Kisir mi oldum ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Alaves777 tarafından 15 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. Alaves777

Alaves777 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar body ye baslayali 5 ay oldu.Hers ey iyi gidiyordu 3 ayda Protein+Creatin kullanmaya basladim antreman sonlarinda. Antreman yogunlugunu ve daha agir calismaya basladim
    1 ay gectikten sonra menimdeki degisiklik farketmeye basladim kumelenmis(toplu halde,4-5 kume seklinde ve beyaz bi su seklinde) ve jelimsi bir yapisi olmaya basladi normal halinin aksine.proteinleri kestim ama body ye gitmeyi devam ediyorum.Acaba vucud disardan alinan proteinler yuzunden sperm uretimini mi durdurdu(bildigim kadariyla spermin buyuk bi kismi proteinden olusur) veya zayifladi yaklasik 3 hafta oldu ve durumumda hala duzelme yok doktorada gitmedim ama artik gitmekten baska cagre yok gibi.Bilginiz varsa benle paylasacak bana yardimci olacak yada konu hakkinda beni aydinlatacak .Lutfen cevaplarinizi bekliyorum

2. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Protein veya supplementler tam tersi olarak sperm yapımını, cinselliği olumlu yönde etkiler. Tam tersi tetikler yani. Spermler zaman zaman o şekilde olabilir, sorun olmamalı bence. Ama en sağlıklısı hormon testi ile doktora görünmek derim. Geçmiş olsun..

3. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    cinsel bir hastalığa yakalanmışsındır büyük ihtimalle.
    doktora görün hemen

4. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet derhal doktora git, başka bir sebep vardır büyük ihtimalle.

5. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    meraba Alaves777 bende karbonhidrat içtigim için aynı sorun olmusdu.

bak bi ürologa git orda bi spermorgam testi yaptır aynı zamanda testesteron seviyesine baktır..bide ultrasonda yumurtalıkların filimini ceksinler..ayrıca bide düst filimi çeksinler ...ama en önemlisi spermorgam testidir yaptır bakalım spremlerin yüzde kacı hızlı veya yavas sıkma canını ..içme o tozları s..r et
    bunların toplam maliyeti 83 ytl ben emekli sandıgı oldugum halde bu maliyet cıktı..at gitsin bilader o tozları..zaten prof.dr müftüoglu yazmısdıda kitabında bunların spermleri bozdugunu..bende tekrar kullanacaktım vaz gectim..

6. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    zaten ayrı baslık acıp kitap sayfasını forma tarattırıp koyucam ....ve zararlı olan daha bi çok seyide ekliycem

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler, ne dediginizin farkinda misiniz?
    Ben aralikli olarak 7 senedir bu tozlari kullaniyorum, sperm bozdugu falan sacmalik...
    Burasi bir vucutgelistirme forumu, hadi bilmeyen arkadasi anliyorum, o sadece fikir yurutup soru soruyor.
    Ama sen napiyorsun Firat, resmen atiyorsun, kusuruma bakma, ama bu resmen desteksiz atmak.
    Disaridan protein aliminin spermleri bozma dusunceside cok enteresan.
    Proteini ha etten almissin, ha protein tozundan, bu hormon mu? Disaridan protein alinca vucudun dengesi bozulsun, tabii disardan alacaksin proteini, bitki gibi, fotosentez yapip enerji uretecek degiliz heralde!
    Spermlerindeki sorunu uroloğa danış, ve bence adamın aklını karıştırma, ben protein tozu içiyorum diyerek...
    Geçmiş olsun.

8. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    peki karasan ben yarın buraya prof .dr.osman müftüoglunun kitabında yazan amino asit prot.tozu ceratin gibi maddelerin ne işe yaradıgını koyucam..sizbu8 adam kim derseniz bi kitapcıda hemen 2 dakika adamın öz gecmişine bakın..zaten sürekli televizyonda cıkıyor gaztede heralde hürriyette yazıyor benim elimde yazılı kaynak belge var..ya sende...aksama nekleyebilirim ama olmazsa yarın ekliycem

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Yurt dışındaki çok daha ciddi ve kaliteli doktorlar protein tozlarının zararsız olduğunu açıklıyor. Protein tozunun üretim mantığını bilen zaten protein tozundan korkmaz. Birçok gıdadan çok daha doğal bir ürün. Öte yandan eğer kalitesiz şirketler protein tozlarına kaçak olarak androjen katarlarsa ve insanlar da 10 yıl bunları kullanırsa tabi ki sorun olabilir ama o da bizim uyanık olmamıza kalmış, bodye yeni başlayan herkes ilk birkaç kez kazıklanabilir veya yanlış mallar kullanabilir ama bu forum ve benzeri oluşumlar da bunun için var.

10. cango1983

cango1983 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    bence olumlu yonde artması gerekirdi,arkadasım sen en iyisi bi doktora gorun,cevremde bu sporu yıllarca yapanlar var ki bende kullanıyorum supplement boyle bi etkisini ilk defa duydum...

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    O adamin kim oldugunu biliyorum, Demirel'in doktoru olarak isim yapan, demode bir tip hekimi.
    Detokstan sıkça bahseder, böyle bir beyanatı olduysa benim gözümde sıfırın altında bir konuma düşecektir kendisi.
    Dediğim gibi, bu takviyeleri 7-8 senedir kullaniyorum, kisir olmadigimi iki ayri olayda öğrendim maalesef, cinselliğimi negatif etkilmek söyle dursun, cok iyi beslenmeden kaynaklanan artıları bile olmuştur protein tozlarinin.
    Zira vücudun kendini yenileme hizini arttirir protein takviyesi, whey protein'in ise, bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi üzerine bir çok araştırma var.
    Spor hekimi ya da beslenme uzmanı olan insanlar besin takviyeleri hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirler, ama bizim ülkede, herkes her konuda uzman olduğu için atıp tutan çok oluyor.

12. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada konusu açılmışken bişey sormak istiyorum;ultimate ürünlerinde steroid olduğunu yazmıştı bi arkadaş(emin değilim hsd olabilir) bu ne kadar doğru ve ayrıca eğer doğruysa zarar verebilecek miktardamı?

13. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Yumurta,et,süt vs aldığın protein dışardan alınmış olmuyormu?Nasıl bir mantık bu böle.Ülkemizde aydın insanlar hep yanlış şeyler sölediğinden arkasından dabinlerce kişi gidiyor.Bunun en büyük örnekleride yaptığımız şu spor.Elli türlü söylenti dolaşır yok kuşu kalkmazmış vg yapanın yok gayler yaparmış vgyi.Yok protein tozu öldürürmüş öldürmese de süründürürmüş...bırakalım artık bu kafaları arkadaşlar her okuduğunuza inanmayın.Türkiye de gelişememkte olan sporcuların önünü biraz da ha kapamayın.Okadar ön yargı yaratıyorlar ki bakınız örnek ben hiç bir supplementi kullanmama ailem müsade etmiyor...neymiş zararlıymış onların hepsi...İşte bu kafada gidersek ilerlememiz zorlaşır...Bare gençler biraz daha araştırmacı olsun.Çeşitli kalıplara bağlı kalmayalım...Saygılar herkese.Yanlış kelime kullandıysam affola herkesten... :!:

14. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
  15. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    arkadaslar bende deli gibi optimum protein tozu alıp kullanmak amino asit kullanmak istiyorum ama simdi böyle seyler okuyup basımada talihsiz bi olay gelince ister istemez böyle davranıyorum..dün demişdim kitabı ekliycem diye buyrun kitab yukarda

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    fırat bişey olmaz bunların katbe kat fazlasını kullanıyorlar

17. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    O hayat bılgısı kıtabının kendısı bastan sona faul, proteın tozu , amıno acıd entrenman yapılmadan alınırsa bır faydası olmaz,
    ama egzersızle bırlıkte kas yapar, artık bunun da dogru oldugunu anlatmak ıcın ugrasırsak yandık. Kreatın gene enerjı kaynagıdır ve faydası yuzdeyuz ıspatlanmıstır, ne sekılde etkısı oldugunu yag yakmak ıle ılgılı yazımda anlattım.

Ayrıca dıger verılen bılgılere hıc gırmek ıstemıyorum, bunların hepsının cevapları bu forumda var.

Bu hayat bılgısı kıtabını yazanın ıyı deneyımlı fakat muhtemelen body yapmamıs, kel kafalı ve gozluklu bır ogretmen oldugunu unutmayın, bır bedenegıtımı hocası yazsa boyle yanlıs bılgıler vermez cunku.

18. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Ben forumdaki üyelerle mesafemi yıldız sayısına göre ayarlıyordum.Tek yıldızla 3 yıldızlı birine saçma bir soru sorup aptal konumuna düşmeyeyim.Benden bilgili insan nede olsa diyordum.Ama alınmasın Fırat 26 hala iddialı bir şekilde supplementlerin zararlarını savununca hayallerim yıkıldı.Kitapta creatin ve aminolardaki androjenik etkiden bahsediyor.Hangi androjenik etki.Bu etkiyi creatin sağlamaz ki.Aminolarda Ornithin yada arginin varsa hormon salgılanmasını artırır.Oda zararlı değil.Padişah macunuyla gerdeğe girmek gibi bişey.Neresi kötü.Ayrıca USA sağlık bakanlığı bu tip ürünleri kontrol etmeden piyasaya sürdürmez.FDA Sanırım.Biz farzedelimki supplementlerden zarar gördük kimsenin umurunda olmaz ama bir USA vatandaşı en ufak zararını kanıtlasın o şirketin ocağı söner ve bunu şirket yetkilileri dahil herkes bilir.Ve kişisel bir fikir eğer bir ürünün yan etkisine inanıyorsanız o yan etki sizi bulur.Yan etki olmasa bile vücut yaratır.İnanmıştır çünkü.İster supp ister steroid.Negatif enerjiyi çekmekle alakalı bir durum.Korktuğum başıma geldi derler ya öyle bişey.Soğukkanlı olun araştırın ama her söylenene de inanmayın.Fırat26 sanırım biraz telaş yaptı ama araştırmayı seven bir arkadaş doğruyu bulacaktır.

19. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    dostum unutmaki yıldız sayısıyla bilgi dogru orantılı degildir ben bugune kadar 3 kitap bitirdim 19 cd izledim defalarca..internette bulabildigim bütün body sitelerini defalarca okudum kimi zaman 9 saat inceledim..defter tuttum 2 tane ama hala yolun basında oldugumu düsünüyorum.hala body konusunda cahil oldugumu düsünüyorum..onun için mazur görün..dedigim gibi yıldıza bakma dostum...ama kullanmayı istiyorum..sonunda dayanamıycam ve kullanıcam hsd optimum demişdi onu alıcam

20. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    fırat şu anda trye gelen bulgar malı optimumlar var ancak birkaç söylenti var sahte bulgar malı diye bide bulgarda optimum yarışma düzenleyecekmiş para ödüllü hem sahte hem yarışma çözemedim bi türlü ben uzak duruyorum şimdilik ama nette satılanlar için bişey diyemem

Sayfayı Paylaş