koşarken bulantı neden oluyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve super_hornet tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

her açtığım başlık siliniyor umarım bu silinmez arama tarama yaptım hiçbi yerde birşey bulamadım..

5 gündür 20 dk koşuyorum..orta hızda...bu sefer bi interval deniyim dedim
    (boy/kilo/ yaş/ = 1.78/85/24)

hızı arttırayım sonra yavaşlıyım dedim...hızlandım baya 20 sn sonra mideme bulantı girdi...

sonra tempoyu düşürüp devam edince geçti..

neden bulantı giriyor bunu önlemek için ne yapmak lazım ?

midem dolu değil 2.5 saat önce yemiştim yemek

2. drkhn

drkhn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ben basketbolcuyum kondusyon çalısmalarında bizdede hep kusanlar midesi bulananlar olur hep. Bu nabız atışının birden çıkması inmesi ile ilgili derdi hocalarımız.Benim bildiğim bu ama yanlısım varsada buyuklerim duzeltir heralde.

super_hornet bunu beğendi.
  3. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bilmiyorum alakalı mı ama bende sabahları koşardım. Sabahları aç karnına koştuğum zamanlarda bende de miğde bulantısı yapardı. Şu an gece antrenmanlardan sonra kondüsyon bisikleti kullanıyorum bulantı yok. Ve vücut su kaybettiğinde miğde bulantısı yaptığı konusunda birşey okumuştum... Umarım doğrudur doğru bilgilendirmişimdir.

4. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Vucudu yormadan önce karbonhidrat alımını ayarlamalısınız diye düşünüyorum. Ben karbonhidratlı besinlerle beslenmeden ağır çalışınca feci bir mide bulantısı ve baş dönmesi yaşıyorum arkasından direk uykum geliyor. Vucut reset atıyor gibi :)

Sayfayı Paylaş