Koşamıyorum,Kardio yapamıyorum nedeni....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lantis44 tarafından 24 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben diyetteyim ve haftanın 5 günü spor yapmak istiyorum fakat midemden hiç olmadığı kadar 3 aydır rahatsızım biraz zıplasam,hareket etsem her şey boğazıma geliyor,Spor salonuna yazıldım 1 ayda 3-4 kere gidebildim anlayacağınız 3 aydır hayat kalitem dibe vurdu tek yapabildiğim yürüyüş (tempolu) ama bu seferde pek terlemiyorum morelim bozuluyor sanki efor harcamıyorum ve boşuna yapıyorum.Sizce yürüyüşü diyete sağlam bir takviye olarak sayabiliyormuyuz ? Canımı sıkan koşarken ve kardio yaparken atletimi elimle sıksam ter akıyordu buda beni morel olarak çok iyi yapıyordu.

1-1.15 saat arası yürüyebildiğim kadar tempolu yürüyorum.

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Sorun beslenme şeklinizde olabilir. Diyetinizi bizimle paylaşırsanız, yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Mide kapağında problem olabilir eğer yediklerniz boğazınıza geliyorsa doktorunuzla bir görüşün.

Yürüyüş diyete elbetteki sağlam bir takviyedir.Tempolu olduğu sürece

Wills71 bunu beğendi.
  4. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tempolu yürüyüş ile birlikte bisikletide ekleyebilirsin programına.

5. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Midem için doktorabirkaç kere gittim.Endoskopiye bile girdim ama nafie günde kaç ilaç alıyorum fayda olmadı.Antral gastrit diye bir şey çıktı.Mide sorunu diyet önceside vardı sadece devamlı şekil değiştiriyor sorun.Bir ara ekşime ve yanma yapıyordu şimdi durumu bulantı ve çekilmez ağrılara bıraktı

Diyetim.

Gün içinde yediklerimi toplu yazayım

2-3 kuru kepek ekmeği(Çok ince)
    Öğlen kepek makarna haşlanmış
    2-3 yumurta beyazı bir bütün
    Akşamları 150-200gr tavuk
    Salata
    Akşam 8-9 gibi bir bardak light süt
    Protein takviyesi için.Diyete yönelik protein tozu

6. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Ben mide rahatsızlığınızın diyetle birlikte çıktığını düşündüğüm için sormuştum aslına bakarsanız.

Bu konuda doktorunuzla görüşmeniz çok daha doğru olacaktır.

Sadece beslenme programınıza birkaç eleştiri yöneltebilirim.

+ Programınızda salata hariç hiç sebze yok. Günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarınızı alabildiğinizi hiç sanmıyorum. Sebze yemekleri hem lif kaynağıdır hem vitamin ve mineral. Brokoli gibi şeyleri tüketmeyi ihmal etmeyin.

+ Gün içinde aldığınız toplam protein miktarı 50 gramın biraz üstünde (toz hariç). Spor yapmayan bir insanın dahi günlük alması gereken protein miktarı 70 gram civarıdır.

+ Gün içinde almanız gereken yağ ihtiyacınızı da karşılayabildiğinizi sanmıyorum.

Beslenmenizin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Ancak beslenme programınızda değişiklik yapmadan ve spora devam etmeden önce doktorunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. Beslenme programınızda yapacağınız değişiklikler sizin özel durumunuza zarar da verebilir, o yüzden doktor fikri alınmalı.

7. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Protein için çare bulabilirim ama bu yağ dediğin hangi yağ,bildiğimiz ay çiçek yağı gibi bir şey mi ve değilse ne şekilde almamı önerirsin.

Wills71 bunu beğendi.
  8. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Boy ve kilonuzu bilmiyoruz, o yüzden günlük ihtiyacınızı söyleyemem. Ancak vücudunuzun sağlıklı işleyebilmesi için günlük 30 ila 50 gram arasında (minimum orandır) yağ tüketmeniz gerekli. Diyet yapıyor olsanız dahi.

Sağlıklı yağlar; balık (omega 3), zeytinyağı, fındık, fıstık, ceviz, badem vs. gibi besinlerde bulunan yağlardır. Şu siteye de bakabilirsiniz. Yağ tüketimine dikkat etmeniz gerek, ihtiyacınızdan fazlası diyetinizi sekteye uğratabilir, özellikle kuruyemişlerde işin ayarı kaçabiliyor. Salatanıza bir miktar saf zeytinyağı (rafine önerilmiyordu sanırım) dökebilirsiniz. Tükettiğiniz, tavuk, tam yumurta gibi besinlerden bir miktar yağ alıyorsunuz ancak bunun miktarı günlük ihtiyacınızı karşılıyor mu bilemiyorum çünkü genelde sıfır yağa yakın bir beslenme şekliniz var.

Şu mesajımda protein, karbonhidrat ve yağ tüketimiyle ilgili birkaç ufak bilgi vermiştim, işinize yarayabilir belki, özellikle programınızı protein açısından zenginleştirebilmek için. Ayrıca günlük protein, karbonhidrat ve yağ miktarınızı hesaplayabileceğiniz bir sitenin linki de var.

Ancak dediğim gibi hangi besinleri tüketmenizin sakıncası vardır, yoktur bilemiyorum. Protein ağırlıklı beslenmenizin sakıncası olur mu onu da bilemiyorum. O yüzden doktorunuza da danışmanızı öneririm.

Son düzenleme: 24 Ocak 2011
  9. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Peki Vitamin için günde 1 adet supradyn tablet kullansam az bir şey dengeler mi ihtiyacımı ?

10. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    lantis44 Aynı sorun bende de var.Koltuğa yatıyorum kalkınca bile oluyor midem boğazıma kadar gelıyor.Asitli şeylerden olabilir diye düşünüyorum ama.?Şuanda bile oluyor çay içiyorum :p

Wills71 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş