Koşu bantları değerlerindeki tutarsızlıklar

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve maietnigri tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar, iyi çalışmalar arkadaşlar.

Salondan salona, daha ziyade, koşu bandı modeli dahilinde aletlerin yansıttığı kalori-mesafe değerlerinde bir tutarsızlık gözüme çarptı. Belki de, sistemini ben bilmiyorumdur.
    Önceki spor salonumda koşu bandının "distance/calories" panelinde, 3 hane vardı. yani ilk açıldığında 000 görünüyordu. efor sarfettikçe de değer yükseliyordu. şuanki salonumda ise, 0.000 şeklinde 4 hane göze çarpıyor. bu ayrım neden kaynaklı arkadaşlar?

örneğin ben 20 dakikalık bir interval kardiyo yaptığımda, tam olarak 3.000 calori yakmış görünüyorum alete göre. ama bu bana aldatıcı geldi. diğer salondaki alette 3 hane olduğuna göre, aslında 300 kalori mi yakmış oluyorum? çükü aksi mümkün görünmüyor.
    alette bir yanlışlık mı var, yoksa ben mi anlamıyorum dersiniz?

2. srktyksl

srktyksl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    anlayamicak bir şey yok ortada, zaten 3000 kalori yakmış olsan bi koşuda yarım kilo vermiş olursun tabi ölmezsen

3. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    ben de öyle düşündüm. :) normalde 1 kilo kaybeden insan, 7000 kalori yakmış oluyor. sanırım mesafe baremini belirtmek için bir hane daha konmuş. zira aynı zamanda koşu mesafesini de bu panel gösteriyor (distance ibaresiyle)

Sayfayı Paylaş