kiloluydum kilo aldım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zumba tarafından 19 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zumba

zumba Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar arkadaşlar ben geçen ay bu spora başladım.1,70 boyunda ve 66 kiloydum ve yağlı bir vücudum olduğu için biraz daha zayıflayıp daha sonra kilo almak istiyordum.Tabi böyle olunca beslenmemi falan hep düzene soktum karbonhidratı ve yağı azaltıp protein ağırlıklı yiyordum.2 iki hafta sonunda güzel bir şekilde 2 kilo vermiştim fakat 1 ay tamamlanınca bugün tartıldım ve o iki killoyu geri aldığımı fark ettim.İlk günkü ağırlıklardan daha fazlasını kaldırıyorum şu an acaba kas olarak mı aldım vücudumda fazla bir değişiklik yok.Yardımcı olursanız sevinirim.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenmeni gozden gecir, karbonhidrat duzeyini biraz asagi cek, bir ayda ortalama en iyi beslenme, dinlenme, idman yaptigini varsaysak 0.5- 0.6 kg kas olusumu mumkundur.

3. zumba

zumba Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yorumunuz için teşekkürler ekmeği çok az alıyordum fakat onu da kesmeye karar verdim.Şimdilik sadece yediğim proteinli besinlerin içindeki karbonhidrat ile idare etsem bir sorun olur mu bir de oruçluyken ?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Normalde ekmek yemeyi hiç önermiyorum, kendimde yemiyorum. KArbonhidrat kaynakları komlepx olmalı esmer pirinç, yulaf ezmesi gibi. Günlük beslenme programın nedir? Ramazan için yenibaşlayanlar bölümünde beslenme programı bulabilirsin.

5. zumba

zumba Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde programım
    sabah 2 tüm yumurta 100 gr lor peyniri ve çok küçük bir ekmek
    2 3 saat sonra 200 veya 300 gr yoğurt
    antremandan 2 saat önce 100 gr pilav veya makarna
    antremandan 1 saat sonra da 100-200 gr tavuk+ 100-200 gr yoğurt ve bir parçada yine ekmek yiyordum, ayrıca tüm gün boyunca 1 litreye yakın süt içiyordum. ama şimdi oruçlu olunca program komple değişti.Ayrıca antremanı iftardan önce yapsam bir zararı olur mu sizce ?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Iftardan once bos glikojen ve su depolariyla idmanl bir nevi kucuk capli kas intiharidir.

7. zumba

zumba Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hadi ya ben kendimi ona göre ayarlamıştım peki iftardan sonra yapacak olursam iftarda küçük çaplı bir yemek ile antremana çıkıp daha sonrasında esas yemeği yemekte bir zarar olur mu ?Bir de iftardan kaç saat sonra antremana çıkmam normal olur ?

8. brhmcr

brhmcr Guest

Iftar da hafif yenip, 1.5-2 saat sonra idman yapilabilir.

Sayfayı Paylaş