Klasik vücut geliştirme mi p90x/p90x2 mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve EdgeVII tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar selam, 10 günlük bir aranın ardından salon üyeliğimin de bitmesiyle beraber daha önce kafamı kurcalayan konu tekrar gündeme geldi.

Klasik vücut geliştirmeye devam etmek ile p90x yada p90x2 programlarını uygulamak arasında kararsız kaldım.
    Hiçbir zaman bulk yada çok iri olayım amacında olmadım. Orantılı define ve estetik bir vücut amacı güdüyorum bu sporda.
    p90x ve p90x2 before-afterları malum. normal bodybuildin ile 3ayda alınmıcak sonuçlar mevcut.
    Bilgili arkadaşlar ve deneyim etmişarkadaşlardan bu konuyla ilgili fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum.
    Sizce klasik vücut geliştirmeye devam mı yoksa p90x denemeli miyim? :)

2. captctlk

captctlk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    p90x i tavsiye ederim sana p90x2 ile başlarsan uyum sağlayamazsın . p90x2 p90x in devamıdır. önce p90x i bitir diğerine sonra geçersin

3. actively

actively Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    P90x çok başarılı bir program, ancak o kadar da zor. Hiç başlamadıysan ne kadar zor olduğunu bilmiyorsun demektir. Kendine güveniyorsan önce p90x öneririm.

4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Hiç başlamadım, verim alıcaksam yaparım diye düşünüyorum 1 hafta zorlanır 2 hafta zorlanır alışılır bence. Azimliyimdir :)

5. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    başlığa hitaben cevabım :

klasik vücut geliştirme

6. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Benimde kafamı kurcalayan bir olay hem diger klasik ant. göre daha zevkli olucagını düşünüyorum sıkılmadan yapma açısından güzel bi program bence bende başlamayı düşünüyorum

7. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Bi karar verebilsem, bu kararsızlık sürecinde evde vücut ağırlığıyla çalısıorm sadece mekiktir şınavdır vs. :/

8. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    p90x in yoga ve esneme günlerinde klasik vg yap diğer günler p90x ben öyle yapmayı planlıyorum inşallah basarırım

9. EBaytar

EBaytar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle P90X ile başlamanızı öneririm. O bile çok zorken P90X2 ile başlamak hata olur.

Dediğiniz gibi 2.haftada alışırsınız. Beslenmenize dikkat etmezseniz antrenmanlar gözünüzde çok büyüyor(yaşadım oradan biliyorum :))

Özellikle 1 protein ve recovery ürünü kullanmanızı tavsiye ederim.

Bunun yanı sıra çok zevklidir, açıkçası klasik bodyde alamadığım keyfi beachbody'nin programlarında aldım...
    Bol bol şınav çekeceksiniz zaten P90X'te. Hem de her türlüsünü :D
    ---

P90X yaparken ekstra olarak klasik body yapmanın pek anlamı olacağını düşünmüyorum. Ayrıca yoga ve özellikle esneme günü önemsiz günler değil, atlamak programdan alacağınız sonuca negatif yönde etki edecektir.

Ben Shaun T'nin Asylum programına başlayacağım. Belki Asylum ve P90X'i birlikte yapabilirim.

Son düzenleme: 1 Ocak 2013
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    842
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kesinlikle p90x ve sonrasında p90x2.Diğer üyelerinde söylediği gibi biraz zor bir program ama gelişim vaad ediyor.Ve çalışma stili bakımından hep gözüme hoş gelmiştir.Tapout XT'nin bir programından 2 video kesit alıp klasik vg ile kombinasyonlu olarak yapıyorum her hafta düzenli ama onda hareketler biraz daha hıza yönelik o yüzden klasik vg ile yapılabilir.Ama p90xde öyle değil yaparsanda klasik vg ile felan sakın yapma o programa uygun yap , kendi beslenme programı var programın onu bi araştır onu uygula demiyorum ordaki besinlerin oranlarına benzer besinler uygulamanda verim almanda yararlı olabilir.

Sayfayı Paylaş