kol ölçünüz kaç cm?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Phil_Heath tarafından 14 Mart 2012 başlatılmıştır.

kol çevresi ölçünüz kaç cm?

1. 20cm altı

1,1%
  2. 20-25cm

1,1%
  3. 25-30cm

6,5%
  4. 30-35cm

34,2%
  5. 35-40cm

36,7%
  6. 40-45cm

15,3%
  7. 45-50cm

2,4%
  8. 50-55cm

0,6%
  9. 55cm+ :D

2,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 183 üye.
  1. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Son bıraktığımda 43 idi soğuk, şu an 39.5 hadi küsüratı at 39 diyelim daha eski formuma ulaşmama çok yolum var.

2. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    60 kg 175 boy sıcakken 35 cm

3. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Bundan daha onceleri 32-33 santim soguk kolum varken sıcak 36.5 santim gordugum oluyordu . Sallama gibi bir durumum olmadı şu zamana kadar bu forumda . Kimseye yalan borcum yok :) Çalıştıgım adele özellikle kolda superset ( biceps - triceps ) olursa daha bile fazla çıkabilecegini dusunuyorum ki bu gogus - biceps yapılmış halidir

mma- bunu beğendi.
  4. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bystyler 55+ demendeki amaç nedir?
    bari önce profilindeki resmi silseydin :)

TheBlack_D-D_, Azi, Danny Boy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    soğuk 38.5 sıcak 40 -40.5

6. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Soğuk 43, sıcak iken ölçü almıyorum.

7. b0nd

b0nd Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yaş 18, Kilo 86, Kol : 39

8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    yani superset girdiğin taktirde 4-5 cm daha fazla şişmesinin mümkün olduğunu mu söylüyorsun? Bilimsel olarak incelenmesi gereken bir vucut var o zaman ortada,özel bir bünye, mükemmel genlerinden ötürü seni tebrik ediyorum spor hayatında başarılar diliyorum.

9. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Değerli kardeşim , bu mesajını dalgayla karışık bir eleştiri olarak mı yoksa gerçekten beni övmeye yonelik bir mesaj olarak mı attıgını cidden anlayamadım ya , olsun her iki şekildede teşekkur ederim . Ben yinede yazayım

Öncelikle genetik özellik olarak endo - mezo bir yapıyo sahibim . Geniş omuz ince bel ince bacak geniş gogus kafesi ve ince kemikli bir yapım var .

Bunun yanı sıra bu anlattıklarımın uzerinde durdugumuz konuyla hiçbir ilgisi olmadıgını da biliyorum ya , hazır genetik açılmışken bende fiziksel özelliklerimi de yazayım dedim .

Zor kilo alabilen kolay kilo verebilen bir yapıya da sahibim . Metabolizmam ergenligim bitene dek normal bir erkekten 2.5 - 3 kat daha hızlı ( 9-10 yaşlarımda aşırı zayıflık nedeniyle annemin doktora goturme sebebiyle biliyorum ) .

Şu zamana kadar bu forumda kimseye yalan soylemedim soylemem de . Bilimsel olarak incelenmesi gereken bir vucudum oldugunu dusunmuyorum açıkçası . Forumumuzun içinde PumpForever gibi uyelerimizin de genetik bir şanslılıkla çalıştıkları adelelerinin bu kadar şiştigi kanaatindeyim

Bir resim koymayı uygun gordum senin için . Gerek kemik yapısı gerek de kas kutle/kalitesini gormen için . İyi dileklerin için teşekkur eder , spor hayatında başarılar dilerim

Ekli Dosyalar:

mma- bunu beğendi.
  10. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    ekto - mezo demek istedin sanırım ...
    zaten vücudunun aşırı define görüntüsünden ektomorfa yatkın olduğunu görebiliyoruz yağ oranının düşüklüğü ortada...
    ince kemik yapısı , ince bel ve 1/1.5 omuz genişliği görüntüden anlaşılıyor...

ayrıca 2.5-3 kat hızlıysa tiroid bezlerinde bir problem var sanırım ; bana çok yüksek geldi ...

11. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Evet affola ekto - mezo demekti amacım .

Zaten ilk önce tiroid bezlerinden dolayı bir şüpheyle gitmiştik doktora . Ama tiroidde bir problem yok Allah a sukur . Sadece ergenlik bitene kadar boyle olacagını ama ergenlik bittikten sonra yinede normalden daha hızlı bir metabolizmaya sahip olacagımı soylemişlerdi . Nereden kaynaklandıgını malesef hatırlayamıyorum

12. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    bunun ikinci bir sebebi vücutta growth hormonunun etkisi olabilir ; ergenlik çağında bol salgılanan growth aynı zamanda iyi bir yağ yakıcıdır...
    zaten bir çok çocukta da çok yemek ; abur cubur yiyip de kilo alamama sebebi budur...
    bu hormonun fazla olduğu dönemde (ergenlik) yağsız kas elde etmek çok daha kolaydır... ben bu sebepten bir kişinin bodye başlama yaşı olarak 17-18 yaşlarını seçmesini öneririm ; sen de benim gibi bunun avantajlarından faydalanmışsın tebrikler....

Son düzenleme: 16 Mart 2012
    Demirgan bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    metablızmam bır erkekten 3 kat fazla demeyelım :) yanlıs olur cunku :) gunde 9 bın kalorıyı yakmak ıcın ya hıpertıroıdın olumcul duzeyde olması gerke yada kurtların bagırsagı ısgal etmesı

a su olabılır metabolızman hızlıdır ama 3 kat degıl :)

bu arada daha kapsamlı bır muayenedne gecmen bence daha ıyı olur a tabıkıde sen gunde ben 5bının ustunde kcal alıyorum ama kılo alamıyorum dıyorsan yoksa metabolızman normaldır sen yemıyorsun :)

Azi, Phil_Heath ve Ocensers bunu beğendi.
  14. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    danny doğru demişsin ben de fark ettim 2.5-3 kat tabiki de olamaz :D arkadaşımız metabolizmasının hızının yüksek olduğunu belirtmek için mübalağa yapmış ben de belirtme gereksinimi duymadım ama normal bir insana göre tabiki hızlıdır orası ayrı.... :)

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    @demirgan

genç arkadaşım, oldukça yağsız ve şekilli bir vucudun var hem bu özelliğinle hem de bu spora erken yağşta başladığın için oldukça avantajlı konumdasın fakat kendi bünyen ile ilgili ciddi bilgi yanlışlıkların var, söylediğin şeyler bilimsel olarak mümkün olmayan şeyler gerek pump ile kolunun 4 cm şişmesi ki böyle bir dünya yok, yani imkansız uzaylı olsan bile imkansız, ikincisi danny boyun dediği mesele , çünkü bu şekilde bir insanın hayatta kalması mümkün olmaz, anladığım kadarı ile farkında olmadan söylediğin şeylerle bir nevi süper insan olduğunu ima ediyorsun, yaşının getirisi olan hırsına veriyorum söylediklerini, dediklerimi lütfen yanlış anlama dilerim bu hırsın seni daha iyi noktalara getirir fakat söylediğin şeylerin tamamı mümkün olmayan şeyler.
    Resimden de gözüktüğü üzere yağsız fit bir vucut var yaşın ilerledikçe daha da hacimlenecek.Bütün bu hırsın ve genetiğinin de avantajı ile çalışmaya devam et bundan 3-4 sene sonra çok daha iyi bir noktada olmanı dilerim...

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Hiçbir ölçü sıcakken ölçülmez daha doğrusu yanlış olur.

Benim soğuk iken kol çapım 43 cm. sıcakken 45 cm o zaman

17. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Öncelikle şöyle söyleyeyim . Bu söyledigim bilgiler eskiden kalma şeyler . Elimde hastaneden alınmış bir rapor veya ona benzer birşey yok . Bana denilen şey buydu , veya ben öyle hatırlıyorum . Gunluk 9000 kalori oturdugum yerden yakıyorum diye birşey diyemem . Ortalama bir erkegin gunluk 3000 kalori yaktıgını da bilmiyordum açıkçası oyle soyleyeyim . Ben sadece bana söylenen şeyin yalancısıyım . Belki doktorun hatası , belkide benim hafızam o kadar derine inmiyor .

Gunluk alınan kalori miktarına gelince , gunluk 3 porsiyon weider mega mass 4000 adlı urunu kullanırken ( eğer üzerinde yazdıgı gibi 1 porsiyonunda 771 kcal var ise ) 6-7 bin kalori aldıgım oldu ve kilo artışı da belki ayda 1 kilogram belkide yok . Kimi zaman antremanların ertesi mide çalıştıgımda kilo dususu bile gördüm . Bunun tek bir avantajı var ; vucudun yag ve su tutmaması . Bu avantajı gormezden gelirsek bu spor benim için bir eziyet haline geliyor . Eğer ki yemek yemezsem zaten 1 haftaya ( mide ve omuz kasları hariç ) vucudum tamamen çöküyor .

Dediğim gibi ben kimseye yalan soylemiyorum burda , bana soylenen şeyi soyluyorum . Ha yanlıstır ha degildir , yanlıs biliyorsamda affola ama bildigim şey bu yani .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:39 ----------

Dannyboy ' a kendi metabolizmik bilgimle olan bilgilerimi aktardır , yanlış veya dogru . Öncelikle sana da bu guzel mesajın için teşekkur ederim , bikaç şey soyleyeyim .

En başta hırs meselesinde ; hırs adına yalan soyleyebilecek kadar tabir-i caizse '' ergen '' konumunda değilim . Yok efendim ben şöyleyim ben boyleyim diyecek kadarda kibirli değilim . Ben gördügümü soyluyorum . Gogus biceps antremanında pump ile kolum 3 santim genişledi , bunu gordum . Mantık yuruterek 2 tane kol adelesinin çalıştırılmasıyla daha da buyuk bir genişleme olabilecegini dusundum , belkide olmaz bilinmez .

Metabolizmik bilgim kendi vucudum adına yanlış olabilir , hatırladıgım bu . Ama gordugum şeyide inkar edemem .

Seninde ileride oldukça iyi yerlerde ve gozune - nizamına hoş gelecek bir vucuda sahip olmanı dilerim . İyi gunler

mma- bunu beğendi.
  18. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    gainerlerin hepsinin üzerinde ortalama olarak beş ölçekte 1000 kalori vaad edilir...
    3 ölçek toz içiyorsan bu da ortalama 600 kaloriye denk gelir...
    tabi porsiyon derken bir günde 15 ölçek toz içiyorsan bunu bilemem şahsen öyle bir durum varsa yaşadığına şükret :D

19. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Porsiyon başına 3 ölçek yani 1 porsiyonda 600 kalori o zaman . 771 kalori yanlışmış demekki :)

20. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    soğuk 41 cm

Sayfayı Paylaş