Kollardaki Kırmızı Lekeler Yada Başka Bir Şey :)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve jeyjey tarafından 18 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    İşten tam adı "keratosis Pilaris" olan hastalagımız ile ilgili bir kaç resim;

sondakı resım biraz abarmış durumda benımkı o şeklilde değil daha cok kırmızı kırmızı leke şeklınde var bende...

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    evet bendede var. hatta bi ara sırtımdada cıkmaya başlamıştı ama şimdilerde sırtımdan kayboldular :D

3. barcuk

barcuk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu sorun keratosis pilaris ve kalıcı bir çözümü yok.

keratosis pilaris kıl kanallarının ölü hücreler nedeniyle tıkanması sonucu ortaya çıkan deri hastalığıdır. genel olarak kollarda görülür, kırmızı ya da kahverengi lekelerle kendisini gösterir. çoğunlukla kollarda ortaya çıkar. lekeler sert ve pütürlü yapıda olabilir. tavuk derisini andıran bir görüntüden bahsedilebilir. estetik kaygılar dışında bir rahatsızlık vermez. öte yandan bazı formları saç dökülmesine varan rahatsızlıklara yol açabilir. ortaya çıkışında kalıtımın büyük etkisi vardır.

tedavisi yoktur. ancak peeling, ponza taşı, törpü uygulamaları yanısıra a vitamini, salisilik asit, üre gibi bazı maddeleri içeren nemlendirici ürünler kullanıldığında lekelerin pütürlerinin kaybolduğu ve daha az belirgin hale geldiği gözlenebilir. bu uygulamalar bırakıldığında tekrar eski haline döner.

umutn, batgun, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. sakkaroz21

sakkaroz21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu gorunce uye oliyim dedim bende cok ufak capli vucut gelistirme yapiyor sinav mekik dambil felan var barfix demiri satin alicam bide ama su kirmizi noktalar benimde sag kolumda cikmaya basladi dambila 5 kg ile baslamistim simdi 7.5 yaptim 3. gunun ardindan lekeler olusmaya basladi protein almiyorum ama gun icinde yumurta peynir ve kalorili seyleri tuketmeye calisiyorum biraz asiri kilo almadan tabi
    bu hafta icinde doktora gidicem bi sonuc cikarsa bende yazarim bana ne oldugunu ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:14 ----------

sorunlu bolgeye ben tatoo yaptirabilir belki
    tesekkur ederim fikir icin :D:):):)hyper_hyper_hyper_ calismaya devam :)bench_O

5. zaliminsan

zaliminsan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    sakkoroz arkadaşımız eğer yarında cevap yazmas ise tam bir yıldır hastahanede demekdir :p açıkcası merak ediyordum sonucu, belki konu güncellenince görürsün msji :)

6. TheDante

TheDante Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bendede aynı problem var hortlatma gereği duydum :D inş cevap gelir

7. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    benim göğsümde ve kollarımda önce kaşıntı başlıyor sonra kabuk tutuyor sonra kocaman bir yara olup iyileşiyor :) aynı olay mı bilmiyorum ama cilt doktoruna gözüktüm bana kaşıma dedi :D hakikaten kaşımayınca diğer evreleri gerçekleşmiyor ama deli gibide kaşıntı yapıyor bazen,ve işin ilginç tarafı vücudumda geziyor bu kaşıntı ve kabuk :D diyelim önce göğsümde çıktı o iyileşiyor hop kolumda çıkıyor ordan ön kola iniyor ordan tekrar göğüs :) önemsiz oldugunu söyledi doktor,kan tahllilim ve karaciğerim perfomansı gayet iyi çıktı bu arada,sanırım yumurta yapıyor gerçi günde 3 tamdan fazlasını yemedim hiç 6-7 aydır,3 tam 2 beyaz şeklinde yiyorum ve sadece idman sonrası protein tozu

8. Kasingva

Kasingva Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Spoara başlamadan önce böyle bir sorunum yokken spora başladıktan 1-2 ay sonra kollarda sivilceye benzer kızarıklar belirmeye başladı.Bu sorunun günde 3 yumurta yememden kaynaklandığını sanıyordum ve 2 haftadır yumurta yemememe rağmen değişen çok bir şey olmadı ki sizlerde benzer sorundan müzdaripmişsiniz.Doktora gitmeyi düşünüyorum ama kesin çözümü yok yazmışsınız iyice kararsız kaldım

9. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Evet kardeşim kesin çözümü yok bende gitmiştim doktora bir kaç nemlendirici krem verdi birde sabun vermişti unuttum adını fakat pek bir etkisi olmamıştı.
    Zamanla azalıyor zamanla şuan eski halimden daha az var ekstra birşey yapmadım.

10. TheDante

TheDante Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En azından bendeki öyle birşey değilde.Sizinki sedef tarifi gibi bir yakınımda var önce kırmızı oluyor,büyüyor,kabuk tutuyor sonra düşüyor,hop başka yerde çıkıyor.

Yakında bende gideceğim bu zımbırtı yüzünden her gittiğimde nemlendirici vs verip yolluyorlar.Bu sefer test falan neden çıktığını öğrenmek için ne lazımsa yaptırıcam

11. Can kaya

Can kaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konunun uzerinden baya vakit gecmis fakat hastaneye gidicem diyip tekrar mesaj yazan olmamis
    Varmi hastaneye gidip sonuc alan, varsa yazarmisiniz bizde ogrenelim

12. SonSes

SonSes Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı sorun bende de vardı, doktora gittiğimde kıl köklerinin deriye yakın olmasından kaynaklı olduğunu söyledi.Vücüt losyonu verdi,geçebilirde geçmeyebilirde dedi.

13. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Merhaba arkadaslar.. Yil 2016 ve belki tip ilerlemistir diye umut ederekten geldim tekrar yazayim dedim.. Hastaligimiz keratosis Pilarisin tedavisi bulundu mu? Bazi kisiler lazer tedavisi var diyorlar, gercekten kesin cozum mu? Gideriyor mu bu kirmizi lekeleri? Acaba fiyati ne kadar?

Sayfayı Paylaş