Klasik Omuz sakatlığı (Tavsiye verir misiniz)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve EnTranceD tarafından 29 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EnTranceD

EnTranceD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Klasik omuz sakatlıklarından birini yaşıyorum,komple ön üst ve arka omzu kapsayan bir sakatlık, şöyle bir durumu var,örneğin şuan otururken hiç bir ağrı sızı yok,yatarken koşarken,bacak yaparken,hareket ederken yok,ama bazen yanlış bir hareket yaptığımda,mesela masanın üzerinden kedi vardı kolumu kaldırıp alırken tak diye gene attı omzum ve attığı zaman beni kitliyor,acıdan kıpırdayamıyorum,acıyı geçirme taktiğinide buldum,kolumu yukarı aşşağı sağ sol,ileri geri çekince omzumdan kütürt diye bir ses geliyo ve düzeliyo,sanki hiç sakatlık ağrı yokmuş gibi,ama gene dediğim gibi mont giyerken,değişik ağırlık aldığım zaman elime ters bi biçimde,şöyle anlatayım,sağ kolumda bişey kaldıracağım zaman ve kaldıracağım şeye dikkatimi vermediğimde omzum ağrıyor,ama elime dumbell alayım 6 7 kiloluk yukarı aşşağı yapayım hiç ağrı olmuyor,gizli bi sakatlık gibi sinsi sinsi bekliyor sanki orda. Yaklaşık 4 gün oldu durum aynı ve devam edeceği kesin, şöyle bir tavsiye istiyorum,personel trainerla çalışıyorum,kendisi bugün spor-masörüyle konuşup bana geri dönecek kendi tavsiyeside spor-masörüne gitmem yönünde,normal doktoar gitme dedi gerek yok dedi,sana sadece dinlenmeyi söyleyecek dedi,yarın masajada gideceğim, sizce sakatlık geçene kadar antremanı kesmeli miyim ? Ve bir de bilirkişiler acaba anlattığım belirtilerden sorunun ne olduğunu söyleyebilirler mi ? Şimdide teşekkürler bol şanslar

2. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Omuzdaki bağları gevşetmişsin gibi geldi bana. Benşmde her sene 1 defa başıma gelirdi. Bir şeyi atmak içinn kolumu geriye attığımda bir kütürt ve acı olurdu. Fizik tedaviye gittim. Gevşemiş bağlar dediler. Ömür boyu düzelmezmiş. Hatta böyle dikkatsizce devamlı yerinden oynarsa , iyice gevşermiş. Neyse ...dedilerki spor yapcan çevredeki kasları güçlendireceksin. Omuz çalışırken hep dikkat ediyorum. Hem güçlendiğini ve daha stabil olduğunu hissediyorum hemde dalgınlıkla sakatlık riskini azaltıyorum. Size tavsiyem zorlandığınız an bırakın yaptığınız hareketi. En azından bir süre.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. EnTranceD

EnTranceD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Teşekkür ederim. Ben spor-masörüne gittim bugün profesyonel,ağrı yerimi buldu ve çoğunlukda voleybolcularda olan bir sakatlığımın olduğunu söyledi. Masaj tedavisiyle geçmez dedi,geçene kadar antremanı bırakmamı önerdi,aynı zamanda 2 günde 1 iğne ile ödemi silebileceğini ve iyileştirebileceğini söyledi. İğne taraftarı olmadığım için,antrenorumun verdiği ilaçları kullanmaya başlıyacağım büyük ihtimal. İşin garip tarafıda omuz çalışmadığım gün sakatladım...

Secretsoul bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş