Koşu ve kilo verme ile ilgili sorunum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Evangeliana tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben 26 yaşındayım ve spora 2 ay önce başladım, daha önce hayatımın hiç bir döneminde de spor yapmadım, 2 ay önce koşuya başladım, önceleri haftada 3-4 gün koşuyordum, şimdilerde haftada 2 gün koşup diğer 2 gün pilates yapıyorum, artı olarak sabah ve akşam yatmadan 50 squat yapıyorum, beyaz ekmeği kestim, şekeri zaten kullanmıyordum, bacaklarımdaki kaslar belirginleşti, karın bölgemdeki yağlar zaten koşunun ilk zamanları gitmişti, yalnız benim sorunum ben zaten 53 kiloydum ve şimdi 50 kiloya düşmüşüm, zayıflamak kesinlikle istemiyorum, neyi yanlış yapıyorum? az yediim de söylenemez, bazen koşudan sonra bir bütün tavuk yediğim oluyor, yalnız koşu ve tempolu yürüyüş karışık 1 saati buluyor, son zamanlarda koşu bitimine doğru depar da atmaya başladım, neden kilo verdim?

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo vermek istemiyorsan karbonhidrat alımını bir miktar arttır. Dengeyi bulduğunda arttırmayı kesersin.

sthammer ve Evangeliana bunu beğendi.
  3. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, ben genelde et ağırlıklı beslendim koşu dönüşleri, balık, biftek, tavuk vs, kahvaltıda mutlaka yumurta tarzı, yani az yemediğim halde neden kilo verdiimi merak ediyorum aslında

4. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    tavuğu bütün yemek yerine 2-3 öğüne yayar, tam doymadan kalkarsanız vücudunuz için daha yararlı olacaktır .) kiloyu yağ olarak verir kas olarak yavaş yavaş alırsınız.
    bir kaç kiloluk dalgalanmalardan çekinmeyin. alırsınız, verirsiniz. 1 aylık periyotlarla beslenme disiplinine göre vücudunuzu şekle sokabilirsiniz.
    siz ne yazarsanız yazın, kimse ne şekile spor yaptığınızı yada nasıl beslendiğinizden emin olamaz. siz emin olun :)
    muhtemelen koşuyu abartmış olabilirsiniz. dikkat edin.

5. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet biraz abarttım, koşu ve yürüyüşü 1 saat yapıp sonlarda depar atmaya başladım, ama kilo alırsam şu an yağ olarak almaktan korkuyorum?

6. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    proteini 3-4 öğüne ufak ufak yayar ( toplamda minimum 300 gr) karbonhıdratıda temiz alırsanız hiçbir şey olmaz.
    cardio yapınca yağlar zaman geçtikçe azalmaya başlar.belirginleşen kaslarınızda yavaş yavaş hacimlenir.
    aslında disiplinli ve bilinçli olunca herkese zor gelen bu ritüeller aslında o kadar kolay ki.
    hem squat hemde şiddetli koşuya o 50 kiloluk ufak cüsseniz dayanmamıştır. )

7. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında şiddetli mi koşuyorum bilmiyorum, başlayınca 1,5 km koşup tempolu yürüyüşe çeviriyorum, 300 metre kadar yürüyüp 1 saat dolana kadar 900 metre koşup yürüyorum, sırayla yapıyorum bunu yorulunca da 600 metre koşup 300 metre yürüyorum bir tur, sonlara doğru da depar atıyorum.

8. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    mesafe aslında az bile sayılır. fakat bahsettiğim gibi tam olarak ne kadar protein karbonhidrat alırsın, bunları hesaplar mısın bilemiyorum. bilinçli olmaktan kasıt bu.
    belki her şeyi dosdoğru yapıyorsundur. bu sebeple deneme yanılma ile ya antrenman temponu yada beslenme düzenini şekillendiriceksin.
    ufak bir örnek veriyim. bende yağlarımdan 2 ayda kurtuldum. 7 kilo verdim. belim 10 cm inceldi. fakat kollarım ve bacaklarım kalınlaştı.
    antrenman şiddetim ve beslenme düzenimi rayına oturtarak istediğimi aldım diyebilirim. sende alacaksın.

Evangeliana bunu beğendi.
  9. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle ki totalde koştuğum 4 km'yi geçiyor, 1 saatte yani, yürüyüşü de hesaba katarsak daha da fazla, bir de pilates yapıyorum.

10. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    boyunu rica ediyim. aynı zamanda hedefini .) hayatına yalnızca 2 ay önce sporu sokmuşsun. bence harika ve bir o kadar da hızlı bir giriş yapmışsın.
    biraz yavaşla derim. tüketme vücudunu.

11. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum 1.66, hedefim aslında kol ve sırt geliştirmek, ince bi' yapıya sahibim çünkü,fitness'a gitmiyorum, ağırlık alıp kendim yaparım diye düşünüyorum, squattan dolayı quadriceps denilen bölge belirginleşti zaten. Biraz daha gelişebilir diye düşünüyorum

12. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    boy kilo oranı az sayılır ama önemli olan ayna karşısında gördüğün olmalı. kol ve sırtı uygun hareketlerle çok rahat bir şekılde dilediğin şekle sokabilirsin.
    squat harikadır. diğerlerine gerek bırakmayacak kadar komple bir harekettir. kalça, popo,bacak görünümüne mucizevi etkileri olur. zamanla .)

13. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler.

14. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    rica ederim, iyi geceler.

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Önemli olan günlük ortalama tüketimin. Demek ki şu anki kalori alımın, harcamanın altında kalıyor. Bakliyat ya da diğer kompleks karbonhidrat alımını, dediğim gibi, kademeli olarak arttırırsan; bir noktada dengeyi yakalarsın.

16. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, fakat kilo aldığımda bunun yağa dönüşmesinden korkuyorum, yani kiloyu yağ olarak almaktan,bunun gerçekleşmemesi için protein ağırlıklı mı beslenmeliyim?

17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    (Vücut ağırlığın x 2 gram)'dan fazla protein alman gereksiz. Bunu almana rağmen kilo kaybı yaşıyorsan, dediğim gibi günlük karbonhidrat alımını hafifçe arttır. Bir diğer yöntem de normal tüketiminin üstüne bir avuç kadar kuruyemiş eklemek. Kilo vermeye devam ediyorsan biraz daha. Her bünye farklıdır, ondan dolayı tam gramaj vermiyorum. Dengeyi tutturduğunda diyetine aynı şekilde devam edersin.

Bu arada, karbonhidratı arttırmayı tercih edersen mümkün mertebe şekerden uzak dur. Çünkü acıkma hissini arttıracağı için ayarı kaçırmana sebep olabilir.

18. Evangeliana

Evangeliana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, kilo vermem devam etmiyor bir süre için koşuya ara verdim zaten kilo verdiğimi görünce, umarım karbonhidratı artırdığımda gelen kilo yağ şeklinde gelmez, en çok bundan korkuyorum

19. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ alımını arttırmak daha güvenli olacaktır o zaman.

Sayfayı Paylaş