Kola ile tavuk göğsü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve PuaHope tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    Bende yıllardır eczanede çalışıyorum şeker hastaları hatta insilün hastalarıda dahil onlara tatlandırıcılar serbest eger fırlatcak olsa onlara niye serbest olsun hayati önem taşıyo şeker onlar için çünki.

2. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    body yapan biri kola içmemeli bence.herşey de ihtimal vardır sonucta zararlı bir kere asitli içecekler.

mcdonalds ve burger hicbir zaman tavsiye etmiyorum arkadaşlar cok bagımlı iseniz kendi hamburgerinizi kendiniz yaratın ,tavugun orasını burasını ete çevirip pişiriyorlar boşverin et alın kendiniz yapın hamburgerinizi falan.

declorx,
    beyaz ekmek patates kızartması , mayonez ve kola gibi aynı tehlikede mcdonalds ve burger icin konusuyorum.patates yağda yüzerken çıkıp tehlikeli değil demen hayret edici...

birde kızartma patatesin glisemik indeksi 85 bilgin olsun...

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kolanın vücudun pH'nı düşürdüğünü varsayarsak;
    -vücudun anabolik etkinliği azalabilir.
    -yada hastalıklara karşı direnç azalabilir.

Kolanın sağlığa yada kas gelişimine en ufak bir artısı olmamakla birlikte yine sağlığınıza veya kas gelişiminize doğrudan veya dolaylı zararı olabilir..

Not: Sevgili kola severler bende arada sırada kola tüketiyorum fakat unutmayın ki burada kazanacağınız kola aklama savaşı sizi psikolojik olarak rahatlatsa bile kolanın zararlarını yok etmez..

Dipnot: Antreman sonrası alınan basit şekerin daha fazla hücre bölünmesini yani kas gelişimini arttırması doğrudur fakat allak bullak olan kan şekeri seviyesini ve yağlanmayı arttırıp yağ yakımını azaltmasını ve kan şekeri hormonlarının seviyelerindeki ani değişmeler sonucu oluşabilecek genel sağlık durumundaki bozuklukları kimse göz ardı edemez..

Yerin Dibi Not: Bazen sıcak havalarda buzlu bir koladan daha güzel bir şey olamaz ara sıra kaçamak yapmak iyidir. Fakat kola içmeyi rutin hale getirirseniz sizin için iyi olmaz..

4. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Gereksiz alınan şeker-basit şeker tabiki insülin seviyesini yükseltir ve yağlanmaya sebebiyet verir. önemli olan doğru zamanda almak, antrenman sonrası kortizol salgısını ve kas yıkımını bloke etmek için alınır.

senin anlattığın şeker hastalarında durum farklı hasta ile sağlıklı bireyi birbirine karıştırmışsın.

şeker hastaları yedikleri besinlerle aldığı şekeri vücudunun insülin eksikliği nedeniyle yeterince kullanamaz. şekeri kullanması için gerekli anahtar olan insülin eksiktir. İnsülin olmayınca, besinlerle aldığı şeker ve diğer besin unsurları, ihtiyaç duyan hücrelere giremez. Böylelikle hücreler şekersizlik çekerken, kanda şeker normal değerlerin üstüne çıkar. Kanda şekerin çok artması, zehir etkisi yapar..

5. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    bu kilo sorunum yok kilo alamıyoum diyip şekerli fast food lu beslenenleri 25 30 yaşını gecince cok merak edicem artık şeker hastasımı olursunuz başka bişey mi bilemem aynen devam et onun için :)

deist190 bunu beğendi.
  6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kola dünyadaki en gereksiz içeceklerden biridir . Ayranla içsen diyorum ?

7. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103

Asitli içeceklere bayılıyorsan, Maden suyu içmeyi dene bazıları +C vitaminli falan oluyor onlar hem asitli hem de mineralli.

Bu arada keşke ben de bırakabilsem şu mereti (kola) ... kafa_

8. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlara katılıyorum aşırıya kaçmadıktan ve kilo problemin olmadıktan sonra her şeyi kararında yiyebilirsin.

Şahsen ben kilo problemim olmadığı zamanlarda her şeyden gün,saat,mekan farketmeden aşırıya kaçmamaya çalışırak tüketirim, kilo problemim olduğunda da haftada yada ayda bir az biraz tüketirim.

İyi günler,

9. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Kola + Pepsi + Sprite'ı hala savunanları gördükçe üzülüyorum. BBci içti diye light kola bizim de içmemiz gerekmiyor, ayrıca o tanıdık BB ci de yanlış yaptığını kendi de biliyordur. Kola ve asitli içeceklere yönelik ayrı bir başlık açılsa da tartışılsa çok güzel olur. Asitli içecekler hakkında fazla bilgi sahip olmaya gerek bile yok çünkü leş gibi hepsi. Niğde Gazozu denen gazozda gerçek şeker kullanılıyor deniyor ama o bile zararlı bence. Ben kolayı bırakalı kilom değişmedi ama göbeğim resmen indi bir nebze. Bu tesadüf olabilir mi?!?!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:35 ----------

ha bir de zeroymuş, lightmış hepsi yalan dolan... zararları aynı olmasa da; normal kola 10 zararlıysa, lightlerı 5 zararlı ama yarı bile olsa zararı çok kötü her halükarda!

10. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sonuna kadar haklısın.

Ama şunu gözardı edemeyiz, insan bir süreden sonra zararlı da olsa kolayı, aburu cuburu istiyor. Yani en azından bende böyle oluyor.
    Üç-dört ay hiç abur cubur yemem, canım istemez ama bir hafta olur ki yemeden duramam.
    Kola için de aynı.
    Benim yaptığım yanlış, bu yüzden en azından üç-beş ay yemeyip, bir hafta direk saldırılacağına en azından haftada bir yada ayda bir kararında kaçamak yapılması daha doğru bir davranış olur kanaatindeyim.

İyi akşamlar,

11. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Konuyu hortlatacam ama,

çamlıcanın light versiyonu çıkmış onu tüketebilirsiniz kola yerine, ikiside asit ama farklı tat arayanlara diyettekilere tavsiyemdir.

şekersiz limona da iyi bir alternatif.

12. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Şekersiz içecek var mı? Su, ayran, kefir, sade soda. Başka aklıma gelmedi...

13. brhmcr

brhmcr Guest

Cola zero :)

14. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    çok doğru :) ama kolayı bende sevmem hatta gazlı içeceklerin birçoğunu...

Bu arada ben de haşlanmış tavuk göğsü tüketirken yutma problemi çekenlerdenim 2 yöntemim var ;) ilki yoğurt ile birlikte tüketmek ikincisi de tavuğu kaynatırken suyunu biraz fazlaca koyuyorum tavuğun suyu ile tüketiyorum müthiş oluyor denemeyen varsa tavsiyemdir ama kaynadıktan sonra varsa suyun üzerindeki yağları kaşık yardımıyla aldıktan sonra bardağa boşaltıyorum süper oluyor içmesi ;) ;)

15. gtr500

gtr500 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kolaya bağımlılık değil bu aslında kafeine bağımlılık
    kola bağımlılık yapmaz kafein bir tür uyuşturucu gibidir bende kola hastasıyım kafein bağımlısıyım kola olmazsa nescafe icerim gazoz içerim kafein olsun ama taştan olsn gibisi :d

16. Crykiller

Crykiller Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kasını masını boşverin, kolayı genel olarak tavsiye etmiyorum zaten, son derece sağlıksız, yapmayın...

17. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Sanırım konuyu okumuyorsunuz. 3 sayfadır kola yazılmış ayrıca mesajın bi üstünde de şekersiz limonata ve gazoz yazdım.

Sayfayı Paylaş