Kilom iLe iLgili bakarmısınız ? x(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve condor tarafından 22 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 1.77 boyunda 47 kiloyum..Çok fena şekilde zayıflığım var ne yapsam fayda etmedi doktora gittim b-a-d vs vs. dolu vitamin verdi ancak yinede hiçbir değişiklik fayda etmedi..

Asıl mesele ;

Ben 47 kiloyum ve acayip derece zayıfım [ boyumda olduğu için ] kilo almak istiyorum..Body başlayacağım ancak oturduğum yerde hiç body salonu yok..Evde abimin aldığı 8 kiloya yakın dual dumbell var..Liseye gittiğim için [ 12-7 saatleri arası ] sabahları ve akşamları çalışıyorum..Yemeği bu forumda okuduğum kadarıyla sürekli protein ve karbonhidrata yönelik yiyiyorum..

Şimdi ben supplement dedikleri tozlardan alsam [ kilo aldırıcı ] bana evdeki imkanlarım koşulunda kilo olarak bir faydası olur mu ?? olursa ne kadar ?

Tecrübeli ve bilir arkadaşlardan yardım istiyorum..

Konunun yerini burası diye umuyorum..Lütfen yardım edin aklımda intihar bile geçiyor :S:mad:
    Olumsuz mesajlar yazarak beni daha da kötüye sürüklemeyin..En azından da olsa fikir verin lütfen..

Son düzenleme: 22 Kasım 2008
  2. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi intihar filan abartmayalım. Güzel beslenerek gayet rahat kilo alabilirsin. Sitede kilo alınmasıyla ilgili biraz araştırma yap istersen. İştahını arttırmaya çalışmanı öneririm. Ne kadar yiyebiliyorsun kaç öğün?

condor bunu beğendi.
  3. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3 öğün ancak şöyle üç öğün sabah akşam gece şeklinde yiyiyorum..Siteden araştırdıklarım doğrultusunda yiyorum ama düzenli besin çizelgem yok :S

Abartmayalım demişsin ama ben bu yüzden doktorlara kaç kere gittim..Hiçbir fayda etmedi..Sınıfta kalacaktım devamsızlık yüzünden hastahane hastahane geziyordum :S İnan durumum çok vahim :S

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    1.77 boy 47 kilo gerçekten aşırı zayıflık.

Ama şunu asla aklından çıkarma ki onun da çözümü var.

Bir kere öğün sayını artıracaksın.

Sabah, sabahla öğlen arası, öğlen, ikindi, akşam , gece...

Senin gibi bir adamın 6 öğün yemesi lazım ve her öğünde gerçekten iyi beslenmesi lazım.

Yağdan çok bol karbonhidrat ve proteinle beslenmelisin. Glisemik indeksi yüksek ve basit karbonhidratları tercih etmelisin.

Bunun yanında bol bol sebze-meyve, vitamin ve mineral için.

Forumda evde yapılacak antrenmanlar kısmından faydalanıp egzersiz programı hazırlayabilirsin.

Göreceksin ki kilo almaya başlayacaksın.

Yani hiçbir bünye yoktur ki yaktığından fazlasını yediğince kilo alamasın.

Yanlız bu kadar zayıflık olunca benim aklıma 2 şey geliyor. Ya tiroidinde bir aşırı çalışma söz konusu, ya da bağırsaklarda kurt.

2. ihitmali gözden geçir. Eczanelerde kurt ilacı satılıyor. Kullanımını içindeki prospektüsü okuyarak öğrenebilirsin.

Bir dene.

Canını sıkma, çözümü var merak etme. Öncelikle şu beslenmeni düzelt.

condor bunu beğendi.
  5. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorum için çok teşekkür ederim ancak şu kurt olayı başımdan geçti doktora gittim ama kurt denen bişi yokmuş..6 öğün diyorsun ama ben okula gidiyorum..Sabahlara 2 öğün sığdırırım erken kalkıp ancak ikindi vs yapamam..Okulda kantinden alsam inan çok sağlıksız tost alıyorsun incecik kaşarın ne gibi yararı olur..beni tok tutmasını değil kilo yönünden yansıtmasını istiyorum..

peki bu durumda ben supplement alsam bir faydası olur mu ek besin niyetine..Şişeye doldururum okulda içerim..+ bir yönü olur mu??

6. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    condor...sen acizmisinki bukadar basit intihar kelimesini ağzına alıyorsun....sağlığın gayet yerinde ve dinamiksin...belliki metobolizman hızlı çalışıyor..

ilk önce bol bol yemek yemelisin bunun içinde iyi bir iştaha sahip olman gerek...sigaradan kurtul ;) sipraktin şurup al kendine günde 3-4 sefer aç karnına 1 yemek kaşığı kullan ama uyku veriyor ilk 3-4 gün haberin olsun....ve kola gibi asit içeceklerden uzak dur..çünkü aldığın bütün protein ler girdiği gibi çıkıyor vücüdundan....

spor salonu yok demişsin çevrende sende en yakın spor salonunu bul üşenme git çünkü hergün gidemiyceksin...1 gün spor 1gün dinlenme şeklinde olucak...yeni başlayan herkes için geçerli bu kural ister zayıf ol ister olma...

ve sporun maksiumum 1 saati geçmesin..;)

spor yaparkende sabırlı ol...hafif kilo çalış...hiç kimseye bakma kompleks yapma...

hiç bir toz alma şimdilik önce bir metobolizman alışsın beynin bir görsün değişikliği piskolojikmen zaten rahatlıycaksın ve başarıcağına inanıcaksın...

bende senin gibi yeniyim bu 2. ayım alacağım destek suplement karbonhidrat ağırlıklı kilo almam açısından...yani daha yeni alıyorum almamam gerektiği halde ama inandığım için alıyorum...;)unutma 2 ay önce 48 dim şimdi 54 kiloyum ;)

forumu bol bol oku incele...suplementleri incele...yeni başlayanlara yönelik yazıları incele...kilo almakla ilgili yazıları incele..beslenmeyle ilgili yazıları incele..saçma sapan başlıklar açıp milletinde canını sıkma ;) önce araştır sonra anlamadığın yerde konunu aç yardım iste....

sana başarılar dilerim...ilk önce motive ol lütfen....

sevgilerimle....

condor bunu beğendi.
  7. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok saol kardeşim..Sigaram yok kola da içmiyorum allaha şükür..sipraktin,prakten,zinco gibi ilaçlar içtim açtı yedim ama yine de alamadım :S Zorla hemen kilo almak istemiyorum kilo alacağımı bileyim zaman alsa da olur..Sabır herşeyin başı..Sende maşallah 48 den 54 iyi olmuşsun..Peki supplement spor salonu vs gitmeden evde yaptığım çalışma ile bana kilo aldırır mı ?

8. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    bak ben asla evde çalışma yapmıyorum...zaten salona gidiyorum daha neden evde çalışimki ?? unutmaki dinlenme çok önemli...

sabır dedin yaa birde sabıra ilaveten bilinçde lazım condor...

bu forumda çok kaliteli bilgiler var..fazla etliye sütlüye karışmadan forumları bol bol oku ...iyice foruma gömül ve iyice bir bilinçlen...;)

bak tek yaptığım şey şu 48 den 54 olmamdaki olayda.. spora başladım , sipraktini düzenli kullandım...sigarayı bıraktım (gerçi şimdi yine başladım) ,kolayı eve sokmuyorum daha ve öğün sayımı arttırdım tahta bulsam yemeye çalışıyorum tabiri caizze ;)

birde adam gibi su bile içmezdim artık su ve sütü bol bol içiyorum....şimdi hardline zone ve hardline carbopure aldım ikisini karıştırdım ettimi sana 2.5 kg toz ;) (120 ytl total) sütle karıştırıp içicem spordan önce ve sonra ve uyumadan önce.. ;)

ve hala motive olmadığıma inanıyorum tekrar motive olup bir daha beslenme ve çalışma programı koyucam kendime...;)

hadi dostum inan sadece yeterli....içinde var zaten inanmasan bu foruma başlık açmazdın...tek sorunun motivasyon....beşiktaş 8 tane gol yediği arsenali inönüde yendi bilki motivasyonla yenildi ;)

hadi başarılar sana dostum...

9. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol ben forumda beslenme ile biraz daha araştırma yaparak düzenli bir program yapayım..Protein tozu supplement vs de halletmeye çalışırım..Ancak şu body merkezi olayını nasıl yapıcam hala bilmiyorum..1 gün arayla diyorlar..Eve uzak olsa gidip gelemem gelsem acayip şekilde yorulur derslerde uyurum xD hafta sonu olsa 2 gün ardı ardına olmas nasıl olucak hala çözüm bulamadım..

Ha bu arada bu supplementleri spor salonlarında satıyorlarmı oralardan temin ediliyor mu ?

10. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    condor oturduğun mevki neresi ??? belki sana yakın bir alternatif söylerler arkadaşlar....

birde suplement olayını şimdi düşünme ;) 1-2 ay bir planına sadık kal ...zaten bu forumda suplementler.com sitesi var ordan güzel bir hardline yada optimum markaları alırsın güvenli ve emin bir biçimde kullanırsın ;)

şimdi önce metobolizma olsun hedefin bir alış spora ağrın sızın kalmasın ama spor salonu sorunu ne yap ne et çöz ...

11. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ankara da sincan da oturuyorum ve bildiğim pek spor yeri yok bilenler varsa yardım etsinler lütfen :S

Tmm şimdilik düşünmücem..Saol verdiğin bütun bilgiler için acayip moral buldum xD

12. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Ben abartmayalım derken abartma aşarız bu problemi beraber anlamında söyledim yanlış anlama. Eğer yemeğini çok yemene rağmen böyleysen ciddi bir sağlık sorunun vardır mutlaka doktora git ama diyetisyen filan değil ciddi bir kontrolden geçmen gerek. Yok çok az yiyorsan iştahını açmalıyız senin. Bir diyetisyene gitmeni öneririm sağlık durumun açısından ama buradaki planlarıda uygulayabilirsin. İştah açma bakımından acı yemeyi tavsiye ederim çok iştah açar acı.

13. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya bizim burda klinik var kan değerini ölçtürmeye gittik annemle doktor birşeyi yok neen ölçtürüyorsunuz deyip geri yolladı..burada okuyorum mutlaka ölçtürülmesi gerekiyor deniyor..

Bu arada drago sende sağol inş aşıcaz bu konuları 7 yıldır boyuma göre kilo olarak hep zayıf kaldım :S

14. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bir kontrolden geçmen lazım. Çünkü sağlık olarak tehlikeli bir kilodasın.

15. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    ya okadarda tehlikeli kiloda değil lütfen bende 48 dim diyorum size yıllardır :) boyumda 1.75....zıpkın gibiydim...

tamamen hızlı bir metobolizması var yediğinden fazlasını yakıyor...bukadar basit...

karbiratör ayarını yaparsa olay tamamdır...yani depoyu büyültüp benzin memesini ayarlıycak.. :) oto sektörümden olduğumda belli oldu :)

o iştahını aç ne yap ne et ;) bol bol ye...kaliteli karbondiratlar ve proteinler yemeye bak...sporuda ekledinmi yaza kadar inan 60 olursun ;) adamın birisi bu forumda başlık açmış 2 ayda 20 kg almış aman onun gibi yapmaa sakın ;) ilerde çökersin haberin olmaz nasıl çöktüğünün ..sporla birlikte sağlıklı kilo almaya bakıcaksın....olay budur...

16. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İştahım rahatlıkla açılıyor prakten vs. birsürü ilaç kullandım zaten doktorlarda bu yönde ilaç yazıyorlar kilo için gittiğin zaman..Ama alamıyorum yiyorum :S

17. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ falan ayırt yapma. Direk ne eline geçerse ye.

condor bunu beğendi.
  18. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Condor, şişeye doldurup içeceğine evden yemek götür.

Ben de biliyorum o tosta ne kadar kaşar koyduklarını. Az ahımı almadılar zamanında. Kaşarı bulmak için yer yer ortasına gelirdik tostun...

Madem yanında birşeyler taşıyacaksın at çantana 3 tane sandviç. Birini sabah-öğlen arası, birini öğlen, birini de öğleden sora ye.

Madem kilo almak istiyorsun çaba göster. Hem de öyle ekmekte kepekliye falan kaçma. Kilo almak istiyorsan esmer değil beyaz tüket. Biz ne kadar kaçıyorsak senin o kadar yaklaşman lazım.

Ben senin yerinde olsam, sabah öğle arası yarım ekmek peynir; öğlen yarım ekmek-ton veya tavuk, öğleden sonra da evden ne bulursam getirir yerim. Pasta, börek, sandviç...

Vücudunu sürekli besle.

Kurt sorunun yoksa ya tiroidin çok hızlı çalışıyor ya da bünyen bu.

Benim kardeşim de 1.75 55 kilo. Kurt yok, tiroidi normal çalışıyor. Ona da aynısını söylüyorum. Dediklerimi yaptığında 58 kiloya çıktı. Fakat bıraktığı an tekrar kilo veriyor.

Metabolizman bu. Şartları görüp ona göre önlem alacaksın. Ne kadar şikayet etsen de bu senin yapın. Ondan kaçmak yerine avantajlarını kullan. Ne avantajı var diyeceksin...

Mesela benim metabolizmam normal çalışır. Dikkat etmezsem kilo alırım, dikkat edersem normaldir. İstersem de kilo veririm.

Fakat bulk dönemi, yağ yakımı dönemi herşeye dikkat etmem gerekiyor.
    Senin böyle bir sorunun olacağını sanmıyorum mesela.

O yüzden canını sıkma. Bu dezavantajı avantaj olarak kullan.

Ayrıca bu kadar yiyip de boş durma sakın. Ufak da olsa antrenmnlar yapsan uzun vadede kilo alırken kaslanmanı da sağlar.

Sigara varsa kurtul. Asitli içeceklerden uzak dur arkadaşların da dediği gibi.

En azından 18' ini bitirene kadar da destek maddeleri kullanma. Hiçbirinin çok uzun vadede yan etkileri bilinmiyor. Testler genellikle 12 haftalık veya biraz daha uzun süreli yapılıyor. Ayrıca denekler insan olduğunda bile hepsi 18'in üstünde insanlar. Ergenlikte olan insanlarda ne gibi sonuçlar verdiğini firmalar dahi bilmiyor.
    Ne kadar albenili kutuları, iştah açıcı etkileri olsa da unutmaki sadece destek ürünleri ve sadece gerektiği zaman kullanılmalı.

İyi çalışmalar...

Son düzenleme: 22 Kasım 2008
    condor ve foranimati10 bunu beğendi.
  19. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler dediğin gibi tiroid hızlı çalışıyor..Peki bunu yavaşlatmak için bir çare yok mu :S ?

20. condor

condor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada bir sorum daha olucak..son 2 haftadır akşamları abim işten sürekli muz ve kuru üzüm getirmeye başladı..kendiside 24 yaşında ve benden 10 kilo fazla :S genetik sanıyorum bu zayıflık..Abim getirdiğinde 2 muz ve yarım kilo kuru üzüm yiyiyorum..yerken boğazım tam bitiminde yanmana başlıyor bırakıyorum..Yarım kilonun zararı varmıdır ? kan yapıyor diyorlar elim ayağım 2 haftadır buz gibi etkisi hiç yok.. [ Üzümde kocaman çekirdekli :S ]

Sayfayı Paylaş