Kol Antremanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jkrauser tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jkrauser

jkrauser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar öncelikle benim kollarımla ilgili çok tuhaf bir sorunum var ve yakınımdaki kimsede bu soruna rastlamadım.Ben çok küçük yaşlarımdan beri sporla uğraşıyorum.6 yaşında yüzmeye başlamıştım.Aynı yaşlarda dövüş sporlarıyla ilgilendim.Sonra basketbol vs. gibi sporlar yaptım.Ama ağırlıklarla hiçbir çalışma yapmıyordum tek çalışmam şınavdı diyebilirim.Şimdi soruna gelince benim tricepsim ile bicepsim orantısız duruyor.Kolum bir bütün gibi değil de sanki 3 parçaymış gibi.Biceps ayrı omuz ayrı triceps ayrı duruyor.En rahatsız edici olanı triceps.Kolumu kanatlarıma yasladığımda tricepsim balon gibi şişiyor ve omuz başımın arkasında tuhaf bir görüntü oluşturuyor aynı zamanda bicepsimden de bağımsız duruyor.Örnek olarak göstermek gerekirse
    http://z.about.com/d/movies/1/0/Y/1/R/neverbackdownpic5.jpg
    bu fotorafta da gördüğünüz gibi triceps bicepse göre orantısız.Omuzla ilgili sorununu çözmüş sanırım tricepsle arka omuz aynı hizada duruyor.Aynı zamanda benim 2 abim var ve hiçbirinde de bu sorun yok.Bicepslerini sıktıkları zaman yumurta gibi çıkıyor.Arka kolları ise benimkiler kadar olmasa da parçalı bir yapıya sahip.Genetik açıdan farklıyız desem onlar abim bu kadar da fark olabileceğini sanmıyorum.Yanlız bildiğim kadarıyla onlar eski moda yöntemlerle çalışmışlardı.Mesela ortanca abim hergün salona gidiyor hergün aynı bölgeleri çalıştırıyordu.Scott curl gibi yumurta şeklini elde etmek için özel bir çalışma yaptığını da hiç sanmıyorum.Salonda 4 saat kaldığını ve beslenmesine dikkat etmediğini sadece çok fazla yediğini söylüyor.Sporu yıllar önce bırakmış ve benden çok daha yağlı olmasına rağmen benden daha iyi bir görüntüye sahip.Kilolarımız yaklaşık olarak aynı 63-65 kg civarı.Benim yağ oranım %8-9 arası birşey onunki ise nerden baksanız %16 dır.
    Şimdi sormak istediğim; tricepsim daha iyi olduğuna göre(aynı zamanda oldukça parçalı mesela bardak tutarken dış kısmı belli oluyor.)
    a)triceps çalışmaya ara verip bicepse mi yüklenmeliyim?
    b)tricepsi az ağırlık çok tekrarla çalıştırıp bicepsle ağır idman mı yapmalıyım?
    c)yumurta şeklini elde etmek için çok ağırlık mı çok tekrar mı kullanılmalı?
    d)arka omuzla ilgili sorun nasıl çözülebilir?
    e)Kolum nasıl bir bütün olarak durabilir?(chris evans'ın kolları gibi)
    Biraz uzun bir yazı oldu ama bütün sorunlarımı birden aynı yere yazdım.Vücudumla ilgili rahatsız olduğum tek yer kollarım.Kısa kollu tişört giymek istemiyorum diyebilirim...

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''Biceps ayrı omuz ayrı triceps ayrı duruyor''

Daha ne istiyorusunuz anlamadım :)

darknesssword bunu beğendi.
  3. bassy_altan

bassy_altan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkez define olmak için ugrasır hazır definasyonlularda parçaları birleştirmek için =) biraz yaglan ve çok agırlık az tekrar er 3 set kol bas salonda ..ayarlamak istediğin orada göre biceps vb calıs.

4. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    gercekten nerdeyse herkes parcali olmak icin cabaliyor siz bütün bir kola sahip olmak iicin cabaliyorsunuz :)

5. jkrauser

jkrauser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ben şu biceps triceps çizgisi olayını kafamdan atayım sanırım ben de abarttım..Ama şu omuzlarımın arkası cidden sinir bozucu.Linkteki adamın omuzlarında aynı sorun yok mesela.Arka omuzlarımı biraz daha büyütmem gerek sanırım ne yapmamı önerirsiniz?
    Ve bir de galiba tricepslerimde definasyon farkı var bunu düzeltmek için hacim antremanı mı yapılmalı dayanıklılık mı?

Sayfayı Paylaş