Kol kaslarım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gorgonzola tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gorgonzola

Gorgonzola Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar
    Ben yaklaşık 3 ay önce arkadaşımla gaza gelip bir çift dumbbell aldım ( 5 kg ). Daha sonra düzenli olarak çalışmaya başladım her gün 4x20 şeklinde. Haftada 2de göğüs çalışmaya başlamıştım.Çalışmaya ilk başladığımda kol kaslarımda ağrı olmaya başlamıştı bunu normal kabul edip devam ettim ve 1-2 gün sonra ağrıların geçtiğini farkettim. O sıra kol kaslarım şişmeye başlamıştı ancak hiç ara vermeme rağmen 3 aydır her gün 4x20 çalışmama rağmen şu sıralar kol kaslarımda belirli bir şişkinlik yok.Sadece çalıştıktan sonra kendimi sıkarsam belli oluyor.Bu normal bir durum mu ve ne yapmalıyım ,( 15 yaş , 1.71 boy ve 52 kiloyum ) saygılar

2. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Hacim istiyorsan ağırlığı arttırıp tekrar sayısını azaltmalısın ve yaptığın hareketleri de ayda bir değiştirirsen daha iyi bir sonuca ulaşabilirsin.

3. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hergün ağırlık calısmamalısın en az 1 gün ara vermelisin ama büyük ihtimal ile sorun bu değil seni o ağırlıklar sanırım artık kesmiyor ayarlanabilir dumbbell alarak ağırlıkları geliştikçe arttırabilirsin bunun masrafı yaklaşık 100tl falan olabilir bütcen yoksa plastik alırsın 10kgx2 lik oda sana 40-45tl gibi bir rakama mal olur.

4. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Sorun büyük ihtimalle kollarının ağırlığa alışmasında ayrıca beslenmede de sıkıntı olabilir temiz kilo almaya bak.

5. Gorgonzola

Gorgonzola Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın galiba 5kg artık çok kolay geliyor sanırım daha ağır bir dumbbell almalıyım ama 10 kg boy-yaş-kiloma uygunmudur almalımıyım ?

6. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    istanbul eminönünde almıştım geçen sene 15 kg tak söklü plaka 40 liraya uygun fiyat demir ömürlük kullan her türlü yeter sana da böyle bişe al baya işnii görür 1 dambılla her şey oluyor sadece evdeki koltuğu sandalyeyi yaratıcı düşünüp alet gibi kullanmak gerisi gelir

7. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Plastik dumbbell yerine ayarlanabilir dumbbelllar uzun vadede daha hesaplı ve genel olarak daha kullanışlı olur. Örneğin egzersize göre 4 kg dumbbell da kullanman gerekir, 15 kg de.

Sayfayı Paylaş