kollarım açıp kapayamıyorum

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Anesthesize tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Anesthesize

Anesthesize Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    forumdaki konuları okudum fakat benim durumum biraz daha kötü kollarım sürekli v şeklinde 3 gündür , açarken kapatırken triceps le biceps in arasında oluyor ağrım . bu ağrının gelişim ağrısı olduğunu düşünmüyorum. antremanda yaptığım hareketleri aşağıya yazıyım

sadece göğüs ve kanat çalıştım
    göğüs hareketleri
    Bench Press
    Decline Bench Fly
    dips
    Pushup

kanat hareketleri
    Bent Over Barbell Rowing
    Double Dumbbell Rowing
    Single Dumbbell Rowing
    Seated Cable Rowing
    Wide Grip Chin

yaptığım hareketler bunlardı kollarım zamanla açılabilir ama çok uzun süreceğe benziyor üstelik sadece göğüs ve kanat çalışmama rağmen kollarım daki zorlanmaya anlam veremiyorum. kollarımı spordan sonra eve geldiğimde açamamaya başladım , evde 5 kg Dumbbell ım var bugün 3. günde bi kaldırıyım dedim (Standing Dumbbell Alternative Curl ) hareketini yapmaya çalıştım çok zorlandım eğilmesem 5kg Dumbbell lı bile kaldıramıyorum . sizce kaç gün sonra eski formuma geri dönerim göğüs ve kanatlarımda da ağrı oldu ama onlar gelişme hamlık ağrıları , kollarımdaki ise resmen lifleri yırtacam gibi acamıyorum. yaklaşık ne kadar sürede eski halime dönerim 3. günümdeyim bicepslerdeki gelişme ağrısı dediğimiz 1 2 günlük ağrı geçti çoktan ama hala kollarımı açamıyorum , koluma ne olmuş olabilir? teşşekkürler.

2. martinez35

martinez35 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    laktik asit formasyonu devam ediyor sanırım.halk deyimiyle et kesiği.kollara sert girdiysen doğaldır.1-2 daha devam ederse doktora görün

akreptr14 ve Anesthesize bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Göğüs çalışrken aynı zamanda triceps, sırt çalışırken aynı zamanda biceps çalışır.

Anesthesize bunu beğendi.
  4. Anesthesize

Anesthesize Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    evet haklısın bunu biliyordum zaten ama sanırım martinez35 in dediği gibi laktik asit fermantosyonu devam ediyor. 2 senedir body solonuna gitmiyordum kaslar bayağı zorlanmış demmek ki inş. çok uzun sürmez 2 3 güne geçer, teşşekkürler.

5. martinez35

martinez35 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    doxux olayın aynısı yakın zamanda kol çalışmamdan sonra başıma geldi ondan yazdım.dediğinde doğru ama bölgeye vuruşu kol çalışmasındaki gibi olmuyordur tahminimce.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Direkt çalışmak kadar olmaz tabi.

Sayfayı Paylaş