Kollar hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fb313131 tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. fb313131

fb313131 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Benim şöyle bir problemim var kollarım vucuduma göre biraz kalın kalıyo buda bi orantısızlık yaratıyo özellikle arka kollarımda biraz yağ var ve bulk duruyor. Bu yüzden uzun süredir kol çalışmıyorum.Göğüs ve omuz çalışıyorum. Kolları inceltmek için neler yapılması gerekir hiç çalışmamak bir çözümmüdür önerilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç çalışmamak kollarının daha da biçimsiz bir şekilde kalmasına sebep olur. Genetik olara kolların irileşmeye meyilliyse diğer hareketleri çalışmanın etkisiyle patlıcan gibi büyüyecekler ve şekilsiz iri kolların olacak.
    Kollarının bu yönünü avantaj olarak kullanıp, biceps-triceps supersetleme yöntemini kullanarak, daha define kollara sahip olabilirsin. Bu hem omuz/biceps-tricpes çizginin de belirginleşmesini sağlayacak. Şu linki oku;

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=10760&highlight=

3. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    benim sorunumda arkadaşın tam tersi. kollarım diğer bölgelerime göre çok çok yavaş gelişiyor. 4 yıldır bu sporu yapıyorum neler denemedımkı? az tekrar yuksek kılolar(5*6), normal kılolar cok tekrar(3*12), bıcepsı gogus-trıcepsı kanat gunu yada trıceps bıceps aynı gun vs vs..... ama gelısımden hıc bır zaman istediğim verımi alamadım gogus omuz kanat gayet ıyı gelıstı bu 4 yılda kollar cok az (örn: omuzum:132 gogus 115 kol:39). benım bunyedenmı anlayamadım sorunu. varmı aranızda kollarıma sole dopıng etkısı yapacak onerılerınız. bı ara gun asırı kol gırıp dıger bolgelere ara versemmı dıye dusundum vaz gectım. sımdı antrenman duzenım 1 gun calıs 1 gun ara ver.
    bu arada ; 1 haftadan berı kolu aynı gun gırıyorum ve set aralarım 30sn. setler:(bıceps ıcınde trıceps ıcınde) 12-10-10 ---- 5*6------3*8). antrenman daha yenı faydalı olurmu zaman gosterecek ama bu antrenmandan hemen sonra yuzumu yıkayamıyorum kollarım yuzume gelmıyor ;)
    kısısel bılgıler: yaş:31 boy:1.85 kılo:89

4. fb313131

fb313131 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler Schwarzxxl. Özellikle dediğin gibi bench nedeniyle sanırım irileşiyo özellikle tricepslerde bi biçimsizlik var bunu dikkate alacağım.

5. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    aklıma gelmişken antrenman programıyla ilgili kısa bı soru: bırgun calıs bır gun dınlen taktiğini uyguluyorum. antrenmanımı uzun sure 1.gun gogus-bıceps 2.gun:eek:muz-bacak 3.gun:kanat-trıceps calıstım. ama kollara sadece bır tam gun ayırmak ıstedım ve programımı su sekıl yaptım; gogus-omuz, bacak-kanat, kol
    şimdi 1.sorum gogus ıle omuz aynı gun basmak zararlı olurmu?(omuzu 2 hareketle geçiştiriyorum)
    2sorum: kollara yuklenmek ıcın anrenmanımı su sekıl yapmsam mantıklı olurmu? 1.gun: gogus-omuz, 2.gun: kol
    3.gun: bacak-kanat 4.gun:kol 5.gun gogus-omuz 6.gun:kol vs vs seklınde devam edıyor. tabıı her gunun ardından gelen gun boş yanı dınlenme gunu...
    BUNU NİYE DÜŞÜNDÜN DERSENİZ 2 ÜSTTEKİ MSJIMDA KİŞİSEL BİLGİLERİM VAR.BİRDE ORDAKİ MSJIMADA CVP GELMEMİŞ HALA İKİ MSJIMADA CVP ALABİLİRSEM SEVİNİRİM. SAYGILAR.................

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    eğer kurallara uygun yazmış isen yani ne istediğini ve altyapını tam olarak belirtmişsen cevap verilir zaten...
    kol 39cm ile 4 yıla göre geride kalmış..
    mesajına gelince;
    iki büyük kas grubu omuz ve göğüsü sırf kolu tekgünde halledecem diye birleştirmen doğru değil..ki omuzu geçiştirdiğinden de bahsetmişsin zaten.büyük küçük kas gruplarını birleştirebilrsin tabi gün sıkıntın varsa..
    6 günlük program yazmışsın demekki gün sorunun yok..haftada 1 kas grubunu bir kez çalıştırman yeterli..
    programını 4 gün olarak düzenlediğini varsayarsak;
    göğüs
    kol
    omuz-bacak
    komple sırt(kanat+alt sırt)
    olabilir..
    koldaki gelişimi hızlandırman ve platoyu aşman için farklı şaşırtma programları uygulamalısın..süper yada devsetler gibi..örnekleri bu linkte var https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?p=89235#89235

7. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    kollardaki geri kalmanın sebeplerinden bir taneside hareketlerin doğru uygulanmıyor olmasıdır.belki yıllarca doğru yaptığımızı düşündüğümüz hareketler yanlış olabiliyor.bunun için tüm bildiklerimiz bir kenara bırakıp sıfırdan hareketleri kontrol ederek nasıl yapıldığını gözden geçirmemiz gerekebilir.bir dönem aynı şekide bende takılmıştım kollarda ne yapsam olmuyordu.sonrasında hareketlerin doğru yapılışıyla yüklendim kollara ilk zamanlar nerdeyse yeni başlayanların kullandığı kilolarla girdim setler sonrasında 38 cm den 43 cm e çıkardım kollarımı.zaman aldı biraz ama sonuçta aldım.

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şimdi biraz dobra birşey söyliycem bana kalırsa kollarında orantıyı bozacak kadar bir adele büyüklüğü yoktur, olsa olsa dediğin gibi yağlı ve kalın derili olduğun için iri duruyordur, yani esas demek istediğim şu; önkolların veya trapezlerin orantısız bir şekilde büyük olabilir veya omuzun kasları geri kalmıştır veya herhangi başka bir bölge, ama vg de genellikle biceps ve tricepsin haddinden fazla büyük olduğu görüşü pek yoktur çünki onlar her zaman bir adım önde olması gereken kaslardır zira büyük bicepslerin sırt kaslarına tricepslerinde göğüs ve omuz kaslarına büyük desteği var. Kolların bir adım önde olması durumu vg ye yakışır bir durum. Eğer hiç çalışmama yoluna gidersen büyük zannettiğin (orantı babında) kasların geri kalacağı gibi bu istenmeyen durumada bilakis zemin hazırlamış olursun mesela çok tekrarlı ve SCHWARZXXL ın da dediği gibi süperset şeklinde çalışırsan definasyondan dolayı kol ölçünde bir artma olmadan kailteli bir görünüm verebilirsin, hatta belki ölçüde azalma bile olabilir. Benim şahsi tavsiyem kol çalış, hemde hakkını iyi vererek çalış.

Saygılar.

9. fb313131

fb313131 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ok önerileriniz için teşekkürler kol çalışmaya tekrar başlıyacağım. Şunuda eklemek istiyorum ki, 6 aydır hiç kol çalışmıyorum ama kollarım genede büyük yada büyüyo ve örneğin bi t-shirt giydiğinizde en dikkat çeken yerin kollar olması (özellikle hiç kol çalışmıyorken ,o kadar omuz ve göğüs kasıyorken) insanlarn sadece kol çalıştığımı zannetmesi ve bunun için bb yaptığımı zannetmesine pek hoş değil. Şimdi önerileriniz doğrultusunda mümkün olduğunca az kiloyla, çok tekrarlı biçimde ve süpersetlerle kol çalışmayı düşünüyorum, şu arka kollardaki yağlar nolacak bakalım.

Sayfayı Paylaş