Koşu Bantı Alırken Üç Önemli İpucu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sohbetseli tarafından 17 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Koşu Bantı Alırken Üç Önemli İpucu
    Koşu bantı alacaksanız, şimdiden bir sürü araştırma yapmışsınızdır. Hangi koşu bantının iyi olduğuna, hangisinin istediğiniz özelliklerde olduğuna karar vermek için bir fikriniz vardır.
    Burada sizin için en iyi olan koşu bantını seçtiğinizden emin olmanız için üç önemli ipucu vereceğim.
    1) Her Marka Koşu Bantı Aynı Değildir
    Geçenlerde kibar bir adam koşu bantı satın almak için tavsiye rica ettiği bir e-mail yollamıştı. Aşağıdaki üç seçenek onu kararsız bırakmıştı:
    Seçim 1: Marka A: 2.5 HP motor (Fiyat olarak ikinci)
    Seçim 2: Marka A: 1.75 HP motor (Fiyat olarak en ucuz)
    Seçim 3: Marka B: 2.0 HP motor (Fiyat olarak en pahalı)
    Bana hangisini satın alacağını soruyordu. Açıkça birinci seçeneğe doğru eğilimliydi.
    Bu birçok insanın yapacağı doğal bir seçimdi: En ucuz olanı veya en ucuza en yüksek motor gücüne sahip olanı almak.
    Cevabım yine de onu şaşırttı. Seçimimi ona söyledim. Benim kararım üçüncü seçenek olan Marka B idi. Niçin o:
    Motor gücü daha düşük olmasına rağmen birinci seçenekten daha pahalı. B marka daha iyi çalışılabilen bir makine. Niçin?
    Her konuda her şeyin en pahalısı en iyisi demek değildir. Fakat B marka daha kaliteli bir koşu bantı ve içindeki motor daha uzun süre garantili. Muhtemelen on yıl bozulmayacak kaliteli bir ürün yaptıklarını bildikleri için uzun süreli garanti verdiler.
    Diğer taraftan A marka doksan gün motor garanti belgesi öneriyor. Gerçekte parçaların kalitesini size ne söyler?
    Motor gücü özelliğini düşünmek iyi fikir olmasına rağmen koşu bantı satın alırken dikkatli olmalısınız. Markanın içindeki modellerin genel durumuna bakmalısınız.
    Her marka koşu bantı aynı değildir. Bazılarında yüksek kalitede malzemeler kullanılır. Diğerleri oldukça kalitesiz...
    Koşu bantı seçerken ne kadar yaşayacağına baktığınızdan emin olun.
    2) Satıcının Size Söylediklerine Her Zaman İnanmayın
    Hata yapabilirler ve bu bazen size mal olmakla sonuçlanabilir.
    Bir bayan da koşu bantı seçmek için bana e-mail yollamıştı. Bir çoğu onu kararsız bırakıyordu ve içlerinden birine yaklaşımdaydı.
    X Marka kondisyon bisikleti olan bir mağazadaki satıcıyla konuşmuş. (899YTL) Motoru ömür boyu garantili...
    Bu bayan akıllı. Kondisyon bisikletinin resmine bakıyordu. Fiyat mükemmeldi. Motor gücü ortalama (1.75HP). Ömür boyu motor garantisi kim verebilir?
    Fakat bir dakika bekle.
    Bu kondisyon bisikleti asla ömür boyu garanti vermez. Onlar ömür boyu garantiyi neden teklif edeceklerdi? Satış personeli garantiyi yanlış biliyordu.
    Eğer satıcının söylediklerini dinleyip alsaydı, tamiratta berbat bir sürprizle karşılaşabilirdi.
    Satıcının söylediklerine her zaman inanmayın. Satın almadan önce emin olun.
    3) Fiyat Etiketini Unut - GERÇEK Fiyatına Bak
    Koşu bandı satın alırken fiyatı en önemli faktörlerden birisidir. Fakat bazen yanıltıcı olabilir.
    Örneğin, bir mağazada A Marka fiyatı 799 YTL olan bir tanesine baktığınızı varsayalım. Oldukça iyi bir fiyat?
    Daha iyi olan B Marka -online satış- 999YTL
    Fakat A markaya daha yakınsınız. A marka sadece doksan gün parça ve çalışma garantili olduğu için ek kapsama gerek duyarsınız. İki yıl uzatmak için 50YTL ödersiniz.
    A markanın toplam fiyatı şimdi 849YTL. (iki yıl motor garantisi ile)
    B marka hala 999YTL. (on yıl motor garantisi zaten içinde)
    A marka hala ucuz ama daha iyi bir pazarlık mı?
    Birbirine yakınlığına bakın. A marka için ileride arıza-servis-ulaşım ücretini ödeme ihtiyacı duyarsınız. Ortalama masrafları 150YTL.
    A markanın şimdi toplam fiyatı 998YTL (iki yıl motor garantili)
    B marka 999YTL (on yıl motor garantili)
    Yani siz hangi koşu bantının paranızın gerçek değerini verdiğini düşünürsünüz?
    Birçok online mağazanın alış-satış vergisi vermediğini unutmayın.
    Teknik olarak A marka, B markadan DAHA pahalı.
    Yani satın almadan önce her koşu bantının toplam maliyetini düşündüğünüzden emin olun.
    Koşu bantı alırken bu üç ipucunu dikkate alın:
    - Her marka koşu bantı aynı değildir.
    - Satıcının söylediklerine her zaman inanmayın.
    ve
    - Koşu bantının GERÇEK fiyatına bakın.
    Sizin için en iyi koşu bantını seçmek için doğru yolda olacaksınız. İyi şanslar ve iyi eğlenceler.
    Çeviri: sohbetseli

onur10, kingofadana, Despo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    koşu bandında bunlara ilave ayrıca;bant alanının ebatları da çok önemli..şayet yürükmekten ziyade koşmak amaçlı kullanılacaksa 45-46 ve üstü tercih edilmeli(ideal 50 ama bu ebatlarda fiyat 2500-3000ytl e kadar çıkabilmekte)...100 kilonun altında biri için motor hacmi 1.75 yeterli ancak 100 den fazlaysa kilo 2hp lik motor tercih edilmeli..yoksa motoru verimli kullanamazsınız....yeni modellerin hepsinde tartan zemin var bu çok önemli ev kullanımı için..ama bi şekilde eski model ya da 2.el alınacaksa bunu da dikkate almakta fayda var...otomatik eğimli tercih edilmeli..zira koşarken elle ayarlamak motivasyonun düşmesine neden olabilir..hızda üst limitin 10-12olması fazla fazla yeter...çok yüksek limitli aramak mantıklı değil..fiyatı gereksiz yere artıracaktır...ve elbette servis ağının yaygın oluşu...interspor genelde servis sağlayıcı koşu bantlarında...

sohbetseli bunu beğendi.
  3. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    konuya bi ilave daha yapıcam..voit marka bi koşu bandım vardı eski model...dün koşu bandımı yeniledim...hepsiburada dan alacaktım..sipariş öncesi bant hak. bilgi almak için interspor u aradım..ii ki aramışım siteden alacağım ürünü 150 ytl daha aşağıya onlardan aldım...bilginiz olsun direkt mağazadan alma daha avantajlı biraz da pazarlık yeteneğiniz varsa gayet uyguna geliyo..ayrıca voit ile dynamic in aynı bantta üretildiğini teknik,malzeme olarak hiç bi farkının olmadığını bundan voitte motor garantisinde uzatmaya giderek fark atmak istediğini söledi mağaza müd.(m.sertaç bey) ve dynamic aldım ben de...umarım alacaklara faydalı olur bu bilgiler...

4. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
  5. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Bir diğer ayrıntı ise koşu bandının yeterince program içermesi. Örneğin interval koşu programı gibi.

sohbetseli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş