Kilonun azalmasına rağmen yağ oranının artması?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mandemsnm tarafından 16 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mandemsnm

mandemsnm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, Ben temmuzdan beri salona gidiyorum aslında şubat- mayıs arası da gitmişti ve 78 kilodan 70 kiloya düşmüştüm diyet ve kardio ile, fakat bazı sorunlar yüzünden bırakmak zorunda kaldım. Mayıstan- Temmuza kadar 3.5 kilo aldım yani 73.5 kilo oldum. Temmuz ayında spor salonuna yazıldığımda ölçülerim omuz 112 , bel 87 , göğüs 98 , kol 32 idi kilom yukarda belirttiğim gibi 73.5du, bu arada boyum 1.72. Bunun dışında ağustos başında salona aç karnına giderek yağ oranımı falan ölçtürdüm ve sonuçlar şöyle çıktı; yağ oranım %21,3 , kas %40 , body mass index %24.5 , iç yağ 7 , metabolizma hızı 1700 kilom da 73 çıkmıştı , 2 hafta boyunca sıkı diyet yaptım ve sadece 1 dilim pasta ve 1 adet dondurma yedim hiç ekmek yağlı türlü bir yiyecek tüketmedim. karnımın çok acıkması ihtimaline karşın sabahları kahvaltıda 4 yumurta (sadece beyaz kısmı) lor peyniri , ballı yeşil çay, ve salata domat tükettim. ara öğünlerde 1 adet şeftali ve muz , öğlen 2 adet pirzola ( kendim pişiriyordum) , akşamüstü biraz makarna ve akşam da sütlü yulaf ezmesi tüketiyordum. fakat dün ölçülerimi ve yağ oranımı tekrar aldırdım , ve şöyle bir tablo ortaya çıktı. omuz 113, göğüs 97, kol 33, bel 84.5 kilo 71idi.Asıl sıkıntı ve benim moralimi bozan ise yağ oranımdı , 2 hafta diyet yapmama rağmen yağ oranım %21,5 ' a çıkmıştı , kas %40 olarak stabil almış, body mass index %24'e iç yağ 6'ya , metabolizma hızım ise 1680'e inmişti. Dün bu olay yani yağ oranımın artması o kadar moralimi bozdu ki sinirden napacagimi bilemedim. Bu arada salona haftanin 5 günü gidiyorum , 1 saat kardiyo (20 dk koşu bandı, 20dk bisiklet , 20dk eliptik bisiklet yapıyorum) ve haftanın 3 günü ağırlığa giriyorum. spor salonunla aramda 2.5 km var bu arada le carnetine de kullanıyorum... Sizce bundan sonra neler yapmalıyım?

2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    bence kardiyoyu fazla abartıyorsun ağırlığı adam gibi çalış 1 saat çalış

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    spor salonlarında yapılan ölçümler %100 doğruyu vermiyor zaten o yüzden bence bu kadar ölçümleri kafana takma. bak benim profilimin altında ne yazıyor ''en iyi tartı aynadır'' buna odaklan sadece.

ayrıca meseleye gelecek olursak kardiyoyu cidden biraz abartmışsın. kardiyoya başlı başına gün vermene lüzum yok ki, haftada 4 ya da 3 gün ağırlık antrenmanı yap, ağırlık antrenmanı bitince 20-30 dakika sıkı bir kardiyo yap çok daha faydalı olur. üstelik ağırlık antrenmanı sonrası vücut yağ yakımına daha müsait oluyor.

Sayfayı Paylaş