Kolları ve vücudu güçlendirmek için neler yapabiliriz?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve MysticMind tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Merhabalar.Bildiğimiz gibi bazı insanlar var ki zayıf,sıska görünümlü ancak oldukça güçlü olurlar.Kolları,bilekleri çok güçlü olur.Benim eski body antrenörüm irice kaslı bir vücuda sahipti ancak kendisinden kas hacmi olarak çok çok düşük kişilere bilek ve normal güreşlerde yeniliyordu.Demem o ki güç yalnızca kasa bağlı değil.Bu özellikle direk sporlarında kolların gücünü görebiliyoruz.Ayrıca inşaatta çalışan arkadaşlarında kolları ne kadar cılız olursa olsun güçlü oluyor.Bunun için ayrı bir spor dalı var mı? Ben hem vücut geliştirip hemde kol ve vücut 'güçlendirmek' istiyorum. Teşekkürler.

2. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Bununla ilgili bi konu açmışlardı tamamen güçle alakalı değil.
    Kişinin sinirlerinin hızlı uyarılması falan filan forumda vardı bi bak oralara.

3. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
  4. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    bilek güreşi vb olaylara girmemek lazım bilek güreşi deyince kemikler,sinirler olsun birçok şey devreye giriyor ha dediğin doğru güç kastan ibaret birşey değil bunu eski yağlı güreşçilerimizin fotoğraflarına bakarak anlıyabiliyoruz :D
    fakat sanırım sormak istediğin şey kas kütlesinden ziyade güçtü bunun için son zamanlarda streetworkout diye geçen sporla uğraşabilirsin daha doğrusu vücudun kendi ağırlığıyla yapılan egzersizler diyeyim barfikstir dipstir şınavdır amud dur vb. umarım sorunu doğru anlamışımdır tüm kolu çalıştırmak için powerball denilen aletde güzel birşey inceleyebilirsin

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Amacın güçse 1-5 tekrar aralığında temel hareketleri kullanmalısın, squat, deadlift, bench press, barbell row (hatta daha iyisi pendlay row), press vs...Starting Strength veya Stronglifts programı başlangıç için ideal, devamında Madcow 5x5, Texas Method, Bill Starr 5x5 vs... programlar var. Ne yazık ki türkçede epey fakiriz bu konuda, türkçe kaynak bulamıyorum. İngilizcen varsa bunları araştırabilirsin. Bill Starr ve Madcow 5x5 için forumda açılmış konu vardı, bir tane de türkçe sitede starting strength programı anlatılıyordu. Başka türkçe kaynak bulamadım bunlarla ilgili.

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boyun iyi uzamiş tebrik ederim özel bisey filan uyguladin mi ?

Güc icin power lift . Kas pek önemli degil . Naim süleymanoğlu buna örnektir pek kasli bir vucudu yok ama çok güclu bir insan.

Sayfayı Paylaş