Kolda sertleşme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Tbone tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    2 gün önce bilek güreşi sırasında kolumu zorladığımdan biceps ile ön kolumun arasında çok şiddetli bir ağrı başladı, kolumu kıpırdatamaz hale geldim.Ertesi gün daha iyi kalktım ancak hala aralıklarla ağrı devam ediyor ve farkettim ki orada sertleşme kasılma olmuş.Nasıl tedavi etmemi önerirsiniz?Kaç gün ara vermeliyim spora?Başına gelen tecrübeli biri varsa çok güzel olur, teşekkürler..

2. NcpFzlAkn

NcpFzlAkn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    denizci
    Yer:
    çanakkale
    çok tecrübeli biri olmasamda aynı problem defalarca başıma geldi kullanmadığım ağrı kesici merhem kalmadı fayda etmedi çok az bir zorlamada dahi bicepsin içlerine doğru inanılmaz bir acı giriyor ve bardak tutmaktan aciz oluyorsun en az 10 gün hiç bir şekilde kolunu zorlama zorlaman halinde iyileşme süreci ve ağrı daha da katlanarak devam ediyor başıma gelen bu ve ben bilek güreşi ne zaman yapsam aynı ağrıyı az da olsa hissediyorum bu yüzden soğuk ve yalnış hareketlerden kaçıyorum artık geçmiş olsun

Tbone bunu beğendi.
  3. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bütün o belirtilerin hepsi var vallahi, elimden geldiğince zorlamamaya çalışıyorum 5-6 gün oldu nerdeyse umarım çabuk geçer :(

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kuvvetin momentin oluştuğu yerdir. 15 kg bilek gücü bicepsinize 40 kg yük bindirmiş durumda. musculus biceps yıpranma söz konusu zamanla iyileşecektir.

Tbone bunu beğendi.
  5. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, iyileşmek üzere neredeyse; bu sorunu yaşayan arkadaşlara önerim; sakatlanma anından hemen sonra buz tedavisi, ardından voltaren vb gibi krem tedavisi

Sayfayı Paylaş