Koşu öncesi ve sonrası beslenme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve b1oodi tarafından 28 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Yaşım 39, yaklaşık 2,5 yıldır 6-7km arası yürüyüş yapıyorum, son 6 aydır 7 kilometrenin 5 km sini koşuyorum. Koşuya akşam işten geldikten sonra bir şey yemeden gidiyorum, eve geldiğimde mekik hareketlerimi yapıp duşumu alıp yemeğimi yiyiyorum.

Ancak bu aktivitelerden sonra başımda hafif bir ağrı ve sanki tansiyonum düşmüş gibi hissediyorum.

Haftanın 5 günü koşuyorum ve bu aktiviteye ek olarak 1er gün aralıklarla vücut ağırlığımla çalışıyorum (barfiks, şınav) bu günlerde protein ağırlıklı besleniyorum, tavuk göğsü, ton balığı gibi.

Şimdi sizden ricam, buradaki bilgili arkadaşlara sormak istiyorum, koşuya başlamadan önce bir tane muz falan mı yemeliyim, ya da bir şey yemelimiyim? koşudan sonra 1 - 1,5 saat uzansam bile dinlenmiş hissedemiyorum. Sizce sebebi ne olabilir.

Teşekkür ederim.

2. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    merhaba,

öncelikle cardio yu sabah yapma şansın varsa 2 katı verim alırsın ..
    banda cıkmadan önce asla muz vs gibi seyler yeme ..
    mümkünse çıkmadan hemen önce bir ölçek su ile protein shake al bu protein depolayarak kas yakımını engelleyerek yağ yakımına yönlendirecektir.
    kosu bandında nabız ölcer var mı bilemiyorum ama bas ağrısı muıhtemelen cok yüksek nabızdan kaynaklıdır.
    muhtemel 150 nabzın üstüne cıkınca alnında damarlar cıkmaya baslar yüzün fazla kızarır.
    nabzını 140 dolaylarına sabitleyebildiğin seviyeyi bul ve o sekilde sabit kosu veya yürüyüs olarak devam ettir.

3. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkürler, sabah maalesef imkanım yok, 06:00 da kalkıp işe gidiyorum, birde koşuyu doğal yapıyorum sahilde koşuyorum. peki koşudan hemen sonra muz yemelimiyim?

4. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    akşam koşuyorsanız.. öğlen veya ikindin muz, kuru kayısı, kuruincir gibi enerji verici meyveler yiyebilirsiniz.

5. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dediğiniz mantıklı aslında, akşam üstü saat 15:00 16:00 gibi dediklerinizden yenebilir.

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş