Kilom Ne Artıyor Ne Azalıyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BrockLesnar tarafından 27 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Selamlar arkadaşlar, yaklaşık 7 aydır salona gidiyorum.

Salona başlarken kilo almak yada kilo vermek gibi bir dertle başlamadım. Çünkü 181 boyunda ve 77 kiloydum. Vücut formu açısından ideal denilebilecek bir durumdaydım kısacası o doğal halimle bile. Zaten boy uzamam durduktan sonra en kötü beslendiğim dönemde dahi 73 kgnin altına inmedim, en çok yediğim zamanlarda da 82 kiloydum.

Bu 7 ay içinde kilom 81 e kadar çıktı, yaklaşık 1.5-2 aydır 79 da sabitlendi. Ölçülerim ve kaldırdığım ağırlıklarda belirgin artışlar var, vücut formum da şekillendi.

Bulk döneminde genelde kilo alımından bahsediliyor. Beslenmeme elimden geldiğince dikkat ediyorum, en azından artık temiz besleniyorum, yapay şeker içeren ürünleri almıyorum, dışardan yemek zorunda olmadıkça yemiyorum ki bu ayda 2 bilemediniz 3 kez oluyor.

Sizce bu durumun açıklaması ne olabilir ? Yani kas kazanımı sağlarken yağ attığım için mi kilom sabit kaldı yoksa tam olarak sebebi nedir çözemedim ?

Boşa kürek mi çekiyorum diye hayıflanmaya başladım son dönemde. KH alımını da arttırmaya çalışıyorum elimden geldiğince.

2. trytry

trytry Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Zaten kilon ideal değil mi yani bi yandan az az yağ kaybedip bi yandan da kas inşa ediyorsan o yüzden oynama olmuyor olabilir.1 ay öncesi ve sonrasındaki yağ ile kas kütlesi oranını karşılaştırdın mı ? Yağ azalıp kas kütlen artıyordur belki.

Sayfayı Paylaş