kolay protein içerikli karışım hazırlamak için yardım!!!

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve sseagal tarafından 13 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu dağıtmak istemem ama antremandan önceki öğünümüz ile antreman arasında en azından 2 saat zaman farkı olması gerekmiyor mu? Dolu mideyle antreman yapmak baya yük getiriyor okuduğum kadarıyla. Eğer antremandan önce açsak belki muz filan yenilebilinir diye tavsiye ediliyor forumun birçok yerinde.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    birçok yeri okuduysan bu soruyu sormaman gerekir..
    özellikle nerdeyse her 2 başlıktan birinde öğün başına alman gereken proteinden bahsederken sen idman sonrası 500 gram tavuk yediğinden bahsediyorsun..
    o zaman da forumu okudugun ve ondan sonra bu soruyu sordugun inandırıcı olmuyor..

ayrıca spordan önce ne yemen gerektiğini sormuşsun..
    forumda sadece spor öncesi beslenme diye aratsan bile saatlerce okuyamayacağın kadar başlık çıkar..

muhtemelen bu başlık kilitlenecektir, ancak kilitlenmeden evel forumun arama özelliğini kullanman gerektiğini bir daha hatırlatiyim..

saydam ve sarc4stic bunu beğendi.
  3. dadasgs

dadasgs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakmayın ma şunu söylemek istiyorum.. bn spordan önce tavuk yiyebilme gibi bi durumum yok. bukdar üstüme gelmeyin ya :(

cahiliz bu konularda napalım :(

bn diyorum spordn önce süt+ muz

spordan sorada süt+ yumurta 1 saat sorada tavuk göğsü

tabi geerkli oranlarda

oldumu sizce ?

bu gece bütün siteyi komple okucam valla :)

4. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ortalama 1.5 saat bunu anlaman gerekir.Ayrıca yediğin şeye bağlı makarna ağırlıklı beslenirsen 45 dk sonra antrenman yapabilirsin...et ağırlıklı beslenirsen 1.5-2 saat sonra antrenmana çkarsın

MT bunu beğendi.
  5. ZaFerTuuq

ZaFerTuuq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm üstadlarım ben bugun üye oldum bişey danışmak istiyorum bugun aktara gittim vucut geliştirmek için karışım istedim süt kreması soya unu bira mayası keçi boynuzu özü ve toz jelatin karışımı önerdi cok fazla gelirmi acaba ?

6. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    ZaFerTuuq arkadaşım bu alacağın ürünlerin toplam fiyatını yazarmısın, eğer fiyatı 60 tl yi geçiyorsa ve bu spora başlayalı 4 - 5 ay olduysa bunların yerine supplament'lerle tabii ki beslenmen doğrultusunda daha dengeli bir takviye alacağını düşünüyorum, ama bu sporda benden daha bilgili olan arkadaşlarımızn düşüncelerini de almalısn, yanlış düşünüyor olabilirim...

7. ZaFerTuuq

ZaFerTuuq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yalnızkovboy_89 bunların karışımını yapcaktı kilosuna 10 lira ddi ama bira mayası ve toz jelatinin kilosu pahalıydı onların karısımda miktarı az olur sanırım.6 ay gittim faydasını goremedim bıraktım 2 ay qecen hafta yeniden basladım cvbn için teskkurler.

8. DangeRMtA

DangeRMtA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende antreman sonrası muz + süt yapıyorum beni baya tok tutuyo o tavsiye ederim

9. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    dangermta antreman sonrasında süt ve muz iyi bir seçim değil antreman sonrasında kana cabuk karışıcak besinler tüketmek gerekir..

sütte casein vardır ve bu yüzden sindirimi zordur antreman sonrasıda vücudun en fazla proteine ihtiyac duyduğu zaman dilimidir..

antramandan sonraki yarım saat kırk beş dakıka içerisinde kana çabuk karışan ton balığ, tavuk ,protein tozu vs. tüketerek protein ihtiyacını karşılamak daha mantıklı olacaktır..

iyi çalışmalar dilerim..

10. DangeRMtA

DangeRMtA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu almıyorumda ya süt muz karışımınıda burdan öğrenmiştim ton balıgına geçeyim o zmn başka öle çabuk karışan ne war bildiginiz ?

11. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    zaten protein tozu olucak diye bir şey yok suplementlerı normal yollardan yeterli beslenemediğimiz zamanlar almak daha mantıklı sonuçta o da bir gıda takviyesi...

süt, yogurt,peynırilor bu sporun olmazsa olmazlarında evet ama bunlar dediğim gibi geç sindiriliyor ve antreman sonrası için o nedenle uygun değil..

antremandan sonra;ton balığı,yumurta,tavuk,kırmızı et,balık,vs tüketebilirseniz sizin için daha uygun olur ...

iyi çalışmalar dilerim..

12. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    500ml süt içersine 100 gram lor peynirini mikserden geçirin antremandan hemen sonra ıcın. Tadı aynı ayran gıbı ıcılmıcek bısı olsa ben ıcmem cok secıcıyımdır ama aynı ayran tadında oluyor ve zengın proteınlı.

13. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    o karışımı yapmaya bir türlü cesaret edemiyodum bende, tadı kötü olurda içemem ziyan olur diye ama madem ayrana benziyor ozaman tadı fenadeğildir heralde bende denicem ama antremandan sonra içmeye uygun değil sanırım süte katıldığı için protein alımımızı geciktirir...

14. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Antremandan hemen sonra süt ve lor iyi bir tercih olmayacaktır sindirim ve kana karışma süresi açısından. Antreman sonrası genelde tercih ettiğim yiyecek yumurta beyazıdır, 5-10 arası. Sütü gün içinde herhangi bir zamanda içerim. Lor ise akşam saatlerinin proteinidir.

Kandaki amino asit seviyesinin düşmemesi dolayısıyla da kas yapım sürecinin her an devam etmesi için birden yüksek miktarda protein almak yerine mümkün olduğunca çok öğüne bölerek almak gerekir. Tek öğünde alınan yüksek miktardaki proteinin fazlası enerji üretim sürecinde veya yağ yapım sürecinde kullanılır.

bonatschi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş