Koldaki damarları daha belirgin ve hacimli hale getirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FiziCisT tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Bicepsteki damarlarimizi daha belirgin hale nasıl getirebiliriz . Bu soruya yağ oranımizi düşürerek cevabı verecek olanlariniz vardır . Yalnız benim asıl sorum o damarları daha hacimli kalın hale getirmek . Yağ oranı benden fazla olan bir arkadaşımın kolu pump olmasa bile hep damarları şişkin . Damrlari da hacimli. Ben bu görüntüyü nasıl elde ederiz diyorum . Böyle geniş damarları???

2. Tealine

Tealine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim duyduğuma göre genetikte olabiliyormuş ama tabikide yağ oranı ilede alakası var

3. BodyCo

BodyCo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Benim yağ oranım şu anda %10-11 ve damarlarım belli,ama spora başlamadan önce de belliydi ve yağ oranım yüzde 8di.Genetik olabileceği kanaatindeyim.

4. zehirbey

zehirbey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    genetik olabilir göbek bölgem falan fazlasıyla yagli sayilir bence ama kollarım örümcek agi gibi

5. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Benimki de hacimli ama damar az sayılır heralde genetik

6. Bedirhan Aydın

Bedirhan Aydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kesinlikle genetik ve yağ oranıyla alakalı benim bilek bölgemde ön kol denilen yerde damarlar sadece çalışınca belirginleşiyo ama ön deltoid yani ön omuzda damar çıkıyo

7. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ ve su oranıyla ilgili biraz hacim varsa %15-%13 yağ oranlarında görmeye başlarsın

8. Bedirhan Aydın

Bedirhan Aydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    peki hocam su miktarını nasıl ayarlıcaz kilo verdim ve deriler sarkık durumda çoğu kişi su miktarı yüzünden olduğunu söylüyo nasıl toparlayabilirim

9. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bol su içmelisin en az 3 litre vucuda ne kadar su girerse o kadar az su tutar vucut kendini dısarıdan gelen suya gore ayarlıyor

10. Bedirhan Aydın

Bedirhan Aydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    deneyeceğim teşekkürler

11. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Genetiktir. Babam ve dedemin kolları cok damarlıdır. Onlardan da bana geçmiş . Coğu kişi bu soruyu soruyor bana. Ekstra bir şey yapılmıyor bunun için

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yağ oranını düşürmen evet bi nebze yarıyor , vücuttaki suyu tutan şeyleri tüketmemeyn ve su tüketimini artırman , yaptığın antremanlarda etkiliyor , pump etkisi yaratıcak yoğunlukta girmen işine yarıycaktır.Argininde damarlar için yararlı diyorlar ama kullanmadım Pre Workout ürünlerinde vardır , ayrı olarakta satılıyor bildiğim kadarıyla , yanlız şu sorunuzun cevabını tam bilmiyorum damarı genişletmek onu bilen yazsın :D bende damar olayını seviyorum.Misal önkol çok tekrar çalıştığımda damarlanma artıyor antremanda hele tavan yapıyor , Pazuda bu durum birkez sol içerisinde uyarılma gördüm antremanda çok tekrar uygulamam sonucu , kırmızı çizgi halinde bir damar oluştu o hafta şınav sayım 1000di o yüzden olduğunu düşünüyorum.Ben çok tekrarın damarlara etki ettiğini düşünüyorum ama şu güç antremanları olayı var onlarda etkili olabilir 1-5 tekrar aralığı mesela , tam bir bilimsel bilgim yok bu konuda...

13. WHQSX

WHQSX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Darıca, Kocaeli, Turkey
    Soru:Kaslarımın daha damarlı olmasını istiyorum bunu nasıl başarabilirim?
    Cevap:Kasların daha damarlı görünmesi her sporcunun istediği bir durumdur. Kasın gelişmişliğini beslenmişliğini gösteren bir durum olduğu için bu spora gönül vermiş olanalr sürekli bunun yollarını ararlar. Oysa biz sizin için burada bu konuya değindik..
    işte işin sırrı…

• Kasların öncelikle üzerlerindeki yağ tabakasından ayrılmaları gerekir. Bunun içinde yağ yakıcı bir antrenman ,beslenme,ek besin desteği ve doğru bir hayat tarzı belirlenmelidir.
    • Kardiyo çalışmaları vaskülarizasyonu arttırmaktadır. Kardiyo ve interval çalışması yapmadan damar görmeyi hayal etmeyin.
    • Kas dokusunu ve kas fibrillerini beslemek için gerekli olan oksijen ve besin kılcal damarlar sayesinde ortama ulaşırlar.
      • Kasın kuvveti ve dayanıklılığı arttıkça bu damarlarda ihtiyacı karşılamak için artacaktır.
      • Ağır kilolar ile yapılan tekrarlar ,setler arasında az dinlenme yapılması kas içi damarlanmayı arttırır.Ağırlık çalıştıkça damarlar daha çok oksijene ihtiyaç duyar ve kalınlaşır
      • Bazı kişilerde damarlar tene daha yakındır.Bu genetik bir özelliktir.Bu durum daha belirgin olarak görünmelerini sağlar.
      NOX Kullanımı (NİTRİK oksit)
      Nitrik Oksit insan vücudunda doğal olarak bulunan ve hücreler arası iletişimi sağlayan bir gazdır. Nitrik oksit vücutta direk olarak üretilemez. Nitrik Oksit Arjinin’den üretilmektedir.

NİTRİK OKSİT
      KAN DAMARLARINI GENİŞLETEREK
      KAN AKIŞININ ARTMASINI SAĞLAR.

Nitrik Oksit’in vücutta ki temel görevi hücreler arasında ki iletişimi sağlamak, damarlarda ki kan dolaşımını kontrol altına almak, ve vücudumuzda ki birçok organın aktivitelerinin düzenlenmesini de görev almaktır.
      Nitrik Oksit kan damarlarını genişleterek kan dolaşımının artmasını bu sayede kaslara giden oksijenin, besinlerin ve glikozun artmasını sağlamaktadır.

Alıntıdır, Önder Akgün Fitsharp.

Sayfayı Paylaş