Koşuyla aranız nasıl?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Fraktal tarafından 4 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Koşmayı sevmem; ama kış ayı gelmeden önce fazlalıklarımdan kurtulmak adına bu ay zaman zaman koşuya çıkmayı düşünüyorum. Bu gece ilk kez doğru düzgün koşmayı denedim. Detayları resim olarak eke koyuyorum. Daha önce hiç kıyaslamadığım için bilmiyorum, sizce ilk kez koşan biri için çok mu kötü koşuyorum? Siz ne kadar koşuyorsunuz? Koşmaya karşı soğuk tavrım antrenörlerin bacak kalınlaştırdığını ve kas yaktığını söylemeleridir, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Son olarak bir insan ne kadar koşabilir adlı bir video paylaşmak istiyorum:

Ekli Dosyalar:

2. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Attığın verilerden pek anlamıyorum ancak ben nedense çok kötü koşuyorum.1 hafta önce halısahaya gittik 5 dakikada tıkandım.Tabii arkadaşlar hemen hazırda bekliyorlar alaycı bir şekilde o kadar spor yapıyorsun nasıl tıkanıyorsun demeye başladılar.

Ama havalar biraz soğsun iyice kardiyo yapıcam kış boyunca.60 dakika boyunca deli dana gibi koşmassam sahada namerdim :cool::D

Bu arada vo2max diye bir şey duydum kondisyon genetik diyenler var fazla arttırılamaz diyenler var ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Fraktal bunu beğendi.
  3. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Toplam 7.5 km'yi ortalama 7.3 km/h hız ile 1 saatte koşmuşum. Koşum jogging tarzındaydı bu arada. Soruna gelince genetik faktör etkilidir (ciğer büyüklüğü, kas lifi yoğunluğu ve dayanıklılığı gibi) ama ben kondüsyonun esnek bir şey olduğunu düşünüyorum, yani arttırılabilir. Sigara içmezsin, sağlıklı beslenirsin, yağların olmaz, antrenman yaparsın ve kondüsyonun artar.

4. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence baslangic icin iyi. Kondusyonunuzu arttirdiginizda daha iyi sonuclar alabilirsiniz.
    Ben 30dkda 3km yuruyorum tempolu sekilde dizlerimde sorun oldugu icin bi muddet kosmamam lazim. Kosmaya basladigimda verilerimi paylasirim sizinle.

Fraktal bunu beğendi.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    herkesin kondisyonu değişiktir kimisi daha hızlı ve uzun koşar kimisi daha yavaş ve kısa kondisyonumuzu artırabiliriz ama herkesin bir sınırı var zaten öyle olmasaydı herkes pro koşucu olurdu ben genelde orta tempoda koşarım ve koşunu sonundaa daha aşırı hızlanır ve bitiririm tıpkı rocky gibi:) bu arada halı maçlarına karşıyım hele ki düzenli spor yapmayanların kesinlikle uzak durması lazım kalp sorunu ve gereksiz sakatlıklara davetiye çıkartıyorlar boşu boşuna git ameliyat ol

Bekci ve Fraktal bunu beğendi.
  6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Koşuyla aramızda uzun yıllara dayanan bir aşk var, ama ne yazık ki tamamen platonik. :) Her bahar öncesi niyetlenirim ilk adımı atmaya, ama bir türlü fitili ateşleyemedim daha. :)

Balboa7, requ., Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Fitil ateşlendikten sonra senden müthiş bir patlama bekliyoruz:)

Ben koşmuyorum,kalça eklemimi çok zorluyor,doğuştan gelen bir fabrikasyon hatası,zorlarsam protezbir kalça takılması muhtemel:)

Balboa7, requ. ve münzevi bunu beğendi.
  8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ben de bu sene yaklaşık 5 ay her gün aç karna 45 dklık koşular yapardım, bir gün bıle aksatmadan. Ama yağ oranını düşürmeye çalışsam bile artık koşu yapmam ne safmışım :D

9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    hem kas yapip hem de yag yakmak isteyenlere HIIT tarzi kardio oneriliyor. bende bugunden itibaren bu sekilde 20dk kosucam. bu sekilde program yapip etkili sonuc alan varmi? nette ve forumda baktim.kas kaybedersin diyende var,hem gobek erittim hemde kas yaptim diyende. bulkta gibi beslenip antremandan sonra 20dk bu sekilde kosucam.sonuclari yazarim :)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

requ. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş