleri birer set konsantre kol çalışması yaptım. Program Pazt. Çarş. Cuma diyordu ama ben Cuma günleri değilde Cumartesi Sabahları (09:00 -11:00 arasında) yaptım. Çarşamba günkü yoğun kol çalışmasından sora iki gün dinlenme koydum. Diğer günler akşam (19:00-20:30 arası) çalıştım. Kullandığım suplementler ise; Universal Amino 2700 gün içinde öğün aralarında, yatarken aldım. Univ. Animal serisi Animal Stak, Animal Pak ve Universal-Nutrition-Animal-Max -1-kg üzerlerindeki tariflere gore kullandım. 1 kutu EAS HMB kullandım. Ve bayağı iyi (bana gore) yedim. Her sabah 5 yumurta beyazı ve ez 250 gr kaşar loru ile yaptığım omlet ve haftanın hergünü olmasa da en az iki gün üstüne bir kase süt ile karıştırılmış müsli. Öğün aralarında yanımda işe götürdüğüm pişirilmiş 250 gr tavuk göğsü veya sadece 5 adet yumurta beyazı. Niye bana gore bayağı dedim. Çünkü yaşım gereği fazla kilo almamaya çalışıyordum. Ve bu kadar kesinlikle yemiyordum. Yaşım 43 ve 174 boy ve 77 kg dım Şimdi 81 kg oldum…
    Biraz kendimi tanıtayım
    Önce VG geçmişimden bahsedeyim. Yaklaşık (2005 ortalarında başladım) 4 yıldır VG. Çalışıyorum. Bundan once de 2001 yılından 2005 yılına kadar her hafta sonu 5+5km hava şartları ne olursa olsun koşuyordum. Koşuyu 5+5 yerine sadece 10km bir gün olarak iş nedeniyle değiştirince, dizlerim iki ay dayandı ve ağrılar oldu. Bende koşmayı bir müddet bırakmak zorunda kaldım Ve bu şekilde VG’ye başladım. VG’ye başladım ama bir yandan da yemem gerektiğini öğreniyorum bu spor için. Fakat sürekli de kilo almamak için yememi kontrol ediyordum. Sonuç olarak kas sıkılaşması ve güç artışı olduğu halde hacimsel bir gelişme olmadı. En son bir yıl once (çünkü once yağlarımı eritip sonar kas yaparım diye düşünüyordum) aşırı spor ve diyet ile 72 kg’a kadar düştüm. Resmen bir kas erimesine uğradım. Tabiri caizse, oturduğum koltuklar dahi batmaya başlamıştı J
    Bu iş böyle olmayacak dedim. Bu arada siteninde sıkı takipçisiyim. Neler yapmam gerektiğini okuyorum ama, kilo alma fobim olduğu içinde çok yemek yemek konusunda karasızdım. Bir yandan da en büyük sorunum ise kollarımdı. Göğüs gelişimim iyi idi. Göğüs preste 60-70 kg çalışabiliyordum. Ama kollarım tam bir felaketti. İlk başladığımda kollarım aşırı kilo verdiğimde 28/33cm idi. Daha sonra 77 kg olduğumda (arada 1 yıl kadar bir sure var bu kol ölçümleri arasında) ve bu kol programına başladığımda 31/37cm di.
    Ve en sonunda kararımı verdim. Bu programı uygulayacak ve yiyeyecektim. Ve tabii ki sabır, sabır çok önemli. Genç yaştaki arkadaşlarıma tavsiye edebileceğim en iyi şey sabır olacak. Ben dahi bu yaşta sabırsız olmakta zorlandım. Hemen iri kollara sahip olmak istedim. Ama olmuyor. Bir çok şey denedim ama ol-mu-yor. Biliyorum sözü çok uzattım fakat genç arkadaşlara yaşanmış tecrübelerimi aktarmak istediğim için bu kadar uzattım. Haa birde bu 4 yıllık VG sürecimde son 1 yıldır suplement kullanmaya başladım. Weider 3000 di galiba yurt dışında iken bulmuştum. Onunla başladım. İsopor protein tozu, Ultimate prot. Tozu, Muscletech prot. Tozu, weider 2200 amino, bu süreçte bu ürünlerden değişik miktarlarda kullandım. Verdiğim paralar ile estetik ameliyat olsaydım slikon adeleli daha güzel görünümlü bir vücudum olurda sanırım JJJ.
    Herneyse sonuç olarak bu program sonunda kol ölçülerinde 1 inç (2,54cm) olmasada ölçülerim şöyle oldu 33/38cm. (Ha son olarak göğüs presi 85 kg 7X3 oldu).
    Son yorumlarımda; sanırım yaşımdan dolayı gelişimim ve metabolizmamın etkisinden dolayı çok fazla olmadı. Aldığım yaklaşık 4 kg sonucunda belim 87 cm’den 88cm’ye, göğsüm107cm idi sabit kaldı. Bu deneyimlerim sonunda;
    Genç arkadaşlarıma tavsiyem öncelikle disiplinli çalışmalarını, iyi beslenmelerini ve dinlenmelerini öncelikle öyle suplementlere fazla güvenmemelerini rahatlıkla öğütleyebilirim. Yemezseniz, iyi beslenmezseniz hiçbir faydaları olmuyor. Adı üstünde gıda desteği onlar çünkü.
    Sizleri uzun yazımla sıktıysam affola. Saygı ve sevgilerimle.

Sayfayı Paylaş