Kilolarla oblik hareketi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve -bodyguard- tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. -bodyguard-

-bodyguard- Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar salonda hoca oblikleri çalıştırmam için 10 kilo ağırlık alıp iki elime iki yana eğilmemi söyledi. Fakat forumda okuduğum kadarıyla bu hareketin beli kalınlaştırdığı yönünde yazılar gördüm. Bununla beraber hareketin göbeği eritmeden yapılmaması aksi taktide hızlı gelişen bir kas olduğundan bel bölgesinin kalın gözükebileceği yazılmış. Şimdi ben bu oblik hareketini nasıl yapmalıyım.
    mide programım;
    crunch 3x25
    leg raise - 3x15
    oblik 3x25
    sit up 3x25

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.057
    Ödül Puanları:
    103
    Oblik için hiçbir şey yapmana gerek yok. 10 kglik dumbbellar ile yana eğilme hareketini yaptiğinda geri dönüşü olmayan bir yola gireceğinden hiç şüphen olmasın. Aynaya baktığında hiçbir zaman V tipi vücut göremeyeceksin.Bunun yerine ÇAY bardağı gibi iğrenç bir görüntüye kavusacaksın. Denemesi bedava lakin ben spor hayatinin sonuna kadar tek bir oblik hareketi dahi yapmamanı şiddetle öneririm. Yabancı forumlarda yana eğilme hareketi sonrası neredeyse omuzlarından kalın bele sahip olan insanlar var ve ne yazikki artik yapabilecekleri bir şey yok .

3. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    ben 1.5 ay dır o dediğin dumbellerle yana eğilme hareketini yapıyorum oblikler için ne gibi geri dö
    nülmez yani onun yerine hangi hareketi yapacagız oblikler için yani adonis için ? :(

4. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Side plank deneyebilirsin.Mide programınada plank ı eklemeni öneririm.3 set dayanabildiğin maksimum süre dayan.Benim karın hareketlerimin vazgeçilmezlerindendir plank.

Ben stormblast ın yazdığını saçma buluyorum.Oblik kasları gibi ufak kaslar omuzları nasıl geçicek merak ediyorum.Kendin internette araştır biraz.Storm galiba 1-2 kum saati veya armut vücut tipine sahip kadın sporcu resmi gördü o yüzden böyle birşey yazdı.

5. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    plankıda yapıyorum ve yanlara dambıl alıp egiliyorumda dumbeller 15 kglik

6. -bodyguard-

-bodyguard- Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Başka fikri olan var mı şu konuyu tam bir sonuca bağlasak.
    Bu arada hareketi dumbell değil de makine ağırlıkları ile yaptım ama devam etmek konusunda kararsız kaldım şimdi StormBlast ın söylediklerinden sonra

Sayfayı Paylaş