Koşuya başlıyacam yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve banadakaslazımağalar tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. banadakaslazımağalar

banadakaslazımağalar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Koşuya başlamaya karar verdim fakat bir kaç sorum var öncelikle 17 yaşındayım hayatımda daha önce hiç adam gibi koşmadım nasıl koşmalıyım bir temposu püf noktası var mı birde koşu ayakkabısı lazımmış gidip alıcam ama daha önce hiç koşu ayakkabısı görmedim nasıl bir şey seçmeliyim ayrıca koşuya başladıgımda kilo kaybı yaşayacakmıyım yaşayacaksam nasıl engelleyebilirim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2014 ---
    ve cevap yok :)

2. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar . Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum fakat size kendi koşu programından bahsetmek istiyorum.
    İlk 3 Hafta 6.4-6.9 Km/h ile 55 dk kesintisiz tempolu yürüdüm .
    1. Ayı doldurduğumda hızımı 6.8-7.2 km/h yükselterek 1 saat 10 dk tempolu devam ettim.
    1. Ayın. 2. haftasında hızım gene 6.8-7.2 km/h ve bu sefer 1 saat 30 dk yürümeye devam ediyorum .

Kilo konusunda bir şey diyemiyeceğim fakat ben zayıflamak için koşuyorum/ tempolu yürüyorum 1 ay içinde 85.kilodan 80.kiloya düştüm diyetle birlikte

Koşu ayakkabısı olarak ben Adidas Furano Quest kullanıyorum indirimle 100 Tl ye almıştım decathlon gibi mağazalarda bulabilirsin .

Furano Quest

3. banadakaslazımağalar

banadakaslazımağalar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumunuz için teşekkürler tek bir kişinin cevap vermeside ilginç bir şey sanırım türkiyede sporla pek ilgilenilmiyor yada herkez kafasına göre araştırmadan bir şeylere başlıyor :)

Sayfayı Paylaş