Kiriş sorunları

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ümitkurt tarafından 5 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ümitkurt

ümitkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba, seneler öncesine dayanan iki kiriş sorunumdan bahsetmek ve fikirlerinizi almak istiyorum.

Biri kolu dışarı açmak/ yanda yukarı kaldırmak için kullanılan kasın (sanırım yan deltoid oluyor) kolumun dış yan tarafındaki kirişindeki sorun. Ne zaman ve nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama daha küçük ve bilgisizken incittiğimi biliyorum, yaklaşık 10 sene olmuştur. Zaman zaman, nükseder, ağrı ya da sızı yapar. Soğuk da etkileyebiliyor. Nüksettiği zaman kasın o ucu yerinden çıkmış gibi bir his veriyor. Çok kolay nüksetmez ama ani hareketle nükseder genelde. Zorlamadan omuz çalışıyorum. Ve hafif bir hareket kısıtlaması yaşattığını hissederim hep kollarımı dışarı açma hareketlerinde. Zamanında tedavi olmadığım için bu saatten sonra nasıl bir iyileştirme yapılabilir, yapılabilir mi bilmiyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Diğer sıkıntım da triceps alt kirişinde, sanırım medial head denilen yerde, yine aynı sorun. Zamanında (yaklaşık 10 sene öncesinde) zorlama ile incinmiş ve hiçbir tedavi uygulanmadan zamana bırakılmıştı. Şimdi dumbell ile kafa arkasında triceps hareketini 5 kiloyla bile yaparken çok dikkatli davranıyorum. Hatta fazla uzatmadan bitirmek zorunda kalıyorum. Tricepsi gerdirecek kadar kolumu kapattıktan sonra açmaya çalışmaktansa özellikle kaçınıyorum. Yaptıktan sonra da kolumu oynatırken bir süre o kiriş yerinden oynuyormuş gibi hisediyorum. Acı denemeyecek bir rahatsızlık ile birlikte. Fakat daha ziyade baş üstü/arkası triceps hareketlerinde sorun oluyor, bir kickbacks yaparken problem olmuyor mesela.
    Triceps sorunu için dirsek tutucu bir bandaj kullanmayı denedim ama sanırım pek etkili olmuyor. Ya da biraz kalın geldi daha dar ve sadece dirseğe yakın kısmı saran bir bandaj kullanmam lazım.

Sizlerin yorumlarından ve bilgilerinden faydalanmak isterim.

2. ümitkurt

ümitkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yazın bir şeyler ya, çekinmeyin...

Sayfayı Paylaş