Kilo vermem gerek , Değerli görüşleriniz benim için önemli

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve nasirdemirulus tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nasirdemirulus

nasirdemirulus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kusura bakmayın biraz uzun oldu, Önerilerinize , görüşlerinize çok ihtiyacım var

Öncelikle herkese iyi günler.Yaşım20, Kilom 94, boyum 180cm . Yapılı bir insanım. Eskiden 1 sene kadar spor yaptım ancak öss hazırlıkları dolayısıyla bırakmak zorunda kaldım. Bu arada da kilo aldım. Ben İTÜ de okumakta olan ve cerrahpaşa hastanesine yakın oturan bir öğrenciyim.

Sabah kahvaltılarında 50gr yulaf ezmesi + 250 ml Laktozsuz sütü geceden hazırlayıp sabah yiyorum.
    öglen ve akşam yemeklerinde , her okulda olduğu gibi bir diyetisyenin hazırladıgı programa uygun yemek yiyorum. Bazen de Tavuk döner yada kebap gibi şeyler yiyorum ama bunlar iki haftada 1 oluyor.
    Uzun süredir ekmek ve şeker tüketmiyorum. (yukarıdaki döner hariç) (cerrahpaşa ve itü için grafik ekledim)

06:30 kalkış
    07:00 Kahvaltı
    11:50 Öğlen yemeği
    17:15 Akşam yemegi
    23:50 Yatış.

Haftada 3 kez saat 19.30-20:00 gibi başladıgım sporumu (grafik ekledim altta )
    7km hızda 15 dk yürüyüş
    7.8 km hızda 10 dk cross
    AGIRLIK ÇALIŞMASI(25er kilo kaldırıyorum),ardından
    35 km hızında 10dk bisiklet
    10 km hızında 10dk koşu
    Çıkışta sauna+soğuk Duşla bitiriyorum(sonrasında da gazını önceden aldığım soda içiyorum)

Şu kadıköydeki yağ ölçen tartılarda tartıldım. Kilom 97 , boyum 180 yağ oranım %24 yag birikimim 20 kilo çıktı. (spora başlamadan önceki halim)

18 gündür ( spora 12 gün gittim) yapıyorum. Bol bol su içiyorum. Ama kilo 94 de sabitlendi. Abimin ve evdeki diğer arkadaşların dediği ve benim hissettigime göre vucut toplanmaya başladı. Ama ben 80 kilo olmak istiyorum. Biraz yardımcı olabilir misiniz ?

http://www.istanbul.edu.tr/yemekhane/index.php/aksam-yemegi-menusu/aksamyemegi.html

http://www.sks.itu.edu.tr/images/stories/Kres/Aylik_Yemek_Monusu/2012NSAN.pdf

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Mart 2012
  2. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    biyerde duymuştum günde 3. öğün fazlaymış yani 3. öğün kilo olarak geliomuş sana tavsiyem günde 2 öğün ye

3. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Hocam tamamen kendi fikrime ve şahsıma göre sana yardımcı olmak istiyorum. Karbonhidrat alımını azalt. karbonhidrat alımını sadece meyve ve sebzelerden karşıla. sabah kahvaltıda yulaf ezmesi yeme ne gerek var onun yerine kaşar peyniri lor peyniri zeytin vs vs gibi daha sağlam bi kahvaltı yap tabikide aşırıya kaçmadan. yağ tüketmiyorum gibi tabir kullanma aksine tüket vücudun yağa da ihtiyacı var. ekmeği tamamen çıkar hayatından eğer başlarda zorlanırsan 3günde 1 defa yada haftada 1 defa ekmek ye.. kola cips çikolata vs vs abur cuburları kesinlikle hayatından çıkar. tavuk döneri ekmeksiz şekilde istediğin kadar tüketebilirsin. kebapta ye. et ve tavuk protein kaynağı. ızgara tavuk biftek ye ne biliyim et biftek ye bunlara ağırlık ver. sütü salla uht sütlerde bi fayda yok bununla ilgili bir sürü yaz okudum onun yerine kefir içebilirsin daha faydalı. tavuk dönermiş kebapmış tavuk göğsüymüş felan 2 haftada 1 ne demek hocam ekmeksiz bir şekilde bol salata eşliğinde hergün yemelisin bunları. cardio ya ağırlık verdinmide bu iş tamamdır. :) kolay gelsin. umarım istediğin hedefe ulaşırsın :)

nasirdemirulus bunu beğendi.
  4. nasirdemirulus

nasirdemirulus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim arkadaşlar , ben akşamki yemegi de yulaf yapmayı düşünüyodum ama :) spordan iki saat önce olanı, bir iki hafta sonra da acl ve carnitine başlamayı düşünüyorum:) ww

5. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Saçma sapan mesajlar atma rica ediyorum!

Sevgili nasirdemirulus,

Yağ yakımında en önemli şey ilk önce karboyu ölabildiğince kesmeniz doğru olacaktır, ilk amaç yağ yakmak ise şayet, hatta bir müddet hayatınızdna çıkarmanız doğru olacaktır, yulafı akşam değilde, sabah alsanız ve alacağınız tek karbo öğünü olursa yağ yakımını o kadar hızlandırsınız, sağlıklı yağlardan çekinmeyiniz, yağ ihtihaçlarınızı kuru yemişlerlede karşılayın, bol su için, zamanla yağ yaktığınızı anlyacaksınız, ama koşuyuda ihmal etmeyin, kolay gelsin.

nasirdemirulus bunu beğendi.
  6. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    .d.d bak bak sen harcaniyon burda

nasirdemirulus ve ZeusS_ bunu beğendi.
  7. nasirdemirulus

nasirdemirulus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim. öyleyse kahvaltı aynen devam. Spor için de 5 dk koşuyu arttırmayı düşünüyorum. Akşam yemeginde de yağı , tatlıyı ,pilavı kesiorum. Yulafa gerek yok diyorsunuz değil mi 17:q5 deki ögüne? yani yapabilirim kararlıyımdır.:)

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş