Kollarım tam açılmıyor ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve abseto tarafından 17 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    2-3 yıl önce muay thai yaptığımda farketmiştim. Kollarım düz açılmıyor yanı dirsekten sorun var. Normalde kolunu masaya koyunca 180derece açılıyosa bende 150 anca :D sorun olmadığından dert etmiyodum da şimdi salonda ağırlıklar arttıkça sorun olabilir. Biceps curl vb. Hareketlerde kollar kilitlenmediginden ağrı yapabiliyor. Daha doğrusu acı veriyo ağrı demek yanlış olur :) iki kolumda da var yanı kırık felan değildir. Salı günü doktora gitcm yinede fikri olan yaşayan veya giden varmı ? Kendim evde düzeltmeye calışsam kırarmıyım acaba :D

zzzxxz bunu beğendi.
  2. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Eğer benim anladığım gibi ise durum ciddi. Bir sağlıkcı olarak daha önce karşılaşmadığım bir durum. Doktora gittiğinizde çok fazla müdahale yaparmı bilmiyorum. Doğuştan bir durum olsa gerek. Kolların kas yapısı ile alakalı bir durummudur yada eklem yapısıyla alakası varmıdır onu yapılacak testler belirler.
    Umarım sıkıntılı bir durum değildir ve kolayca hallolur.

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkürler. bugün doktora gittim doktor incelemedi bile nerdeyse :D direk konuşmaya başladı kemik-eklem yapın zayıf felan diye. zorlama dedi bb yapıyosun heralde dedi. :D 3 kez hayır powerlifting desemde bb de ısrar etti :D bende he dedim geçtim :D sonra bb yapma zorlama dedi git yüz ve koş dedi :D sonra beslenmeyle ilgili konuştu biraz :D demek ki her doktora gitmekde olmuyomuş :D adama en sonda kolumu nasıl açabilirim dediğimde yine düzgün cevap vermedi :D istersen ameliyat ol dedi... nasıl bir kafaysa :D nese artık bir süre böyle devam etcem ilerde daha çok sorun olursa spor hekimi felan varmış heralde onlara giderim :) bide ciddi bir durum değil diye düşünüyorum. Yani öyle çok ta açılmıyor değil. 180derece yerine 150-160* açılıyor. Yani dümdüz olmuyor ama kaslarla alakalı değil zorlasamda yapamıyorum. herhalde kemiklerle felan alakalı :) ve yıllardır böyle olduğundan belki de doğuştan beri vardır ama spor yapmadığımdan farketmemişimdir diyorum :D artık beklemekten başka yapcak bişey kalmadı :D spora devam :D

4. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Bencede doğuştan eklem açıklıklarında sıkıntı olabilir. Sana sıkıntı yaratacak derecede ağrın oluyor ise mutlaka başma bir doktora gözükmeni tavsiye ederim. Spor hekimleri spor yaralanmalarından ve sakatlıklarından anladığı için bence işi bilen bir ortopedi ve travmatoloji hekimine gitmen gerekir. Çünkü iskelet sistemini onlar daha iyi bilir. Ameliyatlık bir durum ,se hiç bulaşma. İletişimde kalalım merak ettim :)

abseto bunu beğendi.
  5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten ortopedi ve travmatoloji hekimine gittim :D spordan anladıklarını sanmıyorum. kemik yapısını bilselerde Türkiyede spor denince, sağlıklı yaşam denince akla gelen koşu ve yüzmeden başka birşey önermiyorlar :D zaten bu ikisi sağlık için :D eğlence ve hava içinde basket ve futbol :D başka bir spor bu ülkede şuanda zor :D

6. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Bizim ülkede sporcular ortopedi doktoruna gittiklerinde çözüm önermekdense en basit şeyü söyleyip hemen sporu bırak diyorlar. Zihniyete bakın..

abseto bunu beğendi.
  7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Katılıyorum. Hassassın diyor nasıl geliştireceğimi söylemektense zorlama deyip geçiyor :D

8. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    aynen devlet hastanesinden medet ummayın.seri tedavi yapıyolar fix bi kemik filmi bi ağrı kesici verip yolluyolar.medet umuyosanızda spor yapıyorum demeyin inşaatta fabrikada çalışıyorum ağır iş yapıyorum deyin.geçen bi tanesine ben yanlışlıkla söylemiş bulundum 1 sene spor yapma geçer diye başından savmaya kalktı.doktor bey 1 sene çok değilmi benim için önemli bi durum başka bi yolu yokmu falan anlatmaya çalışırken olayın sosyal boyutu beni ilgilendirmez diyo.tavırları falanda bi garip adamın.hastalıkta tenisçi dirseği öyle tendonlar bağlar falan kopmadı 1 sene ara vereyim.bende yılın 6-7 ayı inşatta çalışıyorum sosyal boyut benide ilgilendirmiyo 1 sene kolu kullanmadıktan sonra sen ne işe yarıyosun burda deyince kibarlaştı siz biz olduk.bakın falan diye önündeki kitaptan yazıları göstermeye başladı.bi halta yaramadı tabi sinirlendiğimle kaldım.bide özel muayeneye gidip kortizon iğnesi için para verdik.

9. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Bunu devlet hastanesi olarak nitelendirmek pek doğru değil. Özel hastanelerde ilginin devlet hastanelerinkinden çok daha fazla olduğu aşikar ama devlet hastanesinde de bu işi layığıyla yapan benim tanıdığım hekimler var Ankara'da. O yüzden bu biraz kişinin doktor kimliği ile alakalı. Her doktor iyi doktor değildir. Aynı zamanda özel hastanedeki her doktorda iyi doktor değildir. Evet ilgi alaka güzeldir ama sizi tedavi etmeye yetecek bilgisi olmayabilir. Bunlarlada karşılaştık. En iyisi gideceğiniz doktoru iyi bir şekilde araştırmak. Eniyihekim gibi siteler ve yorumları bu konuda yardımcı olabiliyor.

abseto bunu beğendi.
  10. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    vala ben 3 aydır 4 tane ayrı doktor gördüm,ortopedist fizik tedavici karışık.verdiğim en kötü örnekti.senin yazdıklarında doğru haklısın ama benim bahsettiğim devlet hastanesine gidiyosan doktorların bakış açısı,spormu yapıyosun yapmayıver şeklinde.öyle demeselerde tavırları öyle.bilgisizlikle çok alakası olduğunu sanmıyorum,arada bahsettin doktorlar gibi istisnalar vardır samimi şekilde yardımcı olmaya çalışan..ama benim çevremde duyduklarım burda eski konularda,sağda solda okuduklarımın çoğu bu şekilde.kocaeliden ankaraya gelecek halimde yok.sonra ağlıyolar ülkede neden sporcu yetişmiyor diye aynı tavrı 16-17 yaşında çocuğa yapsalar hevesini kıracak vazgeçirecekler belki.özel hastaneye zaten gitmem,tıp fakültesinde oldum özel muayeneyi en azından doktor oturdu anlattı şöyle olur böyle olur iğneyi şu kadar sürede öneriyoruz falan diye tedavi sürecini anlattı.

abseto bunu beğendi.
  11. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen bide bende 16 yasındayım :D yanı ailem bile doktor öyle dediyse bırak dediler :D yanı az çok neyin ne olduğunu bilmesem bırakırdım belki sporu :D

vveedi41 bunu beğendi.
  12. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    avrupa ülkelerinde doktorlar sporcuyu nasıl daha ileri götürebiliriz bunun üzerinde dururken Türkiye de direk ağırlık kaldırmayı bırak
    bak bizim yaşar abi almanyada powerlifter, bir sakatlık geçiriyor fizyoterapistini arıyor doktor ona geçici antreman programı bile yazıyor

abseto bunu beğendi.
  13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen :D
    ve spor hekimine gittim :D baltalimanı kemik hastanesine gittim ve cidden beklediğim gibi oldu :D (o kadar bilindik hastane iyi umuyodum iyi çıktı :D ) kırık felan olmadığından büyük ihtimal yapım gereği öyle olduğunu powerlifting yapmıştım deyince onun için sıkıntı olmaz hatta kimininki ters dönüyor bu daha iyidir dedi :D (tabi yaşın küçük yapma dedi o ayrı :D ) Normal şartlarda 5 dereceye kadar açılmayanlara normal diyoruz dedi ama benimki biraz daha fazla açılmadığından z barla (niye z anlamadım ama öyle dedi :D ) kolumu sehpaya koyup sonuna kadar açıp ağırlıkla 5-10 derecelik git gel yapmamı yani yavaş yavaş zorlamamı önerdi. Onun dışında esnetme hareketlerini felan yap dedi gerdir dedi :) zamanla belli bir miktarda düzelir dedi :D hadi inş. dediği gibi olur :D

14. LoveRisk

LoveRisk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Denizli
    abseto, post: 1076001, member: 148595"]Aynen :D
    ve spor hekimine gittim :D baltalimanı kemik hastanesine gittim ve cidden beklediğim gibi oldu :D (o kadar bilindik hastane iyi umuyodum iyi çıktı :D ) kırık felan olmadığından büyük ihtimal yapım gereği öyle olduğunu powerlifting yapmıştım deyince onun için sıkıntı olmaz hatta kimininki ters dönüyor bu daha iyidir dedi :D (tabi yaşın küçük yapma dedi o ayrı :D ) Normal şartlarda 5 dereceye kadar açılmayanlara normal diyoruz dedi ama benimki biraz daha fazla açılmadığından z barla (niye z anlamadım ama öyle dedi :D ) kolumu sehpaya koyup sonuna kadar açıp ağırlıkla 5-10 derecelik git gel yapmamı yani yavaş yavaş zorlamamı önerdi. Onun dışında esnetme hareketlerini felan yap dedi gerdir dedi :) zamanla belli bir miktarda düzelir dedi :D hadi inş. dediği gibi olur :D[/QUOTE]
    Kardesik
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ağustos 2016 ---
    Kardeşim bendede böyle bi sorun var 2 Yil once trafik kazasi yapmisti ve sol kolum tam acilmiuor ve ince sinir hasari varmis nasil gelisir bu ameliyat istemiyorum body de çok seviorum

Sayfayı Paylaş