kilox2 gr protein yeterli mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cihadislam tarafından 22 Ocak 2015 başlatılmıştır.

kilox2 gr protein yeterli mi?

1. evet

75,0%
  2. hayır

25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cihadislam

cihadislam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    forumda birçok yazılanı okudum. kilo kazanmak için kilox4 gr karbonhidrat + kilox2 gr protein + kilox0,5 gr yağ alınması öneriliyor. yani 77 kiloda olan ben için 308 gr karb + 154 gr protein + 38 gr yağ almam gerekiyor. kalori olarak hesaplarsak 2190 (karb*4+pro*4+yağ*9)kalori yapar. bu çok düşük bir değer değil mi ? ben kalori ihtiyacımı hesapladığımda bir çok site 3200 gösteriyor. -yaşım 19 boyum 179 kilom 77 hareketliyim, spor yapıyorum.- ve ben kilo almak istiyorum ki bu +500 kalori almam gerek demek. 3700 kalori nerede 2190 kalori nerede. lütfen tecrübeli bir arkadaş bu konuya bir açıklık getirebilir mi?

2. KeremPiana

KeremPiana Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    1
    Tamamen palavradir kendinde deneyip gormelisin 2500 al 3000 al kendini nasil iyi hissediyosan ole devam et kafana gore takil. :) ama 2-3 gram proteini asmanin pek bi anlani yok onu aldiktan sonra gerisini carb dan ve yagdan getir benim onerim bu sahsen ben 4-5 gram bile aldigim oldu inan bi b.kum olmadi suan 2.5 falan aliyorum carbla yag fazla cok daha iyi bence.

3. cihadislam

cihadislam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yorumun için saol kerem. bende şuan bu şekilde düşünüyorum. bakalım daha tecrübeli arkadaşlar neler diyecek

4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    185 im 86 kiloyum kilo vermem için 3000 kalori almam lazımmış ama ben o kaloriyle bulk yapiyorum :D herkeste farklidir yani bu

5. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    Bunu tamamen deneme yanılma ile öğrenebilirsin. belli bir beslenme perioduna girdiginde zaten aynada kendindeki farkı görürsün , yağlanma varsa fazla alıyorsun demektir , bazı şeylerden biraz kesersin, yağlanma yok , kas durumu iyi ,o zaman aynı şekilde ,eğer kas kaybı da hissediyorsan bu sefer besini ve proteini arttırısın. aktiviten çok olduğu yoğun günlerde daha çok enerji ihtiyacın olur, yani ağır antreman günlerinde protein ve carbonhidratı arttırırsın , boş günlerde de normal diyete göre. sonucta hesap makinesi ile gezemeyiz . ihtiyacına ve görünümüne göre....

6. cihadislam

cihadislam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    saolun bunlarıda göz önünde bulunduracağım.

Sayfayı Paylaş