kisa bilmece seklinde bir hikaye...mantiksiz olan yeri bulun

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sivasli tarafından 11 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bir adam sicak bir havada tiyatroda kafasini karisinin omuzuna koyarak uyur.rüyasinda fransizlar bu adami yakalar ve giotine götürürler.cellatin ipi kestigini ve giotinin boynuna dogru geldigini görür.o sirada yelpazeyi sallayan hanimida yelpazeyi düsürür.adamin bogazina degen yelpazeyi adam giotin sanarak oracikta ölür...bu hikayede mantiksiz olan yer neresidir?

Son düzenleme: 11 Ocak 2009
  2. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bildigim kadarıyla giyotinin, cellatın kesebilecegi bir ipi yok.

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    okundugunda içinde bir pürüz yokmuş gibi duruyor..peki, bu rüyanın bu oldugunu nasıl öğreniyorlar ki, ben onu anlamadım..

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hemen de övüneyim, ikinci okuyuşta da buldum diye... :)

Giyotine konulan birisi giyotinin üstüne geldiğini göremez, haberi de olmaz. Giyotin yukarıdan gelir, mahkum aşağı bakar. Sağlıklı bir giyotin infazında kesimin enseden başlaması gerekir ki omurilik hemen kesilsin.

Morphling bunu beğendi.
  5. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    ölen bir insanın rüyasını nerden bilebiliyorlar??

6. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    gaddar kemal bence hemen övünme :) cünkü cevabi iki arkadas dogru vermis,,adam rüya görerken uyanmadan direk ölüyor.yani rüyasini kimseye anlatacak firsati yok...cevap burda...simdi belki diyebilirsinki benim dedigimde mantikli giotine sirti ters dönüyor geldigini göremez....sunuda unutmamak lazim bazi seyleri bilmek icin görmek gerekmez.yanindaki cellatin hareketini ipi keserken salladigi kilici vesaire... bi cok hareketi görebilir yani ve otomatik olarak bi kac saniye sonra giotinin üzerine düsecegini bilebilir...saygilar

7. c3mc3m

c3mc3m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Adamın sicak bir yaz gününde karisiyle tiyatroyo gitmesi? :)

8. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    cevap yukarida verildi,,,ayrica yaz günü insanin karisiyla tiyatroya gitmesi neden mantiksiz anlayamadim,,,yazin ille denizemi gitmek lazim

9. born

born Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öörenci
    Yer:
    istanbul
    baştan aşağı mantıksız :D sıcak günde tiyatroya gitmek,karısının omzuna başını koymak :D , giotinin geldiğini görmesi vs... :D şaka bi yana ii bi hikaye ama giotin denince aklıma ilk "a tale of 2 cities" geldi .. acayip hüzülendim :( ne güzel abimizdin sen c.dickens :p

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sıcak bir havanın hikayede geçmesi yelpazeye rol vermiş. baş rolde giyotin ve yelpaze var. giyotinin geldiğini görüyor çünkü yelpazede boğazına değiyor. demekki yukarı bakıyor. kadın adamı uykuda kucağına yatırıyor ve elinden yelpazeyi boğazına düşürmesi

işin enterean trafı ise. adamın ölmesi

11. batuhaha

batuhaha Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    niyeki belki adam ruyasında konusuyodu belki ordan bilyoruz ne gordugunu .gaddarkemal demi:)

12. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ya ben söylemek istemedim de böyle anlatılar da " e peki bunu nerden biliyoruz " dememek lazım.

Yoksa bu adamla kadını nerden biliyoruz, adamın rüya gördüğünü nerden biliyoruz, bir sürü soru çıkartılabilir uğraşılırsa... Uzatmamak lazım adam rüya görüp güya rüyasındakiler yüzünden ölmüş, böyle klabul ederek hikayedeki şaşırtmacayı aramak lazımdı bence.

Burda ben aynı şeyi tekrarlıyorum mantıksız olan yer giyotin konusunda. Giyotin enseden keser hikayede anlatıldığı gibi boğazdan kesmez dolayısıyla giyotine yatırılan kişi gelen bıçağı göremez.

batuhaha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş