Kilo Vermeye Yeni Başladım Sorularım Var!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CryuS tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. CryuS

CryuS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhaba,

Kilo vermeye yeni başladım ve birkaç sorum olacak. Öncelikle kendimi biraz betimleyeyim. 188 cm boyunda 110 kiloyum. Üniversite de okuyorum. Pansiyonda kalıyorum.
    Sorularımı maddeler halinde sunuyorum.

1.) Spor salonuna yazıldım. Ancak kollarım ve belim çok ağrıyor. Kaldıramıyorum neredeyse.
    2.) Ekmek yemeği kestim. Saat 8 - 9 arası kahvaltı, okul olursa 12 - 13 gibi öğle yemeği, 17 - 18 gibi de akşam yemeyi yiyorum. Ancak o saatlerde yediğim için geceye doğru çok acıkıyorum. Bu yüzden kepek ekmeği, domates, kıvırcık, light ton balığı alıp sandviç yapıyorum. Sabahları da eğer okulum yoksa ( 3 gün okulum var, 4 gün boşum) kahvaltı yapıp 12 gibi yulaf ve yarım yağlı sütü karıştırıp yiyorum. Sizce yaptıklarım doğru mu?
    3.) Bu arada yemekleri ayırt etmiyorum sadece ekmek yemiyorum. Makarnadır, pilavdır yiyorum. Yemeye devam edeyim mi yoksa keseyim mi?
    4.) Bazen tatlı krizi tutuyor. Ben de bu hafif bisküvilerden aldım. Çayla birlikte yiyorum( çaya 1 küp şeker atıyorum yoksa zehir gibi oluyor. Normalde 3 - 4 tane atardım). Yaptıklarım doğru mu?
    5.) Spor salonunda ki hocaya ben kayıt olurken CLA ve Karnitin kullanayım mı dedim? O da al 6 ayda yapacağın işi 2 ayda yaparsın dedi? Böyle birşey mümkün mü yoksa pazarlama tekniği mi?

Resimlerini attıklarım kullandığım ürünler. Yardımcı olan herkese teşekkürler. İyi günler!

2. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende CLA ve L-carnite kullanmayı düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar yorum atarlarsa bilgilenebiliriz. Hangi markalardan almalıyız acaba?

3. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Hocan bilgisiz..Cla ve karnitinin hiçbir faydası olmaz.Özellikle karnitin hakkındaki studylerde ''there is no significant fat metabolites amount and performance difference between xxxxx mg carnitine and placebo group '' diye diye geçer hep.Ticari bi saçmalıktan ibaret.Termojenik işe yarar onu da yeni başladığın için kalbin zayıf olduğundan tavsiye etmem.2-3 ay vücut ve kardiyonu diyetini yap bol su iç bünyen alışsın sonra bi temojenik alırsın gerek görürsen.Çayda tatlandırıcı kullan. Kahvaltını geciktirebiliyorsan geciktir,her sabah erken kalk biraz su içip yarım saatlik aç karna yürüyüşe çık sonra dön ve kahvaltını yap.

4. CryuS

CryuS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Peki önerdiğin bir termojenik ürün var mı? Ayrıca tatlandırıcı zararlı demişlerdi.

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    30 küsür kg verdim.Sarkma filanda yaşamadım belimde 20-22 cm inceldi.Yani carnitin cla vb. takviyelere hiç gerek yok bana görede kilo verirken.Şeker 0 olsun.Beyaz ekmek yok fast food yok.Yüksek protein , yeterli komplex karbo ( bulgur yulaf makarna vb. ) 2-4 lt su.. Haftada 3 kardıo+karın. Sabah kahvaltıdan öncede su tavsiye ederim metabolizmayı hızlandırır..

onurkpz bunu beğendi.
  6. CryuS

CryuS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    30 kiloyu kaç ayda verdin? 20 dk bisiklet, 10 dk koşu yapıyorum. Bel ve ağırlıkta kaldırıyorum.

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Net olarak hatırlayamıyorum ama verdiğim kg ayda 2-4 kilo civarlarındaydı.Bu değerler arası sağlıklı olanı..En başta 4-5 kg filan olabilir fazla kilo olduğundan.Fazla ve bir anda kilo vermek kas kaybı ve sarkmaya yol açabiliyor.Ben ağırlık yapmıyordum başlarda ama yapmak daha iyi bende 110 kg civarlarındaydım..Kardio yanında yüksek tekrarlı karın çalışmasınıda öneririm sıkılaşma açısından çok etklidir. Hatta bir süre sonra 8 min abs ye geçilebilir..Fazla bel çalışmaya gerek yok beli kalınlaştırılabilir.Twist ve sopa çevirmeyi abartmadan yapabilirsin..

Şunuda ekliyim yemek konusunda kendini aşırı sıkmana gerek yok 0 şeker , rafine un ve fast food uzak dur.Diğer ev yemekleri kaliteli karbonhidratlar abartılmadığı sürece sorun yaratmaz..kolay gelsin.

8. CryuS

CryuS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumların için teşekkürler. Büyükte moral verdin.

9. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Termojenik ürün hydroxycut advanced dışında ürün kullanmadım gereksiz görüyorum.

Tatlandırıcı zararlıdır diye cümle kurulduğunda zaten ordan kaybediyor bu cümleyi kuran doktor,antrenör veya her kimse.Öncelikle hangi tatlandırıcı ve hangi bilimsel çalışmayı referans alıyorsun ? Tatlandırıcıların insana herhangi bir zararını gösteren herhangi bir bilimsel çalışma yoktur.Tam tersine hiçbir zararı olmadığını gösteren ve 40 yıldır tekrarlanan yüzlerce çalışma vardır.Farelerde ise sadece siklamatın negatif etkileri olmuştur.Bu oranda tüketim içinse günde 3000 tablet falan kullanmanız gerekir aylarca o da hiçbir zaman olmayacak.Ona gelene kadar vücut nelerle mücadele ediyor dışarda soluduğunuz eksoz dumanından tut,plastik bardaktan suya içeceğe karışan petrole kadar ooooohooooo.
    Bi de şu insülün zıplatıyor saçmalığı var.Bu çalışmaların çoğunda iğne ile çok yüksek oranlarda tatlandırıcı direk kana verilmiştir normal tüketimde bir değişiklik olmaz.Üstelik aspartam bu testlerden de geçen en doğal tatlandırıcıdır.İki aminoasit ve meyve asidinden oluşur.Bu aminoasitleri sentezleyen genetiği değiştirilmiş bakteriler vasıtasıyla üretilir.Mideye iner inmez parçalanır bozulur.Herhangi bişey yediğinizde aspartamın içinde bulunan bileşenlerden çok çok daha fazla alırsınız zaten.Bilimi bırakıp internetteki abuk subuk mitlere inanırsak bu işte ilerleyemeyiz.Bu mitleri yaygınlaştıranlar sukraloz ve stevia üreten firmaların ajanlarıdır zaten.Viral reklam tekniği gibi viral söylentilerle de pazarlama teknikleri rekabet teknikleri mevcuttur.Gel gelelim o öküz gibi iğneyle kana tatlandırıcı verilen testlerde stevia ve sukraloz insülini artırmış aspartamın ise hiçbir etkisi olmamıştır.O değil zaten vücut hayal edemiyeceğiniz kadar yiyecek olmayan şeyleri de metabolize edip enerji olarak kullanma kabiliyetine sahiptir zaten.Moleküler şekli şeker karbon molekülüne benzeyen bişeyin kana deli gibi enjekte edildiğinde minimal bir insülün artışı yapması normal.Bi de şu kürden küre koşturup tatlandırıcı zararlıdır diyen elemanlar var ya çok gülüyorum.Tatlandırıcı seni en azından şekerden korur.Herkes zehir gibi kahve çay içemiyor kimisi alışıyor.Şekerin kansere sebep olmasını bırak kanserli hücreleri tespit etmek için işaretlenmiş şeker içirilir ve tak diye kanserli hücreler bulunur.Şeker vücudu inşa etmemesi gereken dokuları inşa etmeye zorlayan uzun vadede tehlikeli olabilecek bişey.

https://www.bodyforumtr.com/threads/aspartam-güvenlidir.96656/

Sayfayı Paylaş