kollarım gelişmiyor artık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve denixex tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    yaklaşık 1 yıldır aralıklı olmak üzere body building yapıyorum ama kollarım artık büyümüyor program değiştirmem gerek sanırım 1 yıldır nerdeyse hep aynı programı yaptım , kollarımı hacim olarak büyütmek için tavsiye edeceğiniz program var mı ?

teşekkürler

2. Orhun Şen

Orhun Şen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    kolların kaç cm? ve boyun kaç

3. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    boy 173 , kolum sıcakken 39.5-40 arası soğuk 1-1.5 cm daha az

4. Mert0505

Mert0505 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kullandigin programı yazarsan ona gore program onerebiliriz :)

Uzaydan gönderdi

5. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    biceps
    barbell curl
    hammer curl
    scott machine
    4 er set yapıyorum 12 12 10 10 şeklinde
    triceps
    push down
    triceps extension
    tricep kickback
    dips
    4 set 12 12 10 10 şeklinde

önce biceps sonra triceps çalışıyorum

6. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Selamlar. Biceps ve triceps icin 12 ve 10 tekrar yapabildigin agirliklar artik sizi zorlamiyor. Tekrar sayisini 6-8 araliginda ve gercekten formu bozmadan zorlayabileceginiz sekilde agirliklari artirin. Dips te bacak araniza dambil sikistirip maksimum tekrar yapabilirsiniz. Bir de biceps barbell curl u kag kg ile yaptiginizi sorabilir miyim. Gercekci bir cevap verin cunku hata yapiyor olma ihtimaliniz de var. Kendimden ornek verecek olursam gelismimin durdugunu dusundugum bir zamanda yaklasik 50 55 kg ile barbell curl yapiyordum. Ancak hareketin formu bozuluyordu. Agirligi 25 30 kg lara cekip duzgun formda ve negatiflerden yani indirisin yavas olmasi ndan faydalandigimda kol gelisimi muthis degisti. Cheat yaparak agir kilo kaldiriyorsaniz agirligi dusurup yavas indirin ve maksimum 8 tekrar yapabileceginiz bir agirlik secin. Cheat curl yuksek agirlik yapilabilir. Hem de kaldirirken formu bozarak. Ancak cheat de indirme onemlidir. Yavas ve zorlayici sekilde indirilir ki negatif etkiden faydalanilsin. Yok formu bozmadan 12 tekrar yapiyorum diyorsaniz eger form bozulmadan 6-8 tekrar yapabilecek sekilde agirlik artirilsin. Butun bunlar beslenme ve uyku duzeniniz ile calisma sikliginizin ideal oldugunu varsayarsak etki gosterecektir.

denixex bunu beğendi.
  7. Orhun Şen

Orhun Şen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Oran orantıya vurduğunda kolların boyuna göre max noktasına gelmiş nerden baksan büyürsa 1-2 cm daha büyüyecek o yüzden çok sıkıntı etme kolların büyük

8. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    44-45 cm i görmek istiyorum hocam ya demeyin öyle :(
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2015 ---
    teşekkürler hocam yorumunuz için , bende cheat yaparak 40 45 kg arası yapıyordum önceden ama hareketi dediğiniz gibi doğru yapmıyordum o yüzden artık barbell curlu 25-30kg arasında yapıyorum indirirken falanda yavaş indirip nizami yapmaya çalışıyorum , acaba başka çeşit hareketler mi eklemem lazım diye düşünüyorum ama çok fazla çeşitte hareket yokki hep aynı şeyler genelde

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kollar için kilo önemli.doğal bir sporcunun belli kilo-yağ oranıyla ulasabileceği ortalama kol ölçüsü belli.artsın isteniyorsa kilo artışı olması gerekli.ayrıca kolların büyüklügünün yapılan kol hareketleriyle pek alakası olmadıgını da savunuyorum ben.hakkıyla yapılsa 5-6 sette de kol bitme noktasına gelebilir.kollar büyütülecekse ilk önce major hareketlerdeki ağırlıklar artmalı.

denixex bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş