Klasik olucak ama çok zayıfım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve SkyLee tarafından 12 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Pekmez bal reçel vs şekerli şeyleri abartmaya sakın kalkma, eğer yağlı ve şişko + sağlıksız bir vucut istemiyorsan, ama amacın sağlıklı beslenip temiz kütle almak ise, kaliteli karbonhidratlar, proteinler, yağlar ve meyvelerden faydalanmalısın. Reçel bal pekmez abartılı şekilde hiçbir insan kullanmamalı

2. SkyLee

SkyLee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Alışveriş için bi listeyle tavsiye alabilirsem çok minnettar olurum

3. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum meyve olarak muz,şeftali,çilek alabilirsin. Yulaf ezmesi veya müsli alabilirsin (eti lifalif). Tavuk ızgara tava ya da tavuk göğüs al, ton balığı al (bim'de ucuz bunlar) süt, yoğurt, yumurta, peynir al (yarım yağlı veya light olsun ) esmer makarna al, ekmek tam buğday al. Domates, salatalık, marul, maydanoz, dereotu vs al her yemekte mutlaka salata ye. Salatayı zeytinyağlı tüket, kaliteli yağ ve karbonhidratları tüketmekten korkma dostum. Kendini zorla özellikle ton balıklı makarna ve yulaf ezmesi sana kilo aldıracak şeyler. Ama spor dışında sağlıklı beslenmek her insanın başlıca amacı olmalıdır, araştırma yaparak, farklı besin kaynakları da bulacaksın bütcene göre. Unutma bu işin makrosu kadar mikrosu da çok önemli. Makro nedir? Protein yağ k.hidrat. mikrolar neler? Vitamin mineral ve su. O yüzden her gün sebze ve meyve tüket

4. SkyLee

SkyLee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bunlar için her gün yeterli param olur umarım ama zorlayacağım çok teşekkür ederim

Nanza bunu beğendi.
  5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Hocam bu dediğinizi başkası deseydi kızardım, ama siz yazdığınız için vardır bir keramet diyorum.. Bu önerdiğiniz şekil, sağlıksız kilo alımına yol açmaz mı? Yazdıklarınız basit karbonhidrat içermiyor mu? Hep şekerli yiyecekler..

6. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen ben de bir açıklama bekliyorum. Muhtemelen kalori açığını doldurmak için söylemiştir. Çünkü bazı insanlar gerçekten acayip bir metabolizmaya sahip.

7. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Her ne olursa olsun, aşırı şekilde reçel pekmez bal vs tüketmek hem sağlık hem de spor açısından iyi bir durum değil

8. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Cok basit asiri derece ekto kisilere tavuk pilav dieti yazmak ahmakliktir..bu kisiler 5000 6000 kalorileri ancak bu onerdigimiz basit karbolari harici tuketemezler. 50 kiloluk kemik yigini bir kardesimizin o kucucuk midesi ile kompleks karbolar ile kalori acigi kapatmaisni beklemeyiniz. Bizde bu yollardan gectik. Bu tarz kisiler ne olursa olsun uzun sure yag tutamayacaklardir zaten. Kilo alimi saglandiktan sonra kademe kademe bu basit karbolar azaltilir. Basladigimda bu spora 59 kilo idim. Mecburen basit karbolarla beslendik sonralari sporcu beslenmesine donduk ancak en az 10 15 kilo qldiktan sonra. Su an 83 kilo civari %8 civari yag oranindayim...

stefan35 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  9. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Benim anlamadığım nokta neden 10-15 kilo aldıktan sonra basit karbonhidratları azaltıyoruz? Kütle artınca kalori ihtiyacı da artmaz mı?

10. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Katılmıyorum, bu spora başlamadan önce incecik çelimsiz bir vücudum vardı, boyum uzun iyice ince gözüküyordum, her gün çikolata, bisküvi, nutellalı ekmek, çilekli sütler, meyve suları, meyveli yoğurtlar, kola, vs sınırsız derecede tüketen biriydim. Yağ tutmamakla beraber 1-2 kg bile nadiren alıp veriyordum, spora başladığım ilk 1 sene yine bilinçsiz beslendim, gelişim yok denecek kadar azdı, ne zaman bir beslenme düzeni oturttum o zaman kilo almaya başladım, kendimi daha fazla yemeye zorlayarak (tok hissettiğim halde ) sürekli yedim yiyebildiğim kadar. Günde 5.000-6.000 kalorinin sağlık ile yakından uzaktan alakası yok bana göre. Mide reçelle pekmezle çikolatayla büyümüyor, oradan gelecek kalori insana ne kazandırır? Ben kesinlikle katılmıyorum, bir sporun (özellikle amatörce yapılıyorsa ) amacı önce sağlık, sonra estetik olmalı.

11. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Guzel kardesim algilama hatasi yasiyoruz, sadece bunlarla beslen demiyoruz. bunlari kalori tamamlamak icin kullan diyoruz. Arpa ile yulafi karistirmayalim. Bircok kisi kilo sikintisi (alamama) yuzunden sosyal hayata sikintilar yasiyor. Bir cok ogrencim 50-60 kilolarda 180-185 boylarda kendileri yilalrdir kilo almaya ugrasiyorlar. Elbette saglik onemli ancak belirli donem 5000-6000 kalori alimi heleki ekto bir adam icin siinti yaratmayacaktir.

basit karbonhidratlari azaltip kompleksleri devreye sokuyoruz, daha cok insulin kontrolu sagliyoruz, kontrolu ele aliyoruz, yaglanma vs onune geciyoruz.

Ektolar baslarda yag alimina muasit olmasada 10-15 kilo aldiktan sonra ister istemez yaglanma egilimleri olacaktir.

stefan35 ve burakbyr bunu beğendi.
  12. SkyLee

SkyLee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Şekerli ürünleri fazla tüketmiyorum zaten reçelmiş balmış falan, yemeklerimde az tuz kullanıyorum içeceklerimi şekersiz içiyorum yani en azından bu ay böyle yapmaya başladım, ciddi doymadan kalkmıyorum burda yazan çok şeyi deneyeceğim herkese teşekkürler

Sayfayı Paylaş