Kol sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Erkan90 tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben 3 aydır bir spor salonuna gidiyorum ve bana verilen programda kol hareketleri hariç hepsi makinada yapılan hareketlerdi. Son zamanlarda sağ kolumun sol kolumdan (bu arada solağım) çok zayıfladığını gözlemledim ve sanırım nedeni de makinada çalışmak. Ayrıca sağ bileğim 2 kere incinmişti bununda etkisinin olduğunu düşünüyorum. Sol kolumda hiç kasmadan yapabildiğim biceps hareketlerini sağ kolumla zorlanarak yapıyorum bu yüzden performansımı da düşürüyor. Artık makinaları bırakıp halterlerle çalışmaya karar verdim bunun dışında sağ kolumu sol kolumla eşitleyebilmek için yapmam gereken birşey var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

2. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Sol kolun için seti arttırabilirsin. Ama kollar zaten genelde pek aynı olmazlar. O yüzden arada çok büyük fark yoksa aşırı dert etme.

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Genelde tam tersini yaparlar ama sen doğrusunu yapıyorsun dumbbella değil halterle çalış eşitlemek için ve güçsüz olan kolu daha fazla çalıştırma eşit çalış. Barbell Curl veya Z-Bar Curl işini görür zamanla eşitlenir yeni başlayanların neredeyse hepsinde aynı problem oluyor zaten ve bunu çözmenin en kestirme yolu halterle eşit çalıştırmak. Ayrıca makinada da çalışma sadece kol değil diğer bölgelerde de makinalardan uzak durmaya çalış ille makina yapacam diyorsan 1 tane ekle bölge başına.

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence sağ kolundaki problem ciddiyse önce onu hallet , çok ciddi değilse bile eski haline dönmeden zorlama , ileride daha büyük sorun yaratabilir.

5. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    O kadar büyük bi fark olabileceğini zannetmiyorum. Sen barla devam et çalışmaya. Bu arada beyler ben sağlağım fakat sol kolum gözle görülür biçimde daha kaslı ve ölçümde de öyle çıktı. (bu arada bütün her şeyi sağ elle yaparım :D buna rağmen)

6. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yok ciddi birşey değil ama ayakta kol, makinada kol gibi hareketlerde bilek ister istemez büküldüğü için onları yapamıyorum mesela kol çalışırken onun yerine Rinkushichi' nin dediği gibi barbell curl ve concentration curl yapıyorum. Kolların kalınlığı arasında bende pek bir fark olduğunu sanmıyorum ama sağ kolum sola göre bariz bir şekilde güçsüz kalıyor. Incline bench ve bench press hareketlerini artık halterle yapmaya başladım ama military press, kürek çekme gibi hareketleri mecbur makinada yapıyorum. Artık düzelir diye umut ediyorum.

Sayfayı Paylaş