koşu bandı arızası :((

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve L_o_B tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. L_o_B

L_o_B Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    iyi günler arkadaşlar. evde pc başında obez obez oturup nette gezinirken sitenize rastladım. biraz kurcaladıktan sonra sayenizde bende zayıflamaya karar verdim ve internetten bir koşu bandı sipariş ettim. koşu bandını kurduktan sonra 1 hafta çok iyiydi. carnitine ve diet desteğiyle bi kaç kilo atmayı başardım. ama son zamanlarda koşu bandından gürültü gelmeye başladı. yağlanması gerektiğini anladım ama kullanım klavuzunda nasıl yağlanacağı hakkında hiç bir bilgi yoktu. bende kendi kafama göre parçaları yağladım ama bundan sonra hem gürültü hemde yanık kokusu gelmeye başladı.
    bende motorun şu bölümündeki kapağı açtım.
    [​IMG][​IMG]

içerisinden alttaki resimdeki yayın ucunda metal çıktı. metal aşırı derecede aşınmıştı ve kokunun sebebi de buydu. aşınmayı engellemek için gres yağı kullandım ama bi çare olmadı.

her yeri yağlamama rağmen motordan hala yanık kokusu ve gürültü geliyor. bende motoru yakarım korkusuyla bi kaç gündür antremana ara verdim ama hazır kilo vermeye başlamışken bırakmak istemiyorum. lütfen konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirmi? bu problemi nasıl düzeltebilirim.
    teşekkürler.

2. furai

furai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bu DC motor ve o gösterdiğin ucunda yay olan parça kömür, motorun tam arka kısmında bir tane daha vardır aynı parçadan. bu parçaların yağlanması gerekmiyor çıkarttığın parçayı güzelce temizle eğer kömürün takıldığı yerede sürdüysen oralarıda temizle. bu parça motorla temas halinde olduğundan sürtünmeden dolayı ısınıyor ve bu normal bir durum yağ sürdüğün için yağ yanarak koku yapıyor. yağlaman gereken kısım koşu bandında bandı silindire temas eden iç kısmı, yağlama işlemi için silikon sprey kullanabilirsin bandı kenarlarından hafifçe kaldırarak iç kısmına iki taraftanda bir kaç kez püskürtmen yeterli.

L_o_B bunu beğendi.
  3. L_o_B

L_o_B Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    ama kömür aşırı derecede aşınmıştı. o yüzden yağladım. içi falan komple gres yağı oldu, onu nasıl temizleyebilirim? motoru sökmem mi gerek?
    bu arada cevabınız için teşekkürler.

4. furai

furai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ısınma ve aşınma gayet normal motorun içinde direk dönen parçaya temas ediyor zaten motorun dönmesini sağlayan parça aynı zamanda. Motorun bobinlerine elektrik akımını geçiren parça yani aşınması normal, hatta bir süre sonra iyice azalacak ve motor dönmez hale gelecek o zaman yenisi ile değiştireceksin oldukçada ucuz bir parça. eğer motoru sökebiliyorsan sök her iki taraftaki kömürleri çıkar iyice temizle, ince bir çubuğa bez sararak içinide fazla zorlamadan temizle ve parçaları geri tak.

L_o_B bunu beğendi.
  5. sportmen001

sportmen001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cybex arızası

cybex kosu bandı var bende ve bu band 4,,,5 sanıye calıstıktan sonra ERROR yazıyo neden acaba .....

6. alicelik

alicelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Denizli
    Kosu bandini gres yagi ile yaglasak idarelik olarak bi kac gün idare edermi yoksa zarar verirmi alete

7. alicelik

alicelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Denizli
    Benimkindende belirli araliklarla ses geliyor sanki bant her 1 turu tamamladiginda bi yere sürtüyormuşcasına

8. alicelik

alicelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Denizli
    Yag siparis ettim kullanmaktan korkuyorum şu an

9. L_o_B

L_o_B Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    birader her turda pat pat ses gelmesi normal, bandın iki ucunun birleştiği daha koyu ve kalın bölüm millerin üzerinden geçtikçe o ses yapıyor o normaldir. dikkat et bak çalıştır aleti, birleşim bölümünü takip et. yağı da bandın altına uyguluyorsun. benim gibi motor aksamına sakın dokunayım deme :D tecrübeyle sabittir :D

10. Tceylan

Tceylan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb arkadaşlar benimde koşu bantimdan ağır bir yanık kokusu geliyor sık sık yagliyorum bantta hiçbir yıpranma yırtılma aşınma yok neden olabilir yardımcı olabilimisiniz

Sayfayı Paylaş