Kolda Sinir Sıkışması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 24 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar 3 4 yillik sporcuyum.
    Gectigimiz nisan ayi sonunda bir arkadasimla bilek guresi yaptik. Ertesi gun antremana giderken kolumda cok garip bir agri hissettim biceps bolgesinde. Hemsireler damara igne batirip kan cekerler ya, oyle bir agri saplandi koluma. Gecer diye ogun antreman yaptim ama gecmedi. Spora ara verdim belki gecer diye. O lanet agri 1 ay icinde. 2 hafta onceye kadar biseyim yoktu. Suan o dedigim agri da yok , ama serce ve yuzuk parmagimda hafif agri var. Antreman yapmiyorum. Doktora gidicem onumuzdeki ay(bulundugum sehirde ortopedi doktoru izinliymis kucuk bir sehirdeyim). Sorum su ki, spor yaparken dirseklik kullanimi bu tur rahatsizliklari onlemek icin mi ? Yani sinir sikismasi eklem agrilari v.s olmamasi icin mi dirseklik kullaniliyor ? Tavsiye edermisiniz? Bu arada bu rahatsizligi geciren arkadaslarin yorumlarini ozellikle bekliyorum

2. Emocan_s

Emocan_s Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Bundan uc ay oncesine kadar sol biceps calisirken damarim skisiyordu. Bunun olma nedeni ani ve hizli kilo verme, sigara veya tutunurunleri, ani bir kilo arttirmasi yani agirligi 5 yapiyorken birden 15 e yukseltmek gibi durumlarda ortaya cikarmis. Merak edilecek bir problem olmadigini soyledi hocam. Sadece hizli arttirma agirligi dedi vucudun senkorize olmasini bekle dedi. Umarim aciklayici olmustur hayirli aksamlar

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ben hocanizin dedigi kadar basit bir durum oldugunu dusunmuyorum

4. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    N. Ulnaris problemi belli ki. Şimdilik uyusmasi başlangıç seviyesi. Geciktirme göster ilerlemesin

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Peki tavsiyeleriniz nelerdir ? Agri kesici kas gevsetici krem aldim. Spor yapmiyorum 2 aydir. Pazartesi noroloji doktoruna gidicem(ortopedici yokmus). B vitamini al diyenler olmus internette. Tavsiyeleriniz nelerdir ? Spor hayatim bitti mi ?

6. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Abartma, Google'dan bakıp kanser oldum da sanma. Ağrı kesicilik bi iş yok dediğine göre. Zaten nörolojiye gitmen gerekiyor

7. Emocan_s

Emocan_s Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Kardesim oyle buyuk birsey degil. Bende suan o agrilar kalmadi kendini cok kasmamaya calis olay bu. Onemli bir rahatsizlik degil cogu sporcuda gorunuyor mide krampi gibi dusun

8. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar aklima bir fikir geldi. Acaba ödemin(su tutmak) sinir sikismasina etkisi olabilir mi ? Ben 3 ay once steroid küründeydim. Vucudum 9-10 kilo almisti ve su baya tutmustu, siskindim. Kurun 10. Haftasinda(yani son hafta) bu sinir sikismasi basima geldi. 2 3 hafta gecmedi. Sonra kur bitti ilaclar vucudumdan cikti, sporu biraktim bu sakatlik yuzunden. 7 8 kg geri verdim. Baya da su gitti. Ve ben 1 2 ay yani bu haftaya kadar hic agri cekmedim hissetmedim. Asiri su kaybi bende dusuj tansiyon yapti, doktor tuzu arttirmami onerdi. Bende tuzu arttirdim, beslenmem de normal herkes gibi ne bulursam yiyorum. Su oranim sanirim tuz ile beraber artti. Tansiyon sikayetim bitti, suratim azcik gene tombislesti. Belli ki su oranim artti gene. Ama bu bilekteki sinir sikismasi gene agri oluyor. Bunun ordaki yuksek su veya odem ile alakasi olabilir mi ?

9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Bilekte sinir sıkışması karpal tünel sendromudur doktor kontrolü gerekir sargı olmazsa kortizon olmazsa ameliyat . mutlaka bir ortopediste gidin. Kürünüze yazık olmuş ama sağlığınızdan değerli değil.

10. ReturnOldSchool

ReturnOldSchool Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Şiddetli uyarılma sonucu sinirleniriz zedelenmiş olduğunu duşunuyorum bar curl , bench press ,deadlift ama özellikle hammer curl ,barbell curl dumbell curl da bir ağrı hissediyorsanız sorun bileğinizin ödem toplaması olabilir ortopediye gitmenizi tavsiye ediyorum yaklaşık 4 ay bar curl bench press yapamadım şınav çekemiyordum 4 ayda vücüdüm hacim kaybı yaşadı ancak 2 ayda toparladım ama kür hakkında pek bilgim yok ortopediye gitmeniz ve kür kullandığınızı söylemeniz saklamayın .

Sayfayı Paylaş