Kim haklı? kol antrenmanında 9 hareket girilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zehirbey tarafından 3 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. zehirbey

zehirbey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    merhabalar 8.haftadayım gözle görülür bir gelişme kaydettim fakat salonda bir arkadasım var 4 yıldır bu sporla ilgilenıyormus basladıgında 60kiloyken simdi çok çok iyi bir vucuda sahip kendısı olay şu bana diyor ki ben basladıgımdan beri hiç hocanın antrenmanlarını programlarını yapmadım cünkü onun amacı para kazanmak senın hızlı gelişmeni istemez diyor. mesela bizim 2günlük antrenmanımız var 1.gün göğüs sırt arka kol 2.gün omuz kol bacak şeklinde ve her bölüm için 3 hareket var sadece göğüs ve bacak 4 hareket
    bu arkadasın dediği kendisi mesela biceps ve tricepsi aynı gün calisiyormus ve biceps hareketlerini 9 hareket yapiyorum 3set diyor triceps de öyle banada sen en az 6 hareket girmelisin hepsine diyor.ayrıca hergün antrenman yapiyormus hani eğer bunlar zararlı olsa bu arkadas nasil bukadar gelişmiş ben bir sonuc alamadim size danısayım dedim.
    edit:hoca herkese aynı antrenmanı veriyor kişilerle tektek pek ilgilenmiyor

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    belki arkadaşın senin gelişmeni istemiyordur, bu da olabilir... kendisi 3 hareket girip, senin 9 hareket girmeni istiyordur.

lvntgvnc, kasmıodane? ve buffdudes jr bunu beğendi.
  3. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Bencede 9 hareketse cok fazla 3x10 falan yapiyosa ama 9 set giriyosa gayet ideal sen naturelsen 9 hareket cok cok fazla mesela ben haftada 500 mg testo kullaniyom ben bile 3x10 giriyom bicepse o arkadasinla iyice bi ayrintili muhhabbet et belki sen yanlis anlamissindir.

4. zehirbey

zehirbey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    yok beraber calisiyoruz 9 hareket giriyor banada 6 hareket gir diyor

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    gerek yok hocam ya o nerden cıkmıs,1 avuçluk küçücük kaç gram bir kas grubu neyin 9 hareketi :) hakkıyla yaptıgınız 3-4 set bile yerine göre yeterli olabilir.

aynı tipte birisini dün bizim salonda gördüm.benim idmanım yaklaşık 80 dakika sürdü.benle beraber geldi benle beraber çıktı.ben 80 dakika boyunca trapezlerden kalfe kadar vücuttaki tüm kasları çalıştım,arkadaş 80 dakika boyunca en az 30-40 set sadece biseps çalıştı.uzun boylu zayıf bir tipti,muhtemelen de birkaç haftalık sporcu,kemikleri sayılıyor zayıflıktan vücudunun diğer bölgelerinde kas kütlesi namına hiçbir şeyi yok,geldi 80 dakika boyunca biseps çalıştı.ben de yanında 3set+dropset biseps hareketimi girip idmanımı bitirdim :)

kasmıodane? bunu beğendi.
  6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.951
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    arkadaşınız 9 hareketi kaçar set ve kaç tekrar yapıyor?

7. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Bu konu için ayrı bir başlık açıp uzun uzun yazmayı planlıyorum. Artık ne zamana nasip olursa :) Şimdilik çok kısa bir fragman vereyim: Body building prensipleri bağlamında dünyanın en basit sporlarından biridir ve temelde birkaç basit kurala dayanır. Konuşulacak, tartışılacak ansiklopediler konusu mesele bulunabilir ama bu bilgilerin etkisi marjinal düzeydedir. Aslolan sabır, çalışma ve doğru beslenmedir.

Bunun bir sonucu olarak mükemmel vücutlara sahip ama body building hakkında hiçbir şey bilmeyen inanılmayacak kadar çok insan var. Çünkü sadece yukarıda saydıklarımı yaparak da, bir sürü yanlış yapılsa dahi, mükemmel vücutlara sahip olunuyor. O yüzden, duyduğunuz şeyin doğruluğuna asla size öğüt veren kişinin vücuduna bakarak karar vermeyin. Ben şahsen profesyonel atlet veya doktor olmayan kişilerin yazdıklarına, isterse Arnold kadar vücudu olsun, şüpheyle yaklaşırım. Size de aynısını tavsiye ederim.

İncelediğim bütün profesyonel çalışma programlarında kol (biceps ve triceps için ayrı ayrı) hareketleri 9-16 set arasıdır. Arkadaşınız bence biraz fazla söylemiş.

Edit: Konuyla bağlantılı olarak Deathlifter'in GVT günlüğüne (Bodyforumtr'nin gördüğü en iyi günlüklerden biridir) bakabilirsiniz. Orada 50 santim kolu olan müsabık salon gediklilerinin de bilgilerinin ne kadar kısıtlı olduğunu fakat bu kısıtlı bilginin onların gelişimine engel olmadığını okuyacaksınız. http://www.bodyforumtr.com/threads/gvt-alman-hacim-Çalışması-günlüğü.58883

Son düzenleme: 3 Aralık 2014
  8. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    53
    9 hareket neya 2 hareket bile yeterlidir aslında,sizin beslenmeniz hayat tarzınız aynımı ki sen 9 hareket yaparsan gelişim göreceksin

kasmıodane? bunu beğendi.
  9. zehirbey

zehirbey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    ben sordum hocam sadece ilginiz için sagolun ben 4 hareketten fazla girmiyorum zaten gerek yok diye

10. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Merak ediyorum bu arkadaş kola 9 hareket giriyorsa diğerlerine nediyor

kasmıodane? ve onur04 bunu beğendi.
  11. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Benim şahsi görüşüm şu yönde;

o arkadaş 4 yıldır salona gidiyor ve doğal olarak hoca ile tanışık samimiler. Ve asıl gelişmeni istemeyen kişi o düzenbazdır. Biceps ve triceps için 9+9 toplam 18 hareketi şahsım 2kglik genelde bayanların kulandığı o minnak pembe dambıllar ile tamamlar. Yada ne biliyim alnıma boş bar indiririm. 2 aylık birine 2 -3 hareket yeter.Onlarda temel hareketler olmalıdır.

Sayfayı Paylaş