Kilo Vermem Gerek -Öneri Program?-

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Onur09 tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Onur09

Onur09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    162-163 boyundayım 13 yaşındayım ve 88 kg'yim. Diyet yapmam lazım ama diğer çoğu kişiden bir farkım var kahvaltılık yiyemiyorum, küçüklüğümden beri. Elimde 8 kglık dambıll var, yetersiz biliyorum ama yani normal basketbol, futbol pek sevmiyorum bu yüzden dambıll aldım. Öneri programlarınızı bekliyorum.

2. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo vermek için ağırlıktan çok kardiyo çalışmalısın,yani koşu,yürüyüş,bisiklet gibi.Ama tabiki en önemlisi beslenme dostum kahvaltılık yiyemiyorum derken neden bahsediyorsun peynir,domates,1 dilim ekmek,2 haşlanmış yumurta yiyemez misin mesela kahvaltıda?

3. Onur09

Onur09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyo içinde spor salonuna gitmem lazım son senem 8.sınıfım sınav hazırlıkları vs var. Hem erken kalkıyorum 6.40 gibi hemde küçüklüğümden beri peynir, zeytin tarzı kahvaltılıkları ağzıma süremiyorum yiyicen direk çıkarıyorum. Psikolojik diyorlar ama böyle çok insan varmış. :)

Spor salonuna bir türlü yazılırım ama her gün en az 3-4 saat çalışmak lazım değil mi?

4. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Sınavdan sonra başlamanı tavsiye ederim şimdi ders çalışmalısın.

5. Onur09

Onur09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şu normal sınavlar dert değil sene sonunda ki lise sınavı için korkuyorum yoksa bunlar çantada keklik yahu :D.

6. Onur09

Onur09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar bir çok diyeti peynir, zeytin vs.. olduğu için yapamıyorum.

Sabah kahvaltısında yulaf yesem sütlü ? Forumda çoğu kişi yulaf, yulaf diyorda.

7. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    olabilir ancak yeterlimi onu bilemem.Bu arada hergün 3-4 saat çalışmalısın diye birşey yok,haftada 4-5 antreman yap,beslenmene dikkat et,antremanlarında 1,1.30 falan sürer max,30 40 dk yürüyüş koşu yaparsın 15-20 dkda bisiklet,şu an için yeterli sana

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum gelişme çağında birisin , kilo vermeye çalışıyorsun galiba kahvaltı yapmadan olmaz artık onu nasıl yeniceksin bilmiyorum ama kahvaltı yapman gerek ama programını güzel kur diyet işi şöyle olucak normalde günlük aldığın kalori miktarını biraz kısıcaz böylece bu bir diyet olucak senini için , sabahları 1 kase yulaf ezmesi sütle karıştırıp , az biraz lor peyniri , 1 yumurta tam sana ideal bir kahvaltı , kilo verme olayıda günlük hareketlerini artırarak yağ yakımı yapmaya çalışıcaksın cardio yapabilirsin , dumbellarınla flexor hocanın verdiği programı uygula.Dumbellının ağırlığı belli bir yerden sonra yetersiz gelicek o süre senin
    antremanlarını aksatmadan düzgün yapmana göre 3 ay da heralde yetersiz gelir 8 kg dumbell 2 tane 16 kg kaldırıyorsun eder bu başlangıç için uygun değil normalde 3kg ile başlaman gerek 3+3=6kg 8kg biraz yüksek söyliyim çünkü ağırlık antremanları alışa alışa olur.Hiç yapmadığın birşeyi yapmaya başladığında en zorundan değil en kolayından en zoruna doğru ilerlersin.Cardio senin kilo vermeni sağlıyıcak diyette buna yardımcı olucak ağırlık antremanlarıda öyle aslında ama cardio kadar yakmıyorusn ağırlık antremanında.Gelişme çağındasın unutma bu diyet işini ona görede ayarlanman gerek...

9. Onur09

Onur09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Kahvaltı yapamıyorum evet ama lor peynir yumurta demişsin onları yiyemiyorum ki hocam, 8 demişim ama 7 kglik dambıll. Şu var zor ile öğreneyim daha iyi olur dedim, yulaf ezmesi konusunda tadı için çok yorumlar var ne yapabilirim, nerede bulabilirim?

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Etilifalif var uygun fiyata bir kutu böyle sarı renkte yulaf ezmesi öyle satılıyor bizim burda tansaşta bi ara bimdede satılıyordu.''Kahvaltı yapamıyorum evet ama lor peynir yumurta demişsin onları yiyemiyorum'' diye birşey yoktur kardeşim yiyeceksin bu kadar bu sporu yapıyorsan bunun alternafine gitmek yerine bunu yapıcaksın...

11. Onur09

Onur09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ya yiyemiyorum nasıl yiyeceğim? Elimde olsa yerim ama yiyemiyorum. Yemeyi bırak, tutamıyorum da. Bunun yerine günde en az 2-3 kase yoğurt yiyorum çok severim yoğurtu mesela.

12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Sabahlari Yulaf yogurt ile karistir icine az miktar kuruyemis veya meyve.
    Imkan varsa haftada 3-4 kere yüzmeye git

Sayfayı Paylaş