Kiloları verip tekrar almak istemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emrahozsahin tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    1.75 boyunda 97.5 kilodayım.
    3-4 yıl önce 103 kilodan 88 daha sonra tekrar kilo alıp 1.5 sene öncede 108 den 88 e kadar düşmüştüm. İkisinde de ramazan ayına girip diyeti bırakınca kilo almaya başladım ve sonra disiplinden koptum. Şimdi yine 100'e kadar çıktıktan sonra diyete başladım. 15-20 günde 2.5 kilo verdim. Metabolizmam hızlı. 1 ayda hiç aç kalmadan spor yaparak 8-9 kilo verebiliyorum. Tabi sonraki aylarda bu düşüyor.

Eve trainer denen aletten aldım. Bu aletle birlikte kendi bisikletinizin arka tekerini buna takarak evde bisiklet kullanabiliyorsunuz.
    Ben kışın üşendiğim için dışarıda spor yapmayı pek sevmiyorum. Bisiklet ile evde nasıl zayıflayabilirim. Her gün 30-40 dakika sürsem yeterli olur mu.
    Ayrıca kilo verip tekrar geri almamak için ne yapabiliriz.
    Birde ideal kiloya ulaştıktan sonra biraz vücut yapmak istiyorum. Yoksa kilo verirken eş zamanlı olarak mı bunları uygulamam gerek.

Sabah Kahvaltısı: 1 yumurta, zeytin, peynir, kepek ekmeği ,yağsız süt-tahıl gevreği
    Öğlen: çorba, salata, tavuk ızgara veya sebze yemeği
    Akşam: çorba, salata, tavuk veya sebze yemeği (bazen saat geç oluyor akşam yemeği yemiyorum sadece meyve yiyorum)
    Akşam yemeğinden sonra da 1 portakal, 1 elma, 1 muz yiyorum.

Bu beslenme şekli ile hep kilo verdim. Spor yapmadığım zamanlarda ise yerimde saydım ancak bu beslenme şeklini bozduktan sonra haliyle tatlılar, ekmek araları v.s derken kiloları geri aldık. Masabaşında oturup hareketsiz kalınca da almam gayet normal. Artık kilo verip bir daha geri almamak istiyorum.

Harun848 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş