kiloluyum body building yapmak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hoi tarafından 31 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hoi

hoi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar, bazı sebeplerden dolayı hızlı bir şekilde kilo aldım. Daha sonra yaklaşık 5 ayda 105 kilodan 83 kiloya düştüm. Hayatım boyunca bodybuilding ile uğraşmadım.Kas yapım çok zayıf. Boyum 1.73 yaşım 22. Sorularım şunlar,
    1. Ne zaman(kaç kiloda) bodybuilding yapmaya başlamalıyım özellikle omuzlarımın genişlemesini istiyorum.
    2. Yağ yakarken kas yapmam için ne yapmam gerekiyor.
    3. Kilo verdikden sonra vucudumda (göbek ve karın bölgesinde) deformasyonlar ve sarkmalar var bunları nasıl düzeltebilirim?
    Cevaplarsanız sevinirim.

2. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    1 bence hemen baslamalisin
    2 bu cok zordur o yuzden kasdan ziyade zayiflayip sonra kas yapsaniz daha makul
    3 her gun 5-10 dk hafif abs calisabilirsin

3. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    spora hemen vakit kaybetmeden başlayabilirsin. ben yağ yakarken kas yapmak için antremanlarımda dinlenme sürelerini kısaltmıştım. normal antremanlarda kardio gibi oluyor o zaman. antreman olmayan günlerdede kardio yapabilirsin bence. yağ oranı azaldıkça mevcut kötü görüntüde azalıcaktır. zamanla yok olur.
    ancak bu süreç zorlu bir süreç. önemli olan pes etmemek ve azmetmek. 1 buçuk senedir uğraşıyorum. halada devam..

4. JoinVille

JoinVille Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tabi ki spora biran önce başlamalısın :) Herkesin hayatında spor olmalı. Neyse gelelim mevzuya.
    Hem kas yapıp hem yağ yakabilir misin? Kolay olmaz tabi ki.
    Cardio + Az ağırlık çok tekrar çalışırsan düzgün bir şekilde zayıflarken az az kas yaparsın. Tabi büyük bir kas oluşumu bekleme bu hareketler senin zayıflamana da katkı sağlayacak.
    Yorucu ama kendi antreman programım şu şekilde.
    Pazartesi : 15 dk Cardio + Ağırlık ( Az ağırlık çok tekrar ) Şimdilik 3X20
    Salı : 45 dk Cardio
    Çarşamba : Pazartesinin aynısı
    Perşembe :Salı'nın aynısı
    Cuma : Pazartesinin aynısı :) Hafta sonu tatil Benim programım bu şekilde. Hiç değilse zayıflarken kas kaybını önlemiş olursun.

( BU BENİM DÜŞÜNCEM VE UYGULADIĞIM )

Sayfayı Paylaş