Koşu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve garbage tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba

antreman gunleri dısında acık alanda kosuyormusunuz?
    Benim 1 aydır severek yaptğım bir aktivite oldu. sahilde sabah erken yada aksam 7 km lik bir parkuru bitiriyorum.

Bunun dısında cardio cok gereklilimi dersiniz?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yapamıyorum. Yaşadığım yerde haddinden fazla köpek var :)

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Cardio haftada en az 1 defa yapılmalı diye düşünüyorum.Genelde benim burda insanların yürüdüğü uzun bir platform var orda koşmayı tercih ediyorum.Yürüdüğüm mesafeyi ölçmem ama günüme göre 30 dk boyunca hiit koşu veya bazen sabit tempo koşu yaparım.Ama bu son hafta havalar İzmir'de öyle bir bozdu ki yani anlatamam balkonda kum torbası antremanı yapamıyorum dışarı çıkmak ne kelime :D o yüzden p90x-shaunt-tapout-rushfit videolarını doldurdum seçip seçip hergün kenpo-yoga-cardio-plyometric 4 cins videolarından seçip haftada düzgün rutinde götürmeyi cardio olarak seçicem.

4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    7km haftada 3 gün ideal bence.Fazlası kas yapımını zorlaştırır.

5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Ben haftada 3 gun 7km kosuyorum. genelde sabah 06.00 da sahili tercih ediyorum. Kıs aylarına göre kıyafetler aldım. Gercekten kendimi bir motivasyon vidosu icinde sanıyorum sabah hava yavas yavas aydınlanırken.
    Bizim kopeklerimiz dost canlısı oldugundan :) sorun cıkarmıyorlar. hatta belirli bir mesafeyi berber kosan kopegimiz var. :)
    beni motivasyon olarak cok etkilediğini dusunuyorum.

6. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    Zorlaştırmaz aksine hormon salgısı artırır...Zaten arkadşın verdiği ortalama değerler.Beslenme ile iyi iş çıkar.

7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Koşarım hatta sevdiğim müzikleri dinlersem keyifte alırım. Havala çok soğuk olmadığından güneş doğana kadar koşmak baya dinçleştiriyor.

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 2 gün 30 dakika koşarım saat 7-8 gibi havanın soğuk yada sıcak olması önemli değil sadece kaslı olmak istemem ayrıca iyi koşmak iyi yüzmek ve esnek olmayı istediğimden koşuyu hiç aksatmam zaten arnoldun tavsiyeside budur

9. fullcontrol

fullcontrol Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    türkiye crimea bulgaria hungaria
    7km biras fazla kas kaybı olur hızlı yürüyüş yada arada bir sprint atmak 2km 3km yeterli olacak kardioyu tamamlamakta

10. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Ben kas kaybını cok onemsemiyorum tabi. Soguk havada kosmanın daha keyifli olduguna inanmaya basladım. Dun tam 10km kostum. Amacım 30 km yi b önümizdeki yaza kadar bitirmek. Crossfite devam edeyorum ama agrlık calısmamı cok hafiflettim. Sanırım vucudum sinyaller vermeye basladı. Bu kosma (ozellikle deniz kenarı) beni bu aralar en motive eden sey.

11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba,

Yarın sabah sahilde 10km yi 1 saatin altında kosmayı hedefliyorum. Sabah 6 gibi sahilde olup bunu yapmak istiyorum. Sabah koşu öncesi ne tiketmek gerek? Ve kosmadan ne kadar önce?

12. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bu koşu işi hep bana uzak olmuştur
    fizyolojik yapım koşuya uygun değil sanırım
    o yüzdende bu konuda cahil kaldım
    ama ben olsam aç karna koşmazdım
    en az 1 saat önce hazmı kolay olan bir karbo+ azıcık C,E vitaminli taze meyve+çok çok az protein tüketirdim
    çok azda yeşilçay tuz karışımı (sporcu içeceği gibi bişe)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  13. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Aç karnına sabah 5,6,7 sularında koşmak çok daha fazla yağ yakımı gerçekleştiriyor. Vücut ısısı bu saatlerde çok yüksek oluyormuş gibi makaleler okumuştum. Bizzat kendimden denedim gördüm. Tabi bu kadar erken aç karnına koşmanın yan etkileri yok mu var. Yaşadığım yan etkiler : burun kanaması, baş dönmesi, mide bulantısı gibi anlık yan etkileri yaşadım.
    Koşudan önce mide boş olması gerek. Mesela biz futbol antrenman öncesi 2 saat maç öncesi 4 saat öncesinden yemeyi kesiyorduk. Yani sabah koşuları da aç karnına olmalıdır diye düşünüyorum. Hafif tempoda koşarsan bu yan etkilere pek rastlamazsın. Ben depar attığım için oluyordu tabi :)
    Sen hafif tempo koşacağın için 1 saat öncesinden boksbody nin dediği gibi ürünler tüketebilirsin. Ve bi amaç yoksa çok erken saatlerde de koşmak iyi değil bence. Güne dinç başlarsın denilir ama hiç öyle olmuyor ne yazık ki.

Sayfayı Paylaş