Kol ve Adonis için antreman önerisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve clery tarafından 1 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar benim boyun 1.80 kilom 65 yağ kas ölçümü yaptırdım %1.1 yağ çıktı. Daha önceden bir çok spor yaptım.Fit bir vücudum var bel ince omuzlar geniş. Fakat kollarımdan çok şikayetim var. Çok inceler ve uzunlar bu yüzden daha çok sırıtıyor. Daha önce body yapmadım hiç. Fakat 7 kiloluk ağırlıklarla kol çalışıyorduk haftada 2 gün klüpde(basket). ağırlık kaldırmada falan sorun yaşamıyorum kollarım göründüklerinden bir hayli daha güçlüler :). Fakat ben kalınlaşmalarını istiyorum kısa sürede. Bunun için nasıl bir antreman yapmam gerekir. Protein,gainer creatin falan almam gerekirmi gerekirse hangisi yada hangileri gerekir yardım ederseniz çok sevinirim.
    Ve adonis meselesi.Yağ oranı az olduğundan olsa gerek 1ay gibi kısa bir sürede karın kaslarım oldu.Bilinçsizce adonis çalışdım 1-2 hafta adonisler belirginleşti fakat ben tamamen belirginleşmelerini istiyorum. Bunlar için nasıl bir antreman programı yapmam gerekir. Yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim

Son düzenleme: 1 Nisan 2011
  2. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    forumu araştırırsanız bütün sorularınıza cevap bulacaksınız.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yağ kas ölçumunu nerede yaptırıyorlar bunun ıcın konu acmak ıstemedım sız nerde yaptınız soylermısınız.

4. By_ZoKa

By_ZoKa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    " %1.1 yağ çıktı " Bu kesinlikle İmkansız Olduğunu söylemek istiyorum. Prof. Vücut geliştirici müsabıklar bile yarışmalara %3-4 yağ ile çıkarki bunun için oldukça büyük emek harcarlar.! Ya %11 Yada Ölçü makinesi arızalı. Asıl konuya gelirsek Creatine kaslarınızda su tutarak iyon girişini arttırmak suretiyle protein sentezini bir nebze arttırır protein gün boyunca alamadığınz proteine ilave sağlar kana hızla karışır antremandan sonra basit şekerle beraber kullanılması tavsiyemdir. Bunları kullanıp kullanmamak sizin elinizde kullanmanız yararınıza olacakken kullanmamızda size büyük kayıplar vermez. Bunlardanda Mucize Beklememk gerekir. Bir Adaptasyonu tamamlayın Akabinde Hacim Çalışmalarına Girişirsiniz..

5. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Slm By_ZoKa. Öncelikle ilgilenip yazdığın için teşekkür ederim.İimkansız demişsin. Prof sporcularda bile %3-4 çıkıyor demişsin. Ama bu bahsettiğin adamlar dev gibi. Ben ise 1.80boylu 65 kiloyum. Belki tahmin edememişsindir ama kilom boyuma göre bir hayli az. Bu yüzden yağ oranının az olması normal olabilir. Hemde daha önceden yaptıpğım sporların neler olduğunu belirtmedim. Ezbere konuşmuşsun biraz olmamış :). Daha önce sırasıyla Yüzme,koşu,basketbol ve kick box yaptım. Bence yağ oranının az olması gayet normal? Tabi ''Bence'' diyorum çünkü konu hakkında pek bilgim yok. Ama dediğin doğru olabilir hakim olduğum bi konu değil.Vücudunun %13'ü yağ olan body yapan bi arkadaşım var eğer %2 çok olunca göbek,az olunca kendiliğinden belirgin baklavalar sağlıyorsa dediğin doğrudur yanlış biliyormuşum fakat bana verdikleri kağıtta yazanı söyledim :).
    Creatin içinde teşekkür ederim Bi gainer almayı düşünüyorum HardLine'ın. Yanında Arginine veriyolar pek bilmiyorum ama Creatin sanırım Arginine?
    Beraber kullansam Faydalı olurmu. Birazda kilo almak istiyorumda. Yaklaşık 5 kilo kadar yağsız ama :) yada az yağ :)

6. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Hastanelerde diyetisyenlerde var. Uzun bi fiş gibi çıktı veriyorlar. Yağ,kas,su vs vs.. hepsini görebilirsin.. Her ay ölçtürüp gelişmeyi görebilirsiniz.. Bunun dışında alışveriş merkezlerinde falan 1tl ile çalışan cihazlar var kilo boy yağ oranını ölçüyor.. Ben aynı anda ikisinde de ölçtürdüm hem diyetisyende hem o makinada. Hastanede vardı o makidan.. Hatırladığım kadarıyla %2lik falan fark vardı..

Cidade de Deus bunu beğendi.
  7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hastanede varsa gıdıp ölctururum o 1 tl lıkler yalan bence paraylamı hastanede doktora gıdıpmı omu olcuyor yoksa geneo makınelermı

8. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    1,1 yağ oranın olsa emin ol şuan buraya yazabiliyor olmazdın %3 yağ oranı aşağısı ölüm tehlikesi demektir orada bi yanlışlık var.bi fotoğrafını koyarsan merakımız geçsin %1,1 yağ oranı nasıl oluyormuş görelim.

Son düzenleme: 2 Nisan 2011
  9. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetisyen bölümüne gideceğine göre heralde önce giriş falan yaptırman gerekiyordur sosyal güvencen varsa zaten pek para ödemezsin benimki üniversite sağlık karnesi ne hastaneye ne ilaca para ödüyorum. İkisi farklı makinelerdi diyetisyendeki elbette daha güvenilir daha profesyonel.

10. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Ben öğrenciyim ve şuan evde değilim o yüzden yurttada yarı çıplak aynadan kendimi çekmem nasıl karşılanır bilmiyorum,denemekde istemiyorum açıkcası :) . ama elimde bi resim var onu koyayım büyük bi resim değil ama merakınızı giderirmi bilmiyorum zaten düz bi poz değil aslında yüzmeden dolayı olsa gerek kanatlarım hatrı sayılır kadar ama burada belli falan değil :). Bu arada sakın yanlış anlaşılmasın ben %1.1 yağım var üstünde ısrar etmiyorum. Sadece bana verilen kağıtta yazanı söyledim yoksa öyle bir iddam yok,zaten üzerine basa basa söylemek istiyorum bilmediğim bi konu olduğu için yorumy apmak istemiyorumda pek :)

Buyrun resim. http://img859.imageshack.us/i/27313695.png/

Bu arada Mrozguryilmaz soruların hakkındada bilgin varsa onlar hakkındada yardım edersen çok mutlu olurum. Teşekkürler

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    yağ oranı okadar düşük olması mümkün değil yağ insan için gereksiz degildir.
    öyle bir yag oranı olan insanın nefes almak için bile enerjisi olmaz.

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sanırım arkadaş espiri yapmış :) ama bu espiriyi %1 yağ oranının ne anlama geldiğini bilmeden yapmış

13. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar k.bakmayın 1.1 yağ kütlesiymiş. Yağ oranı 51.9muş şimdi kağıdı tekrar okudumda.
    speedtouch gerçekden sokakda kenarda bekleyen şapkası yukarı bakan tipler gibi ucuz bi igneleme yapmışsın :). Keşke laf koyma peşinde olmak yerşne yukarıda sordugum 3 sorudan biri için yardımda bulunsaydın. Daha mı kötü olurdu? hiç sanmıyorum. Neyse tartışma çıkarmak istemiyorum. Tekrar k.bakmayın %1.9muş. Yağ oranı tartışması dışında sorularımada cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.

14. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Bunu düzeltmek istiyorum shifte basamamışım o %1.9muş olucak :)

15. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    65 kiloda %1.9 yağ yüzdesi 1.235gr yapar 1.1 değil senin o ölçtürdüğün makina kesinlikle bozuktur. Zaten %1.9 yağ oranı gibi birşey olamaz. Adamakıllı bi doktora git yağ yüzdeni ölçtür bence..

16. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Şuanki kilom 65 ölçtürdüğüm zamanki kilom 63.0
    Kağıtta yazanları olduğu gibi yazıyorum.
    Kilo 63.0
    Boy 1.80
    Vücut yağ oranı bilgileri
    Yağ oranı %1.9
    Yağ miktarı 1.1kg
    Yağsız vücut ağırlığı 61.9
    Vücut kütle indexi 19.5kg/m(üzeri 2 :) )
    şuan 65 kiloyum kilo almak için gayret gösteriyorum öğünlerimi arttırdım yemeklerden 2-4 saat sonra bebek maması yiyorum :) faydası oluyormu yoksa sadece psikolojik rahatlıkmı sağlıyor bilmiyorum daha yeni uygulamaya başladım umarım faydasını görürüm

17. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    dalga geçtiğimi düşünmüşsün fakat ben dalga geçmedim, asıl senin dalga geçtiğini düşündüm , çünkü böyle birşey gerçekten mümkün olamaz, gelelim istediğin soruların cevaplarına, öncelikle bu sorularının cevapları en ufak ayrıntılarına kadar forumda mevcut, bir de şu var lütfen yanlış anlama fakat, biraz kol, biraz göğüs ya da ben karın kası istiyorum tarzı sorulara bu forumda kimse cevap vermez,çünkü senin bu sorun bu sporun doğasına aykırı.

saygılar

asma bunu beğendi.
  18. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Foruma göz attım fakat aklımda çok fazla soru işareti belirdi.
    Bi başlık altında yağsız bu sporun yapılamayacağını yani yağ olmazsa enerjiyi karşılamak için proteinin enerjiye dönüşeceğine bununda yıkım olduğunu okudum.
    Diğer bir başlıkda hacim için çok zorlamamız gerektiğini sınırlarımızı zorlamamız gerektiğini okudum.
    Kafam çok karıştı. O zaman kilo olmadan bi sporu yaparsak yıkım mı oluşucak? Çok zorlarsak iyi mi kötü mü. Bir türlü anlamadım. Kg başı 2gr protein 4gr karbonhidrat 0.5gr yağ almamız gerektiğini okudum. Bi öğünde max 30gr protein sindirilebiliyormuş. Bunları naıl karşılıcaz protein tozu ve gainerlarlamı? Forumu inceledikçe çok şey öğreniyorum ama fazlasıda kafamı aşırı derece karıştırıyor. Vücut tiplerine bakdım bana uygun olanın antreman tipine bakdım genelde 4x8 var. Forumdada hacim için çok kiloyla az tekrar yazıyo. 8-6-6-4 falan yapmamız gerekiyormuş okuduğum kadarıyla. o zaman 4x8 (yanlış hatırlamıyorsam beyaz) beyaz kasları daha çok çalıştırıp hacim için gerekli olan kırmızı kasların az uyarılmasını sağlar? Bu bilgilerin hepsini forumdan öğrendim ama öğrendikçe kafam daha çok karışıyor. Ne yapıcam hiç bilmiyorum bu yüzden çok derecede aydınlatılmam lazım :(

19. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    şurdan başlıyım, sen diyelim 65 kilosun ve kas kütlesi eklemek istiyorsun, 65 kiloda kalarak kas kütlesi eklemen adı üstünde eklemen sence mantıklı mı? dolayısı ile kas kazanmak demek kilo almak demek.

yazdığın bilgilerin tamamı doğru hangi noktada kafan karıştı anlayamadım.

senin ihtiyacın hacim yapmak ise kaliteli karbonhidrat,protein ve yağlara yönelmelisin, aynı zamanda idmanlarında kendini zorlamalısın, 6-8 tekrar aralıkları hacim için faydalı olacaktır, eğer ki doğal kaynaklardan beslenme karşılayamıyorsan o zaman supplementlere yönelebilirsin, hangi konularda kafanın tam olarak niye karıştığını yazarsan ayrıntılı şekilde izah etmeye çalışırım,bir de tam olarak amacın ne ? Dediğim gibi bu sporda biraz ordan biraz burdan yapayım diye birşey yok, öğrenmeye hevesli bir insan olduğunu gözlemledim, ben de dilim döndüğünce yardımcı olurum.

20. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Evet öğrenmeyi çok istiyorum. Kafamın karıştığı nokta tam olarak şurada. İlk önce kilo alıp mı spora başlıyım yoksa spora başlayınca kilo alabilirmiyim. Çünkü spora başlarsan metabolizman daha çok çalışır ve buda daha çok kilo kaybına yol açar diyorlar. Başlar başlamaz gainer ve creatin ile başlamayı düşünüyorum. Bu iyi mi daha en başdan gainer ve creatin? Biraz oradan biraz buradan istemiyıorum aslında. Sadece kollarımdan çok şikayetçiyim göründüklerinden çok daha güçlü kollarım var fakat çok inceler. Kısa sürede kollarımı geliştirmek istiyorum zaten gerisininde zamanla geliceğini umuyorum. İlk ay direk zaten kollarım fırlasın gögsüm fırlasın falan amaçlamıyorum çünkü gerçekci olmak lazım :) . Mesela başladığım zaman açıkcası direk bi programla başlamak istiyorum. İlk başlayan herkese verilen klasik program ile değil. Çünkü daha önce yaptığım sporlardan dolayı alt yapım olduğunu düşünüyorum. Benim amaçladığım 3 ayda gözle görülür biçimde hacim kazanmak. Bunu başarabilirmiyim? HardLine'ın gainer'ı var onu almayı düşünüyorum yanında arginine adında birşeyde veriyolar tam emin değilim ama arginine creatin sanırım. bunları nasıl kullanmam gerekir. Creatinin nasıl kullanılıcağını bilmiyorum. Ve doğru biliyosam creatin hakkında bildiğim tek şey kasda su tutup daha hacimli görünmesini sağlıyormuş. Kafamın karıştığı noktalar çok. Başlarımda emeğim boşa gider hiç büyüme olmaz diye çok korkuyorum en büyük korkum ve kafa karışıklığı yaşadığım nokta bu.
    Yardım ettiğin için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme: 3 Nisan 2011

Sayfayı Paylaş