Kollari Kuvvetlendirmek

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve matilda tarafından 15 Eylül 2005 başlatılmıştır.

1. matilda

matilda Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satis elemani
    Yer:
    istanbul
    Selam, bisiklete fazla ağırlık verdiğim için bacaklarım kollarıma göre oldukça kuvvetli ve fiziksel görünümü de çok iyi :D , kollarımı biraz kuvvetlendirmek istiyorum ama omuzlarımın irileşlemesini istemiyorum kollarımdan damarlar çıkmasını da istemiyorum bazı kadınları görüyorum kolları yeşil yeşil iğrenç öyle olsun istemiyorum, şimdilik kilom 63 boyum 185, işim biraz hafiflediği için otelin fitness salonuna gitmeye vaktim kalıyor, ne yapmalıyım?

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Re: Kolları Kuvvetlendirmek

dambıllar ıle calıs hafıf kılolar olsun tekrarlar da cok olsun

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Re: Kolları Kuvvetlendirmek

DaFFy'ye katılıyorum hafif kilolarla 8-15 tekrar yap(daha fazla da öneriliyor ama bilimsel olarak pek desteklenmedi)

http://www.bodybuilding.com/fun/henkin32.htm

Burada anlatıldığı gibi bu tarz çalışırsan kadınların üst vücudu erkekler kadar kaslı olmadığı için ve erkeklerdeki testesteronun sadece 1/6'sına sahip olduğu için yukarıda bahsettiğin şeyler olmaz :)

4. matilda

matilda Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satis elemani
    Yer:
    istanbul
    Kaç kilogramlık dumbelllar ile başlamam gerekiyor :? 2 tane 1.4 labs plaka taksam yeterlimi yoksa fazlamı gelir :? şöyle anlatayım 5 kg lik pazar torbalarını rahatlıkla taşıyabilecek kadar kuvvetlenmek istiyorum :) fazlasına gerek yok. Geçen sene kiloluyken rahatlıkla 6 kg lik dumbelllar ile 14-10-8 curl yapabiliyordum ve omuz yaparım diye korktuğum için bıraktım üst üste 8 gün çalışmıştım, şimdi 4 kg ile 12-10-8 curl zor yapıyorum, bacaklarım kuvvetlenirken kollarım nasıl bu kadar güç kaybetti anlayamıyorum :(

5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    korkma curl yaparken omuzların gelısmez kıloluyken daha agır kaldırman normal cunku yag da kas kadar olmasa da bi kuvvet saglıo ınsana
    piramit modeli(12-10-8 gibi) calısma daha cok 3*15 tarzı olsun ayrıca neden sadece kol calısmak ıstıosun kı fıtness prensıbıyle butun ust vucudu calıssan cok daha ıı olur sandıgın gıbı de ırılesmezsın

6. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    kuvvet arttırımı içi 1 sette yapılmasında fayda olan tekrar sayısı 1-6 arasıdır...6 tekrarı aşmayın...1-6 tekrar yapabileceğiniz ağırlıkta bir kg tutarı ile 3-4 set çalışın...mesela 3 set ve sıra ile 6, 4, 2 tekrar yapın uygun ağırlıkla...ama hafif ağırlıkla yapmayın...set aralarında durumunuza göre dinlenin...en az 1 dk olsun bu aralar...

7. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    bana kalırsa sadece kol çalışmamalısın matilda.... şuan bir bayan arkadaşımı çalıştırıyorum salonda..hemen hemen 3 ayı geçtik çalışmalarımızda dirilik gergin bir vücut yapısına geldi...vücudu bayağıda iyi oldu.... görünüm olarak tam bir kadın ( erkek görüntüsünden uzak ) bence sandığın gibi bacaklarının güçlendiğini sanma...sadece pedal çevirmekle o kadar güçlenmez bacaklar....
    komple bir idman programını uygulamanı tavsiye ederim...
    sadece kollara verilen bir yükleme yanlış olur düşüncesindeyim...

8. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sırt çalışırken bazen kollarım hiç olmadğı kadar şişiyor.Bu da ilginç bi ayrıntı :D
    Sırt çalışmak bence bicepslerede çok yardımcı oluyor

9. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Sırt hareketleri biceps ile sinerji yaratır aynı şekilde göğüs hareketleride triceps ile. Dips muhabbetindeki olayda bunda ibaret.

10. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    Kollarinin kuvvetli olmasi icin bütün kol kaslarini hareket edeceksin ama bileklerinde hareket edeceksin. Kollarim iri yari olmasin demissin ama zaten kollarin iri yari olmaz. Bizler erkekler gibi iri yari kollar yapamayiz bu cok cok uzun zaman alacak ve erkegin ulastigi noktaya ancak biz %40 ulasabiliriz. Yani bu konuda rahat olabilirsin ;)

11. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    spor salonunda çalıştırdığım bayanların ortak sorusu: ayy ağırlık çalışırsak kaslı olurmuyuz??? kası kim kaybetmişte siz 1 kiloluk dambıllarla çalışarak bulasınız :) erkek vücudu ile kadın vücudu arasında dağlar kadar fark var. bizim 3 senede yaptığımızı onlar 1 senede ulaşırlar. kas yapılanması vücuttaki testesteron seviyesiyle doğru orantılıdır. o yüzden irileşmek bir yana fit bir vücut elde edersen ne mutlu sana...ve sadece kol çalışmakla istediğine ulaşamazsın.çünkü kas yapısı birbirine bağlıdır.bir kası çalışırken başka bir kas devreye girer. tüm kaslar birbirleriyle yardımlaşarak çalışır. bence tüm vücudunu ,kollara daha çok ağırlık vererek çalışman en doğrusu...

Sayfayı Paylaş