=>Koku yapan supplementler

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve angel_f!re tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    beyler merhaba.
    Şu anda nitrotech-celltech-glutamine kombinasoyonu yapıyorum.Sonuçlar fena değil gelişme güzel.Gözle görülür bi etkisi oldu.Fakat terimin ve cildimin kokusu değişti resmen.Yaz mevsimi olduğu içn zaten çok terliyoruz. Bu supplementlerden sonra resmen pis kokmaya başladım :D
    Bu normal mi ya da bi çözümü falan yok mu bunun?

2. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudumuzda bulunan toplam 3 milyon ter bezi bulunuyor. Vücut kokusunun çoğu, teri üreten ‘apokrin’ bezlerinin bulunduğu koltuk altlarından ve kasıklardan geliyor.
    Bu bezlerde üretilen ter kokusuz bir sıvı. Ancak süte benzeyen ve protein açısından zengin olan bu sıvıya bakteriler hücum edince rahatsız edici bir koku ortaya çıkıyor. Bu bezler testosteron hormonuna karşı hassas olduğu için, ter ve vücut kokusu ergenlikten sonra artıyor.
    Vücudun diğer yerlerinde de ter üreten ‘ekrin’ adlı bezler bulunuyor. Bu bezlerden üretilen ter ise daha tuzlu ve üzerinde pek bakteri üreyemiyor.
    NEDEN TERLİYORUZ?
    Vücut ısısını terleyerek dengelediğimiz için günde normal olarak ortalama bir litreden fazla ter üretiyoruz. Spor yapmak, hava sıcaklığı, heyecanlanmak ve tiroid hastalığı, enfeksiyonlar gibi bazı sağlık sorunları, daha fazla terlemeye neden oluyor. Fazla kilolu olmak ve soğan, balık, sarmısak ve baharatlı yiyecekler yemek de fazla terlemeye yol açan diğer nedenler.
    Fazla terleyen insanların kötü vücut kokusuna sahip olma olasılıkları artıyor. Yeterince sık duş yapmamak ve birkaç gün aynı kıyafeti giymek varolan terin çoğalmasına ve kötü vücut kokusunun keskinleşmesine yol açıyor.
    Karşı cinsi etkilemek için üretilen hormonların da aynı apokrin bezleri tarafından üretildiği, ancak duş alınmadığı takdirde biriken feromon hormonlarının kötü kokuya yol açtığı biliniyor.
    VÜCUT KOKUSU NASIL ÖNLENEBİLİR?
    Duş yaparken koltuk altınızı ve kasıklarınızı çok iyi yıkayın ve deodorantlı bir sabun kullanın.
    Giysilerinizi, üzerlerinde bakterilerin yaşamaması için her gün değiştirin ve sık sık yıkayın. Pamuk gibi doğal kumaşların teri daha iyi emdiğini ve daha çabuk buharlaşmasını sağladığını unutmayın.
    Deodorantlar sadece kötü kokuyu önlerken, ‘anti-perspirant’lar alüminyum klorid maddesi içerdikleri için terlemeyi azaltırlar.
    Bir miktar sodyum bikarbonatı direkt olarak koltuk altınıza uygulamak ise, kötü koku sorununu çözmek için doğal bir yöntem. Terlemeyi azaltmak için reçeteyle alınabilecek -ların ise bazı yan etkileri olduğu belirtiliyor.

Alıntıdır(maxicep.com)

Fazla kilolu olmak ve soğan, balık, sarmısak ve baharatlı yiyecekler yemek de fazla terlemeye yol açan diğer nedenler. özellikle bu kısımla ilgili olabilir diye düşünüyorum yani protein tozu'nun içinde neler olduğunu bir yerde okumuştum ama şu an bulamadım.İşte hatırladığım kadarıyla köpek balığı kıkırdağı ve buna benzer çok değişik şeyler vardı yani o protein ve aminoasitler bu şekilde ayrıştırlarak yapılıyordu.Belki balığın ve balık türlerinin içinde ya da kullandığın protein tozunda fazla olması bu tür terleme pis kokulara neden olmuş olabilir.

3. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    hiç bilmyrm ama 4. haftamda bırakıcam sadece nitrotech devam edicem

4. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    amino asitelrin büyük kısmı içerdiği b vitamini ve b vitamini türevlerinden ötürü koku yapabiliyor

5. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    up. Bu konu benim de ilgimi çekti. sadece optimum protein tozu kullandığım dönemlerde koku olmuştu. fakat sadece scitec bcaa da öyle bir durumla karşılaşmadım

Sayfayı Paylaş