Kola ve Zararları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve wolf13 tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

Coca-cola ve pepsi'nin ortalama pH degeri 3.4 Bu asidite disleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.

Pepsi veya coca-cola'yi içmeden önce bir düsünün. Dünyada hiç kimsenin tavsiye edemeyecegi karbondioksit içiyorsunuz. Iki yil önce, Delhi üniversitesinde "kim daha fazla coca-cola içecek" diye bir yarisma yapildi.

Sekiz sise coca-cola içen kazandi ve herkesin gözü önünde öldü.Çünkü çok fazla karbondioksit almisti ve kaninda yeterli oksijen yoktu. Birisi kirilmis disini bir sise pepsinin içine koydu ve dis 10 günde eridi!!! Disler ve kemikler ölümden sonra en fazla dayanabilen organlarimizdirlar. Bir sise kola içerek midenize ve bagirsaklariniza ne yaptiginizi bir düsünün....

COCA COLA VE PEPSI SEVERLERE - HER SEYI BILDIGINIZI MI DÜSÜNÜYORSUNUZ? AMA DAHASI VAR...

"TUVALETI TEMIZLEMEK IÇIN"

Bir kutu kolayi klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela taşındaki lekeleri yok edecektir.

"KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK IÇIN"

Tamponu coca-colaya batirilmis marlboro folyosuyla iyice ovunuz.

"AKÜ KUTUP BASLARINDAKI ÇAPAGI TEMIZLEMEK IÇIN"

Bir kutu kolayi kutup baslarina dökün ve çapak yok olsun.

"PASLANMIS BIR CIVATAYI SÖKMEK IÇIN"

Coca-colaya batirilmis bir bezi bir kaç dakika pasli civataya uygulayiniz.

"HARIKA BIR JAMBON IÇIN"

Bir kutu kolayi tepsinin içine bosaltin. Jambonu alüminyum folyoya sarip, firina sürünüz. Jambon tam olarak pismeden otuz dakika kadar önce folyoyu çikariniz ki harika bir sos için jambonun yagi ile kola karissin.

"ELBISENIZDEKI YAG LEKESINI ÇIKARMAK IÇIN"

Bir kutu kolayi lekeli giyeceklerin üzerine bosaltin, Deterjani ekleyin ve her zaman yikadiginiz gibi yikayin. Coca-cola yag lekelerinin yok olmasina yardim edecektir.

COLA ARABALARIN ÖN CAMINDAKI LEKELERI DE YOK EDER. AYRICA BIZ BU MADDEYI IÇERIZ

kaynak:turkforum.gen.tr

rey619, meliades24 ve Savaşcı bunu beğendi.
  2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

wolf13 bunu beğendi.
  3. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    coca cola veya pepsiden korkacaksanız ph :3.4 oldugu icin korkmayın belki ph 3.4 yukarıda anlatmış olduğunuz kadar leke cıkarabilir :) ama unutmayalım midemizin ph :1 oldugu halde mideye zarar vermiyor(mukus tabakasıyla kaplı oldugu için) bagırsaga da gecerken hemen safra ve pankreas sıvıları bu ph yi nötralize ettigi için bagırsaga bile ph:1 in zararı yoktur.. (midedeyken ph :1 bagırsakta nötralize olduğu için zararı yoktur)
    bu yüzden coca coladan ph den dolayı çok korkmamak lazım..(mideye inene kadar dişlere ve yemek borusuna zarar verir ama ) coca cola ve pepsi den korkacaksanız mısırdaki ezher üniversitesinin yaptıgı acıklamadan dolayı korkun çünkü içinde domuz eti bulundurdugunu yaptığı inceleme sonucunda belirtmiştir.. eğer ben müslümanım diyorsanız ki siz de bilirsiniz domuz eti müslümanlara haramdır.. artı işin bu boyutunu bırakın verdiginiz paralar direk israil ve amerika gibi islam düşmanı insanların cebine gidiyor ve onlarda bu paranın da katkısıyla müslümanlara saldırıyor öldürüyor tecavüz ediyor(zülum yapıyor)...musluman muslumanın kardesidir diyoruz ve kardeslerimizi öldürmeleri için birilerini zengin ediyoruz çift taraflı bakınca gercekten sözde barışçıl bu devletleri herkesin boykot etmesi gerektiğini düşünüyorum.
    ki colanın sağlıklı bir tarafı yok sadece nefsimize güzel geldiği için içiyoruz...baska bir sürü cola var ha onların tadı o kadar güzel olmayabilir ama zevkimizden vazgeçip tanımadığımız insanların zülum görmemesi için çaba sarfedebiliyorsak ne mutlu bize, karar sizlerindir.....

meliades24 ve wolf13 bunu beğendi.
  4. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    1- yıllardır coca cola içerim hiçbir zararını görmedim kemiklerim dişlerim sapasağlam ve zararını göreni de duymadım. 8 şişe kola içince öldü diye propaganda yapmak çok abes her şeyi bir anda fazla almak zararlı.

2- domuz eti meselesine gelince söyentiden ibaret kalmamalı ve doğru olup olmadığını görmek için ciddi kanıtlar sunulmalı diye düşünüyorum. ama bu kanıtların merkezi tabiki el ezher üniversitesi olmamalı. çünkü "işyerindeki erkeği emziren kadınlar tacizden kurtulur" vb. saçma sapan fetvaların kaynağı bi üniversite ne kadar güvenilir olabilir ki?

3- sadece coca cola, pepsi değil yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz kısacası tükettiğimiz her şeyin çok büyük çoğunluğunun sahibi amerikan ve yahudi sermayesi. birkaç örnek:

http://img1.loadtr.com/b-306196-israil_ürünleri_boykot.jpg

http://gureba.files.wordpress.com/2010/06/dansk_boykot.jpg

yani iş sadece kola içmeyi bırakmakla ve herkese bırakma çağrısı yapmakla bitmiyor. boykot edilicekse toptan edilmeli ki bir işe yarasın.

sıkıysa hepsini boykot edin bakalım coca cola, fanta, nescafe vs. içmeden durun, çikolata, abur cubur, yemek, kıyafet, elektronik eşya, fast food vb. bir çok konuda birçok markadan feragat etmek zorundasınız eğer paralarınız amerikan-yahudi sermayesine gitsin istemiyorsanız. kapitalist (yani gerçek) dünyadan adeta bir miktar soyutlanmak zorundasınız ki gerçekten anlamlı bi duruş kazansın.

yoksa sadece coca cola pepsi içmedin diye kurtaramazsın filistin'i, afganistan'ı, ırak'ı...

ama buna rağmen bazı kesimlerce bütün forumlarda yalnızca coca cola-pepsi tartışılır sadece onlara propaganda yapılır benim anlamadığım da bu kola şekilciliği... diğer markalara bişey diyen pek yok.

neden sadece coca cola - pepsi?..

meliades24, Berkthagar ve wolfmen bunu beğendi.
  5. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    tabiki sadece coca cola ya da pepsi değil ama ben bunların ileride daha çok zarar vereceğini düşündüm bir de bende çok içiyorum kolayı bu yüzden bi araştırma yaptım ve öğrendiklerimide sizlerle paylaşmak istedim her türlü görüş ve yoruma saygı duyarım

6. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    öncelikle el ezher in böyle bir fetva verdigini görmek gercekten onlara olan güvenimi sarstı artık onların hic bir fetvasıyla haraket etmiyecem adamlar sapıtmış basbaya bizi aydınlattıgın icin tekekkürler ama boykot meselesinde hem fikir degiliz
    boykot edebildigin kadar etmek bence büyük bir erdemdir eger hepsini edebiliyorsan ne ala yok ben zaten hepsini boykot edemem deyip de hiçbirini boykot etmemek de ne kadar mantıklı?
    ha bana sorarsan ben aldıgım tavugu bile beyzapilic erpilic gibi helal gıda yerlerinden baska bir yerden almam haram lokmaya dikkat ederim ve boykotu da sonuna kadar desteklerim ama bunu herkesin aynen yapmasını beklemem yani eğer birine desem ki boykot mallarını kökten boykot et bu insan büyük ihtimalle hic birini boykot etmıyecektir cunku alısveris ona agır gelecektir.. ama böyle parca parca bahsetsen belki bu kola kısmını veya baska bir kısmı boykot edecektir zaten her insan su an tam boykot edebilse muslumanlar bu konumda olmazlardı

wolf13 bunu beğendi.
  7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Konuya hıc bır yorum yapmam dını yonune fakat aklıma su geldı, hemen kotulemek yerıne braz dusundum sadece..

Isyerındekı erkegı emzıren derken, zamanında emzırmıs olan denmek ıstemıs olabılır.. Yanı ısyerındekı erkek, dısının oglu gıbı olursa o zaman tacız edılemez tabıkı denmek ıstenmıstır bence.. Yanı ancak oglunuz olan erkek sızı tacız etmez, dıgerlerıne karsı temkınlı olun kım ne yapar bılınmez demek ıstemısler bence..

Bu benım yorumum.. Ustune dusunmek lazım..

Haaaaa bırısının kaynak gostermeden yazdıgı bır cumle ıcın hemen kafasındakı dusuncelerı degısen bırı ıcın de dıyecek tek sozum bıraz daha olgunlasması olacaktır.. ;)

8. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    kaynak dedi ya gene el ezher illa link mi vermesi gerekiyor biraz arastırmacı olmak lazım nette ararsanız bilginin saglamlıgı hakkında aklınızda şüphe kalmaz.ama olgunlaşma konusuna katılıyorum çünkü her ögrendigim yeni bir bilgi beni daha da olgunlaştırır...

9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Neyse dostum senın bılecegın ıs, yıne dedıklerım dogru.. Bıraz dusunsen benım cektıgım yone de cekebılırdın cumlenın anlamını.. Sonucta baska dılden dılımıze cevrılmıs bır cumle, anlam bırebır olmayabılır..

Haa bu arada ben fetvayı da arastırmadım, anlamınıda.. Yorumluyorum sadece.. Arastırmak en ıyısı tabı anlamıyla bırlıkte.. ;)

10. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    ewt ama bunlar fetvalar.. yani fetvada cocuk annesine taciz de bulunamaz gibi fetva verilemez... çunku fetva zamanında(peygamber efendimiz(sav) döneminde) böyle bir durum olmamış daha sonra ortaya çıkan durumlar icin yine bir alimin o dönemi kıyasla sonuca vardıgı hükümlerdir... yani zaten cocuk annesine taciz edemez veya bir baskası bu peygamberimiz(sav) zamanında da vardı su an da var bunun fetvası verilmez ha burda işyerinde calısan bayanlar icin fetva verilmiş bu konu zaten bayagı bir karısık islamda bayanın calısması na öncelikle fetva verilmiş daha sonra erkeklerle olan münasebetine... bunlara girsek ortalıkta müslüman kalmaz ama arastırmak lazım tabi bu konuları

11. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bırakın şunu ya şu siyaseti. evet adamlar adünyadaki en aşağılık kişilikli kişiler ama iş ticarete gelince en çok insanın zevklerine hitap eden kaliteliteli ürünler yapıyorlar. edebildiğim kadarını boykot ederim ama yerli üreticinin çoğu kalitesine yetişemediği iiçin olmuyor.

ben burada coca cola dendiğinde bütün türevlerini düşündüm. onu içeçeğime ayran yada limonata içerim daha iyi .mümkünse ev yapımı...
    ama nasıl bir ülkede yaşıyorsak katkı maddesin olmayan doğal hiçbir şey kalmamış. hangi ürüne baktıysam bilmediğim bir ton katkı maddesi organik hiç bir şey yok, sonra gelsin kanserler gelsin bilmem neler.....
    hatta bir ara bimden salam alayım dedim. gittim %100 dana eti yazan bir tane gördüm bakıyorum içindekiler. ve yazıyor %100 dana eti benzeri geri kalan herşey kimyasal madde
    galiba et koymayı unutmuşlar, bu dana eti benzeri nedemek

yani durum bu yediğimiz hiç bir şey gerçeği değil taklidi. ne yapacağız bu konuda.....

Son düzenleme: 27 Ağustos 2010
    wolf13 bunu beğendi.
  12. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 yıldır bir çay kaşığı bile kola içmedim faydasını görüp görmediğimi bilmiyorum ama içim rahat :D eğer birileri bi ürünü milyarlarca kişiye satıp içeriğini açıklamıyorsa ( cola özütü ) orda bi b**luk vardır :)

rey619 ve wolf13 bunu beğendi.
  13. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
  14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  15. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    başka sitede bulamadım o yüzden :(

16. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    coca cola harammı degılmı orası bılememde bende bagımlılık yaptı herhalde acayıp ıcesım gelıyor ıcıyorum

17. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    zararlı olduğu söyleniyor ama...zararlı olduğunu söyleyenler bile içiyor...içinde bağımlılık yapan bir madde mi vardır nedir....bende zararlı olduğunu düşünüyorum ama sıcak yaz günlerinde kendimi tutamayıp içiyorum...

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gazlı içeceklerin tümünde insanın şekere doyma hissini uyarmayan fruktoz şekeri kullanılıyor ve bu yüksek oranda şeker , zamanla vücudun insülin salınım mekanizmasını alt üst ediyor.

wolf13 bunu beğendi.
  19. aLLsTaR10

aLLsTaR10 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok açıklayıcı olmuş bundan sonra cola mı? aman aman kalsın!!

wolf13 bunu beğendi.
  20. By_MaLi

By_MaLi Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    1 senedir içmiyorum.

wolf13 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş