Kolda mor çizgiler :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve xfactory9025 tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    evde 2 adet dumbell ile çalışmaya başladım 1.5 ay oldu ancak kolumda mor çizgiler oluşmaya başladı biraz araştırdım kıcal damar çatlaması veya varis diye geçiyor adı... Bunlar neden oluyor nerde yanlışlık yaptım nasıl geçerler görüntü kirliliği yapıyorlar resmen gittikçe artmasından korkuyorum daha önceden başına gelen var mı nasıl geçer bu çizgiler?

2. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    kolun geliştiği için deride çatlamalar olacaktır. bu derkezde oluyor.normaldir o mor deri rengine dönecek. varis veya damar patlaması falan aklını karıştırmasın.

3. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    deri çatlaması gibi değil ki böyle örümcek ağı gibi ilerleyen çizgi çizgi şeyler varisin kılcal damar çatlaması çeşidi büyük bi ihtimal

4. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    bendede oldu bu sene oldu bi anda kilo aldım bi anda verdim kiloyu,Yanı hesap yaptıgımda 3 yıldır yaptıgım bu sporda,bu sene baya geliştim.Ve mor çatlaklara neden oldu kol ve göğüs yerlerinde nasıl geçer bu olay?

5. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    deri çatlagı deyip geçme inan ileride cok sıkıntısını cekersin bende ilk ufak ufak cıktılarında dert etmemiştim yanlız harita gibi olunca kolların , kendine farklı bakıyorsun.Gün içinde zeytinyagını ve badem yagını karıstırıp kollarına koltuk altına sür biraz durduktan sonra duş alırsın antremanlarında önce vücudunu iyi ısıt maksimum agırlıklarını biraz düsük tut..

wolf13 bunu beğendi.
  6. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    benimde bir sorum olacak antrenman sırasında damarlar genişliyo ya yani o kasa kan pompalandığı için tabi kısa sürede eski haline dönüyo ama yine de sormak istedim bu damarın şişmesinde vücuda bir zararı var mı çok merak ediyorum
    saygılar...

7. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    hocalarımız bir kesin cevap verirse sevinicem onlar çok sık karşılaşmışlardır bu durumla öğrencilerinde kendilerinde vs..

8. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    deri catlaklarının gçmesini beklemeyin herkesde var. bodycinin dövmesi sözde böyle nitelendiriliyor ama kurtulma sansın yok. önlemde alamıyorsun.

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Spor öncesi ısınma ile spor sonrası soğuma gibi detaylara dikkat edilirse ve streching yapmak gibi önlemler alınabilinir. Ayrıca doğru ağırlık tekrar noktasında şiddeti ayarlanmalı. Elbette esasen set aralarında bile streching yapmanın ne kadar doğru olduğunu bilsem de en ufak şekline bile dikkat etmeden antrenman yaptığım oluyor ve bu antrenmanlarda sakatlabilinme şansı da yüksek oluyor. Birkaç sene önce bir koldan hafif bir şey yaşadımdı, çok ufak bir noktasal bir şey kaldı. Bir de geçen aylarda göğüs açarken hafif bir durum yaşadım. Hep bunlar ihmalkar kaldığım anlarda başıma gelmiş şeylerdi. Bisikletçilerde de mesela kasık atmasını çok yaşayanlar olabiliyor. Bir de bölgesel olarak ağrısı geçmeyen kas grubunun yorgunken çalıştırılmaması gerekiyor. Stres altındaki bir kas grubunu gereksiz yere strese sokmak da çok kötü yönde yıpranmaya ve deformasyonlara sebep olabiliyor. Masaj yapmayı öğrenirseniz çok faydasını görürsünüz diye de ekliyim.

Son düzenleme: 11 Haziran 2010
  10. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Mor çizgi ve deri çatlamasına örnek resimler olsa çok faydalı olurdu. Isınma ile derinin alakasını ben kuramadım. Derinin kuruluğu ile ilgili olabilir belki. Kilolu olup da derisi çatlayan var mı aramızda?

11. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    deri çatlaması değil kılcal damar çatlaması yani genişliyip ortaya çıkması bunda en önemli faktör sıcak suyla banyo yapmak fazla güneşte kalmak ama ben bunları zatn yapıyordum body de eklenince ortaya çıktılar heralde kendiliğinden geçer mi

12. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    o kadar zaman geçti hala duruyo o çizgiler hatta bicepste çok çok solgun izler çıkmaya başladı :(

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Fotograf ekle de ıyıce anlayalım, normal derı catlagı degıl dıyorsan..

14. neglector

neglector Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Malatya
    Benimde omuzumda var.Özellikle bu ara iyice azdı.Harita oldu resmen ve renkleri kırmızımsı kötü duruyor :S kakao yağı badem yağı ve kayısı yağının karışımı bi yağ kullanıyorum onunda etkisini göremedim.En azından deri rengine dönmesi için napabiliriz değerli hocalarımız yardımcı olursa sevinirim.

15. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    alın arkadaşlar fotoğraf koyuyorum fotoğrafta çok net olmasa da aydınlık havalarda çok fena belli oluyo yavaş yavaş da çoğalıyo gibi kılcal damar çatlaması galiba bunu daha önce yaşayan var mı?

16. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    valla badem yağı filan çatlaklar oluşmadan sürmek gerekiyo.contractubex diye bi krem var tavsiye ederim.ben düzenli kullanmıyorum ama yinede işe yarıyor.

17. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    çok ağır çalışmış olabilirsin bide su yetersizliğindende olabilir net bi bilgim yok ama durduk yerdede olmaz bişeyler yanlış gibi ama inşallah düzeltebilirsin.

18. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    düzeleceğini sanmıyorum yavaş yavaş çoğalıyo sol kolda var mı pek bilmiyorum varsa da görebileceğim kadar büyük değildir ama sağda git gide çoğalıyo.Bi de ayaklarımda hafif var.Body yapmadan da önce vardı ama body ile iyice azdılar.

19. neglector

neglector Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Malatya
    Bunun asıl sebebi birden kilo almak ani bir şekilde.Sen yine iyisin benim omuzumu sanki ayı pençelemiş gibi.Bildiğim kadarı ile derinin rengini alıcak ilerde yapıcak birşey yok :mad:

20. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    evet hızlı bir şekilde kilo aldım ama yırtığa benzemiyor ki.Damar kesinlikle.Zaten bodye başlamadan önce de vardı resimdekiler.Ama şimdi iyice dağıldı arkalara filan.Bi de işin garibi hangi doktora sorsam geçiştiriyor bilgi vermiyor.Geçen kardiyoloji bölümüne gittim baktı koluma haa bunlar önemli değil dedi geçiştirdi bırakmadı söyliyim görüntüsü rahatsız ediyor diye zararsız olduğunu ben de biliyorum.Tam diycektim dur bari gelmişken kalbine bakalım dedi kalbimi dinledi steteskop ile sende üfürüm var dedi o ne dedim.EKO ve EKG çektirmen lazım dedi kalbin delik filan olabilir dedi.Bu lafı duyduktan sonra daha hal mı kaldı sormaya damarları zaten geçiştirmişti.İçimi bi korku sardı başka hastanede çektiriceksin bizde yok dedi.Zaten şu 2 cümleyi duymak için 2 saat sıra bekledim randevum ilk sıralarda olmasına rağmen bi daha uğraşamam dedim çektim gittim.Töbe ettim bi daha doktora gidersem.Bu yaşıma kadar hiçbir kalp rahatsızlığı kalp sıkışması erken yorulma vs. gibi sorun yaşamadım geldi kalbinde delik olma ihtimali var dedi moralimin içine etti.Nefret ediyorum hastanelerden 1 cümle duymak için saatlerce sürünüyoruz keşke hiç gitmeseydim de içime şüphe düşmeseydi.kafa_

Sayfayı Paylaş