kol ve karın kası istiyorum yaşım 13 ne yapmalıyım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kickpush tarafından 14 Mart 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. kickpush

kickpush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben 13 yaşındayım ve ağırlık çalışırsam boyumun kısalacağından korkuyorum kol ve karın kası için ne yapmalıyım? lütfen yardım edin

2. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    karın kası için mekik çekiceksin. kol içinse eve 5 kg lik bir dumbell al. onunla çalış.fazlasına gerek yok.

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Büyüyeceksin...Hele bi 16 yaşına gel...

4. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hevesini kirmak istemem ama ne yapacaksin 13 yasinda kol ve karin kasini?daha gelisimini bile dogru durust tamamlamamissin.ben cok uzuluyorum salonlarda o yaslarda cocuklari sirf para kazanmak ugruna agirligin altina sokuyorlar.simdi saglikli dusunemiyorsun.ama ileride hata yaptigini anliyacaksin.sana sporla ugrasma asla demiyorum.cardio istiyorsan yap.ama agirliklardan uzak dur!

5. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Duzenli kos
    Mesela basketbol oyna(hangisine merakliysan) yada yuzmeye agirlik ver bulundugun yerde boyle spor merkezleri varsa kapali havuzda bile yuzersin.. bence 17 yasindan sonra yavas yavas VG ye baslarsin..

6. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
  7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar gereken yorumları yapmışlar,yani neymiş sabrediceksin.bence 20 den önce body falan düşünme.N-Aim in dediği hareketlere ilaveten barfiks te deneyebilirsin.Hatta yapabilirsen tek barfix+mekik bile yeter de artar sana,hem barfiks boyunu da uzatabilir,sakın salona falan yazılıp ta o ağırlıkların altına gireyim deme bu yaşta..

8. kickpush

kickpush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben zaten düzenli olarak basket,voleybol,hentbol,masa tenisi tarzı oyunlar da çok iyiyim ve onlara ağırlık veriyorum yorumlarınız için çok teşekkürler

9. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Çok iyi bunlarla devam et.Ama mutlaka yüzmeyi unutma.Ben 13 yaşıma kadar profösyönel yüzücülük yaptım.Omuzların genişler bu yaştan.Kanatların belirginleşir ;)

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

bu da nedir ? kişi 20 yaşındayım dememiş

diğer arkadaşlar iyi yorumunuz için teşekkür ederim 16 yaşına kadar yüz eğlen koş

11. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor benim diyeceğimi sen demişsin sağol arkadaşlar lütfen bildiklerimizi doğru yerde doğru zmanda paylaşalım 13 yaşında bir çocuğa bu şekilde tavsiyelerde bulunmak yerine vücudun tüm kas gruplarına etki eden yüzme vs gibi sporlar tavsiye etmeliyiz ben fazla uzatmak istemiyorum ama 17 yaşından önce BB bence pek uygun bir spor değil 17 ye kadar ii ve programlı yüzersen BB ye cok sağlam bir iskelet yapısıyla girebilrsin geniş omuzlar ince bir bel falan BB ye ii zemin hazrlar Kolay gelsin...

12. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yasin kucuk ama gercekten cok istiyorsan calisabilrsin hem gelecek icin temelini atmis olursun. boyunun uzamasini onleyecek kadar yuksek agirligi zaten kaldirabilecegini hic sanmam o yuzden korkma derim. arkadas 5 kiloluk dumbell demis daha oncedn boyle bi spor yapmadiysan bu sana agir gelebilir 3 kilolukla basla derim forumu iyi oku bilincsiz sekilde yapma nasil ogrenrsen oyle gidersin basarilar

13. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tüm spor otoriteleri der ki "bilimin en çok yardım ettiği spor BB " bilim ne diyor bu işi 16 hatta 17 den aşağı kesinlikle yapma..işte sorumsuzluk burda başlıyo işi hiç birşeye dayatmadan direk kafadan atma metodlarla bu iş olmaz ...

14. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Bu biraz göreceli sanırım.

Birçok iyi vücut geliştirme sporcusu bu spora erken yaşlarda başlamış. Kimisi zebellah gibi uzun, kimisi gayet kararında kimisi kısa. Bu daha çok genlerle alakalı. Body building boy uzatmak içinde faydalı bir spor. Ama 13de sahiden erken biraz.

Yüzme çok güzel bir öneri tebrik ederim.

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Ağırlık sporlarda kemik gelişimi tamamlanmadan yapıldığında 50 yaşından sonra ortaya çıkan kemik rahatsızlıkları bazen kansere kadar gider ağırlık sporunda istisna durumların dışında (tedavi amaçlı) en erken 15-17 arası olmalıdır.. ALINTIDIR

bu spor spor bilimin hizmet ettiği spordur yukarıdaki yazıya biz uymalıyız onlar bize değil bazı durumlar vardır arnold 17 yaşında bu olmuş 15 yaşında şu olmuş denir herkes arnoldmudur ?

Anatomiyi iyi bilmek lazım şayet iyi bildiğinizde sizde karşı çıkardınız

evet doğru duymuşsun spora erken başlamak çok yararlıdır 3 yaşında başlanır yüzme ile sonra 5 yaşında jimnastik yapılmalı 10 yaşına kadar sonra kişinn yeteneği ve isteğine bağlıdır seçimi.. spora 3 yaşında başlanır fakat bb ye 13 yaşında başlanmaz bu aynı 1 yaşındaki ağaca salıncak kurmaya benzer

orton13 ve story54 bunu beğendi.
  16. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    buda sana kapak olsun diyorm dicek bisi kalmadi :D[/b]

17. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    ne kapağı ya mahalledemiyiz üslubuna dikkat et biraz istersen?

Flexor hocam ne derseniz doğrudur ama alıntı yaptığınız yazıda en erken 15-17 diyor bende zaten 13ün erken olduğunu ve bu yaşlarda(16+) hafif programlarla ve boy uzatıcı esnetme hareketleriyle beraber başlanması gerektiğini düşünüyorum yanlışmıyım?

18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    uslubunuza dikkat edin,devam ederse uyari alacaksiniz ve baslik kilitlenecek.

19. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    etsütyumurta adlı arkadaş ilk önce çocuğa dumbbel al calış diyosun sonrada senin söylediğinn tersini söyleyen(ama haklı olan) birni takdir ediyosun biraz daha saygılı ol lütfen...

20. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Senin bu yaşlarda önem vermen gereken şey kemik gelişmesi ve boy uzaması, çünkü 20 yaşında dilediğin kadar basketbol oyna, süt iç asla ve asla boyun uzamayacak.

Şimdi kas yapmaya çalışırsan, boyun kısa kalırsa, ilerde çok büyük pişmanlıklar duyarsın, ancak geri dönüşü yoktur, hayatının geri kalanına kısa boylu olarak devam edersin. Sen şu anda boy uzatmaya çalış, basket bol oyna(burda sadece topu deliğe sokmaya önem verme, bu sporda bol bol zıpla, boyu uzatan esneme ve zıplamadır), kalsiyumunu mutlaka al, hergün süt iç. 18-20 yaşından sonrada ağırlık çalışmaya başla. Uzun boylu ve kaslı olmak, kısa boylu kaslı olmaktan her zaman daha iyidir ;)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş